:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Z autobusu na rower i odwrotnie. Rowerowa rewolucja w Szczecinku

A autobusu na rower i odwrotnie. Rowerowa rewolucja w Szczecinku

Ponad 1 mln 130 tys. zł będzie kosztował nowy system wypożyczalni rowerowych w Szczecinku. Już niebawem na mapie miasta pojawią się 22 punkty, w których można będzie skorzystać z miejskiego jednośladu. Co ważne, z reguły będą znajdowały się przy przystankach autobusowych Komunikacji Miejskiej. Ma to zachęcić mieszkańców do korzystania z tanich środków transportu publicznego.

W samym wypożyczeniu roweru pomoże dedykowana aplikacja, która także obsłuży płatności za usługę. Aplikacja do wypożyczania rowerów będzie także współdziałała z systemem rozkładu jazdy autobusów.

 • Każdy korzystający z roweru i chcący się przesiąść na autobus będzie widział “na żywo” o której autobus na przystanek podjedzie - mówi Tomasz Merk, dyrektor Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

 • Sam system będzie działał w dwie strony - mówi Filip Bielicki z firmy Comdrev, która wygrała przetarg na kompletne wykonanie stacji rowerowych. - To znaczy, że osoba jadąca autobusem która planuje przesiadkę na przystanku na miejski rower będzie wiedziała, ile rowerów jest akurat w planowanym miejscu dostępnych.

Każdy z rowerów będzie miał swój cyfrowy identyfikator, po którym rozpozna go stacja dokująca. Nowe rowery będą miały także - w odróżnieniu od poprzednich, które już widzieliśmy na ulicach Szczecinka - czarne opony oraz stale zamontowany koszyk.

22 nowe stacje rowerowe, zasilane wyłącznie energią słoneczną,  mają się pojawić do początku czerwca. Pojawienie się ich jest częścią “pakietu elektrycznego” w ramach którego do Szczecinka trafi 10 autobusów na prąd. Wartość całej inwestycji to aż 25 346 610,00 zł. Na wymianę floty pojazdów otrzymaliśmy unijne wsparcie pomoc w wysokości aż 17,5 mln zł. Na stworzenie Systemu Wypożyczania Rowerów Miejskich otrzymaliśmy 1,8 mln zł.

foto: Filfri Bikes

 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


wypożyczalnie rowerów szczecinek przystanki autobusy elektryczne comdrev aplikacja - komentarze opinie

 • gość 2018-04-20 11:07:37

  Pomysł z rowerami to taki z gatunku "Porąbało gburmistrza". W miasteczku,gdzie powiedzmy rowerków prywatnych jest tyle co prawie (obwecnie) mieszkańców to na chren jakas tam wypożyczlnia. Ubogi nie pójdzie na miejski rower, ani też nie kupi sobie nowego. Ubogi musi mieć drobne pieniążki na bilecik do hrabiny z MOPS by dowieźć kolejne parę zaświadczeń, a potem dostac np. 50 pln. Tak samo z tymi autobusAMI MIEJSKIEMI. gdy KM powstawałaBYŁY DWIE LINIE. w SZCZECINKU UKŁAD GŁÓWNYCH magistrali nie zmienił się.Wystarczą dwie, trzylinie i wsio. No ale buremistrzowi marzy sie METROPOLIA - hahahahaha. Panie owłosaiony inacej, proszę zejźć na ZIEMIĘ na ten placyk z fontannami.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-20 14:55:34

  Wszystko ładnie brzmi. Ale mógłby ktoś naprawić stojaki na rowery zwłaszcza w miejscu gdzie jest akurat zdjęcie do artykułu. Dla ludzi którzy jeżdżą swoimi rowerami . Dość że są bardzo mało "pojemne" te stojaki to jeszcze rozwalone i bardzo " pięknie" się prezentują w centrum miasta. Fakt że powstały nowe piękne stojaki pod ratuszem ale tam akurat nie ma takiego codziennego ruchu jak w galerii handlowej.

 • gburmiszcz - niezalogowany 2018-04-20 20:49:07

  Popieram pierwszy i drugi komentarz!

 • gość 2018-04-20 20:50:52

  Rozumiem, że przez całe wakacje wyżsi rangą pracownicy urzędu miasta będą testować codziennie niezależnie od pogody. Mieszkańcy mają korzystać, to chyba mogą wypróbować co wymyślili.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-20 22:55:24

  Duży projekt, będzie nowy prezes lub dytektor ?

 • gość 2018-04-21 19:05:15

  Może pani prezes od basenu przytuli kolejne 10,5 tyś/m-c

 • gość 2018-05-17 20:10:36

  poczekamy zobaczymy pierwsze 20 min gratis,mozna latać miedzy stacjami za darmo :) mnie tylko zastanawia co zrobic z rowerem jak beda zajete wszystkie stojaki ,pomysł ogólnie oki

Dodajesz jako: Zaloguj się