:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -3°C pochmurno z przejaśnieniami

Wykonawcy się nie chce, zabawki są nieczynne

Po kilku miesiącach od uruchomienia nowego placu zabaw w Strefie Aktywnego Wypoczynku na os. Kopernika wciąż nie wiadomo, kiedy najmłodsi mieszkańcy Szczecinka będą mogli w pełni korzystać z nowych urządzeń. Wszystko przez to, że zaraz po instalacji obiektów do zabawy, wartych nieco ponad 70 tys. zł, część z nich trzeba było zdemontować. Jak wówczas twierdzili mieszkańcy zakupione przez miasto ślizgawki czy karuzele nie do końca były bezpieczne dla dzieci. Niektóre z urządzeń niemal od razu zostały zdewastowane.

Choć minęło już sporo czasu, nowoczesny plac zabaw nadal nie został naprawiony. O to, kiedy wreszcie plac będzie w pełni dostępny, dopytywała ostatnio radna Małgorzata Bała. - Dzieci nadal się w tym miejscu bawią, są bardzo zadowolone – zwróciła uwagę radna. - Ale trzy urządzenia zostały chyba w ogóle wyłączone. Czy coś się w tej sprawie robi? I jeśli tak, to kiedy będzie można się spodziewać uruchomienia tych urządzeń?

O tym, że sprawa nie jest łatwa do rozwiązania, poinformowała Anna Mista, kierownik Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta w Szczecinku. - Nie ma co ukrywać, z tym placem zabaw mamy problem – zaznaczyła Anna Mista. - Firma, która była dostawcą placu zabaw, nie reaguje na reklamację. 

Jak dodała kierownik, miasto wielokrotnie wysyłało w tej sprawie pisma. W ostatnim poinformowało wspomnianą firmę, że zleci naprawę i obciąży dostawcę placu kosztami. W odpowiedzi dostawca poinformował ratusz, że jeszcze w tym tygodniu usterki mają być naprawione. – Taka była ostatnia odpowiedź. Natomiast my swoją droga powołaliśmy biegłego rzeczoznawcę w celu oceny tych urządzeń. W tej chwili czekamy na opracowanie – podkreśliła Anna Mista. 


Wykonawcy się nie chce, zabawki są nieczynne komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com