:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Wynajmujesz garaż? Sprawdź, kto tam parkuje

Interwencje, Wynajmujesz garaż Sprawdź parkuje - zdjęcie, fotografia

Co zrobić, żeby wynająć komuś garaż? Można próbować poczty pantoflowej z nadzieją, że trafi się ktoś polecony, ale można też dać ogłoszenie w Temacie i po prostu czekać na telefony. To szybsza metoda. Tak właśnie ogłosił zamiar wynajęcia swojego garażu jeden z mieszkańców osiedla Zachód. Jego garaż znajduje się przy ul. Kołobrzeskiej.

Po kilku dniach był już umówiony z panem Kamilem. 21-latek mówił, że przeprowadza się z Karlina do Szczecinka dla dziewczyny. Czy na pewno pochodził z Karlina - trudne było do określenia, ponieważ posługiwał się nowym dowodem osobistym, w którym nie ma adresu. Panowie szybko się dogadali na 150 zł miesięcznie. Pierwsze pieniądze trafiły do kieszeni właściciela garażu. Bez umowy.

Po upływie drugiego miesiąca nowej wpłaty nie było. Właściciel garażu próbował dodzwonić się do pana Kamila, ale ten nie odbierał telefonu. Minął miesiąc, potem jeszcze dwa tygodnie. Ponieważ próby kontaktu telefonicznego zawodziły, właściciel garażu włożył kartkę z informacją o zaległości i żądaniem spłaty, podając przy tym, na wszelki wypadek, swój numer telefonu. Jeszcze tego samego dnia zadzwonił zdziwiony i wściekły najemca garażu, który kartkę podczas parkowania samochodu oczywiście znalazł. Przecież zapłacił terminowo... Nie był to jednak pan Kamil. 

Okazało się, że młody mieszkaniec Karlina był na tyle przedsiębiorczy, że podnajął wynajmowany już garaż. Kłopot właściciela polegał także na tym, że nowy najemca zupełnie nie chciał wierzyć w jego wersję, z powodu braku umowy na wynajem z poprzednim lokatorem. Na słowo trudno było uwierzyć, więc skończyło się okazywaniem aktu notarialnego, już stuprocentowo określającego właściciela garażu.


Wynajmujesz garaż? Sprawdź, kto tam parkuje komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com