:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Wzrosła liczba pijanych kierowców

Wzrosła liczba pijanych kierowców

Pogoda wyjątkowo sprzyja temu, by w ciepły majowy dzień ochłodzić się nieco piwem lub innym „procentowym” napojem. Wielu wciąż jednak zapomina, że po spożyciu alkoholu nie powinni wsiadać za kierownicę. W minionym tygodniu aż 8 kierowców po wypiciu napoju alkoholowego "zapomniało" odstawić swój rower lub odłożyć kluczyki do swojego auta na bok. Policja nieustannie przypomina, że pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze.

 


- W minionym tygodniu wyraźnie wzrosła liczba pijanych kierujących – mówi nam sierż. Ewa Żaglewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. – W wyniku prowadzonych kontroli „wpadł” 63-letni mieszkaniec Gminy Szczecinek. Mężczyzna wybrał się na przejażdżkę rowerową, mając w organizmie , 2,5 promila alkoholu. Po tym, jak został przyłapany na gorącym uczynku, stanie przed sądem. Najprawdopodobniej straci prawo do prowadzenia pojazdami.


Inny nietrzeźwy kierujący został przyłapany w Szczecinku. – To 38-letni mieszkaniec Gminy Barwice – dodaje nasza rozmówczyni. – Mężczyzna prowadził auto marki toyota. W tym czasie miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Za jazdę w takim stanie grozi mu nawet do 2 lat więzienia. 
W minionym tygodniu w policyjnym raporcie odnotowano także jeden wypadek. Na szczęście niegroźny. Mówi sierż. Ewa Żaglewska. – Do tego wypadku doszło na terenie Białego Boru, a dokładniej na jednej z głównych ulic. 21-letnia kierująca alfa romeo, wyjeżdżając z drogi osiedlowej, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu prawidłowo motocykliście. Doszło do zderzenia. 48-letni mężczyzna doznał urazu ręki. Udzielono mu pomocy medycznej. Policja prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie. 
 


alkohol kierowcy policja rower kluczyki piwo napój zagrożenie spożycie - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się