:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Z Uzbekistanu do Szczecinka. Mieszkanie dla repatriantów jest gotowe

Jak poinformował Urząd Miasta w Szczecinku, już w tym tygodniu na stałe przeprowadzi się do Szczecinka 4-osobowa rodzina repatriantów z Uzbekistanu. 41-letni Jan, jego o rok młodsza żona Oksana, oraz ich dzieci: 9-letnia Złata i 18-letni Włodzimierz, przyjadą do nas z Taszkientu. Zamieszkają w lokalu wyremontowanym i wyposażonym przez Urząd Miasta. Pieniądze na remont dał wojewoda zachodniopomorski. Całkowity koszt wyremontowania mieszkania przeznaczonego dla repatriantów wyniósł 86 tysięcy złotych. Kolejne 44 tysiące kosztowało jego wyposażenie.

- W mieszkaniu znalazł się nie tylko niezbędny sprzęt RTV i AGD, ale także talerze, sztućce czy pościel. Zrobiliśmy również niewielkie zapasy jedzenia, które ma dłuższą datę przydatności do spożycia. Przed samym przyjazdem naszych nowych mieszkańców kupione zostaną też produkty z krótszą datą, takie jak chleb czy mleko – tłumaczy Andrzej Kąkol, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich.

– Ważne, aby jak najszybciej poczuli się u nas, jak w domu. Na początku rodzina będzie mogła liczyć na pomoc urzędników w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Zapewnimy jest też opiekę medyczną i pomoc socjalną do momentu znalezienia pracy – zapewnia burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

 

źródło: UM Szczecinek


Z Uzbekistanu do Szczecinka. Mieszkanie dla repatriantów jest gotowe komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com