:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Wyjazdowa lekcja uczniów "Warcisława" na... składowisku odpadów

Od dawna wiadomo, że wiedzę najlepiej przyswaja się poprzez praktykę. Mogli się o tym niedawno przekonać uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinku, którzy wzięli udział w specjalnej wyjazdowej lekcji. Uczniowie z klasy IV LOG udali się do Międzygminnego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Wardyniu Górnym. Warto nadmienić, że to właśnie tutaj trafiają wszelakie odpadki odebrane przez PGK w Szczecinku.

 

Uczniowie mogli m.in. zobaczyć, jak na co dzień wygląda praca w sortowni, poznać całą infrastrukturę przedsiębiorstwa oraz wykorzystywane tam technologie. Wyjazd wiązał się także z prezentacją historii MPGO i przeobrażeniami, jakie przez lata działalności przedsiębiorstwo przeszło. Wizyta w Wardyniu miała także na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z narastającym, globalnym problemem wytwarzania odpadków, ich utylizacji oraz zwróciła uwagę na konieczność recyklingu i segregowania.

Info/foto: ZS nr 2

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


śmieci zs2 lekcja uczniowie wysypisko wardyń pgk - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się