:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Z autobusu na nowy chodnik, nie na trawę

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o problemie, z którym zmagają się pasażerowie Komunikacji Miejskiej, którzy podróżują liniami wożącymi mieszkańców w kierunku Trzesieki. Problem pojawiał się za każdym razem, gdy pasażerowie, jadący np. „trójką” lub „trzynastką”, chcieli zakończyć swoją podróż autobusem na os. Zachód, a ściślej - na przystanku przy ul. Polna/Białogardzka. Z autobusu trafiali bowiem, zamiast na chodnik, wprost na trawę (więcej na ten temat można przeczytać w artykule http://temat.net/aktualnosci/15480/Autobus-zatrzymuje-sie-na-trawie). Jednak już za kilka dni ten problem zostanie rozwiązany. Dziś rano (poniedziałek, 21 października) rozpoczęły się prace, których efektem ma być położenie chodnika w miejscu wspomnianego trawnika i usytuowanie tu przystosowanego do wysiadania przystanku. 

- Istniejąca zatoczka docelowo nie była przewidziana jako punkt do wysiadania dla podróżnych, ale jedynie parking dla autobusów, z tego względu, że została ona wybudowana „po łuku”. Dlatego też autobus nie mógł podjechać w taki sposób, żeby pasażerowie wysiadali bezpośrednio na chodnik, tylko musieli wyskakiwać na położony w tym miejscu bruk, gdzie zaraz znajdował się próg chodnika – mówi „Tematowi” Włodzimierz Tosik, prezes konsorcjum PKS-KM. - Było to bardzo niewygodne dla pasażerów, którzy często potykali się i w którymś momencie kierowcy zaczęli wysadzać pasażerów właśnie na trawnik, co też nie było zbyt dobrym i prawidłowym rozwiązaniem. W związku z tym zwróciliśmy się do Urzędu Miasta z prośba o przebudowę tego miejsca i teraz przystanek będzie  kilka metrów bliżej.

Jak się dowiedzieliśmy, jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów budowlańcom, już za dwa dni pasażerowie będą mogli korzystać z nowego miejsca do wysiadania. 

- Prace będą trwały około dwóch dni. W tym miejscu powstanie chodnik na odcinku pomiędzy tym parkingiem wykorzystywanym jako zatoka parkingowa, a znajdującymi się nieopodal miejscami parkingowymi, z których korzystają mieszkańcy pobliskiego bloku. Dzięki temu pasażerowie już nie będą wysiadali wprost na trawę, ale właśnie na wspomniany chodnik – wyjaśnia Anna Mista, dyrektor Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta.  

Jak nas poinformowała nasza rozmówczyni prace związane z budową nowego miejsca parkingowego przy ul. Polna/Białogardzka powinny  - jeśli pogoda na to pozwoli – zostać ukończone już we wtorek. (mg)

Z autobusu na nowy chodnik, nie na trawę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com