:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

Z kim zagra MKP w nowym sezonie IV ligi?

Z kim zagra MKP w nowym sezonie IV ligi?

Przed nami nowy sezon 2018/2019. W IV Lidze Zachodniopomorskiej, Miejski Klub Piłkarski Szczecinek będzie miał czterech nowych rywali, same rozgrywki wystartują natomiast 11 sierpnia. Z kim jeszcze zagrają podopieczni Zbigniewa Węglowskiego?

Do IV ligi awans wywalczyły drużyny: Orzeł Wałcz, Błękitni II Stargard, Pogoń Połczyn Zdrój i Chemik Police. Szczególnie ostatni z zespołów powinien wzbudzać uznanie - w ubiegłym sezonie drużyna ta w 30 meczach Szczecińskiej Klasy Okręgowej odniosła aż… 28 wygranych, strzelając rywalom łącznie 141 bramek i tracąc zaledwie 6.
Orzeł Wałcz ostatni raz w IV lidze występował w sezonie 2012/2013, kiedy to zajął ostatnie miejsce w tabeli. Rezerwy Błękitnych Stargard na tym poziomie rozgrywkowym zagrają po raz pierwszy w historii. W tym zespole występują byli piłkarze między innymi MKP Szczecinek - Michał Barański, Miłosz Krzysztofiak, Filip Grabowski i Karol Jabłoński.
Pogoń Połczyn Zdrój najwyżej grała na poziomie III ligi - w sezonie 1996/97. W ostatnim sezonie drużyna zajęła drugie miejsce w KKO i tylko przez lepszy bilans bezpośrednich spotkań wyprzedziła Lech Czaplinek.
Bez zmian w IV lidze pozostają: GKS Leśnik Manowo, Morzycko Moryń, Gryf Polanów, Olimp Gościno, Rasel Dygowo, Sokół Karlino, Sparta Węgorzyno, Kluczevia Stargard, Hutnik Szczecin (możliwa jest zmiana nazwy po połączeniu z rezerwami Świtu Skolwin), Vineta Wolin, Gryf Kamień Pomorski, Ina Goleniów, Rega Trzebiatów i oczywiście MKP Szczecinek.

Dokładny terminarz rozgrywek IV ligi nie został jeszcze opublikowany - będzie trzeba na niego jeszcze trochę poczekać. Runda jesienna sezonu 2018/19 zakończy się w połowie listopada (17 kolejek). Po ligowe punkty piłkarze zagrają ponownie w marcu.
Awans do trzeciej ligi wywalczy wyłącznie triumfator całych rozgrywek, spadną natomiast trzy najsłabsze drużyny.

Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


mkp szczecinek iv liga terminarz - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się