:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C rozproszone chmury

Z jesiotrem nie tylko w herbie

Aktualności, jesiotrem tylko herbie - zdjęcie, fotografia

Na wszystkich, którzy odwiedzą pracownię akwarystyczną Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior czeka nowa atrakcja. Mowa tu o sześciu  jesiotrach, które już zdążyły się zadomowić w wielkim akwarium.

- O tym, żeby sprowadzić do nas jesiotra myślałem od dawna – przyznaje dyrektor CEEiRJ Radosław Wąs. – Chcemy aby wszyscy mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak wygląda symbol miasta uwieczniony w herbie Szczecinka.

Jesiotry przybyły do Szczecinka z hodowli w Miastku. Istnieje kilka gatunków jesiotrów słodkowodnych,  a jednym z nich jest sterlet i to właśnie on zamieszkał w Centrum. Sterlet na wolności żyje m.in. w rzekach wpadających do Morza Czarnego - może osiągać ponad metr długości i ważyć kilkanaście kilogramów. Jak podkreśla dyrektor jesiotry obecnie nie występują w polskich wodach na wolności, choć wielokrotnie podejmowano próby przywrócenia gatunku. Ryba wyginęła z uwagi na intensywny połów i rosnące zanieczyszczenie wód. Dlatego tym bardziej zapraszamy do Centrum Edukacji i Rewitalizacji Jezior aby na własne oczy zobaczyć tę mityczną rybę. 

 

Informacja: Starostwo Powiatowe

foto: Marcin Tadzik

Z jesiotrem nie tylko w herbie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com