:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Za co Straż Miejska w Szczecinku wystawia mandaty?

Straż Miejska, Straż Miejska Szczecinku wystawia mandaty - zdjęcie, fotografia

Sprawdziliśmy, które wykroczenia w tym półroczu i w ubiegłym roku, stały się powodem wystawienia przez szczecineckich strażników miejskich mandatu.

Zbyt szybka jazda, niezapięte pasy, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu - to najczęstsze grzechy kierowców, przez które można narazić się na mandat wystawiony przez policjantów. A za co najczęściej wystawiają mandaty strażnicy miejscy? Sprawdziliśmy, które wykroczenia w tym półroczu i w ubiegłym roku właśnie z powodu wystawionych mandatów najbardziej uszczupliły portfele mieszkańcom Szczecinka.

Na początek garść informacji ogólnych. W 2016 roku wszystkich wykroczeń ujawnionych przez szczecinecką Straż Miejską było razem 5 649. Pouczono 3 560 osób, na 1 337 wystawiono mandaty na łączną kwotę 105 690,00 zł. 649 spraw trafiło do sądu, a 103 zostały przekazane innym instytucjom. Dla porównania statystyki z tego półrocza. Przez sześć miesięcy 2017 roku strażnicy ujawnili 2447 przypadków wykroczeń. Wystawiono już także 607 mandatów na łączną kwotę 49,2 tys. zł. 135 wniosków zostało skierowanych do sądu, a 48 spraw przekazano innym instytucjom.

Jeśli przyjrzymy się zarówno ubiegłorocznym statystykom, jak i tym, udostępnionym po półroczu 2017, okaże się, że niespodzianki nie ma. Top listę wykroczeń, które zakończyły się wystawieniem mandatu przez szczecineckich strażników miejskich, otwiera... słynne picie pod chmurką. Za nabywanie lub picie napojów wyskokowych wbrew obowiązującym przepisom w sumie (w 2016r. i w I półroczu 2017 r.) wystawiono łącznie 649 mandatów, na łączną kwotę 49 170,00 zł. 

Miejsce drugie również może nie dziwić. Zaraz za niezgodną z przepisami sprzedażą i spożywaniem alkoholu uplasowały się wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji. Z powodu pozostawienia swojego auta w miejscu do tego nieprzeznaczonym od 2016 roku strażnicy ukarali w sumie 470 osób mandatami w wysokości 44 150,00 zł. 

Trzecie miejsce to łamanie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Za np. sprzedawanie papierosów nieletnim lub palenie w miejscu niedozwolonym ukaranych zostało łącznie 349 osób, a łączna suma wystawionych z tego tytułu mandatów od 2016 roku wyniosła 19 120,00 zł.

Jakie jeszcze przewinienia odnotowali strażnicy miejscy? Z tytułu łamania przepisów przeciwko urządzeniom użytku publicznego ukarano 130 osób. Niszczący przystanki czy ławeczki wandale zapłacili mandaty na łączną sumę 9 800,00 zł. 

Wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia od 2016 roku popełniło 110 osób. Strażnicy pozyskali w taki sposób 8 800,00 zł. Podobnie było, jeśli chodzi o wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej. W tym przypadku strażnicy ukarali 103 osoby mandatami w łącznej wysokości 8450,00 tys. zł.

Za zakłócanie porządku i spokoju publicznego odpowiedziało 94 osoby. Łączna suma mandatów wystawionych z tego tytułu wyniosła 11 250,00. Co dalej: ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie przestrzegało od 2016 roku 30 osób. Skutkowało to wystawieniem mandatów na kwotę 2 450,00 zł. Warto jeszcze odnotować wykroczenia przeciwko instytucjom państwowym, samorządowym i społecznym. Było ich 8. W związku z nimi strażnicy miejscy wystawili mandaty karne na łączną kwotę 1 650,00 zł. 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

Za co Straż Miejska w Szczecinku wystawia mandaty? komentarze opinie

 • gość 2017-08-04 07:08:42

  Straż miejską powinno się zlikwidować. Zajmują się bzdurami i utrudniają życie obywatelom, co pokazują powyższe statystyki. To absurd, że zajmują się głównie wystawianiem mandatów alkoholikom, którzy i tak tych mandatów nie zapłacą, bo nie będą mieli z czego. Czy naprawdę największym problemem tego miasta jest to, że ktoś wypije w parku browara albo zapali papierosa na przystanku?

 • Gość - niezalogowany 2017-08-04 07:34:41

  To sa darmozjady i my musimy ich utrzymywac zajmuja sie pierdolami tylko w parku niszcza droge rowerowa pelno zaglebien po samochodzie ,a gdzie rowery na pieszp powinni lazic

 • Władysław Urbański 2017-08-04 08:50:53

  Ten artykuł skupia się na ilości wykroczeń i kwotach "zarobionych" przez SM. To chyba jakieś nieporozumienie,przecież jeżeli tych ujawnień wykroczeń będzie mniej i "zyski" będą niższe to wtedy istnienie SM będzie miało sens. Imponujaco wygląda zarabianie na mandatach za nieprawidłowe parkowanie,picie i palenie w miejscach niedozwolonych itp. ale czy tak naprawde o to chodzi?

 • Gość - niezalogowany 2017-08-04 08:58:49

  Straż miejska powinna się zająć psimi odchodami których właściciele nie sprzątają

 • gość 2017-08-04 09:08:18

  W mieście turystycznym powyższe praktyki byłyby niedopuszczalne. Wyobrażacie sobie nad morzem straż wiejską wlepiającą mandaty. Właściciele pensjonatów w dwa dni powieźli by ją do Wardynia.

 • gość 2017-08-04 09:10:31

  Mam zdanie odmienne - oni są potrzebni i myślę ,że sprawdzają się tam gdzie im prawo pozwala. Myślę , że czytający nie zwrócili uwagi jaki przekaz autor zawarł w materiale - to nie sprawozdanie z całokształtu działalności tylko wycinek dotyczący karania. Obecnie myślę , że negatywny stosunek i odbiór straży potęgowany jest przez zupełnie niepotrzebne rozpolitykowanie komendanta - Panie Grondys ! daj Pan sobie luz z komentowaniem polityki - już wystarczająco wylizał Pan rękę która Pana karmi - a teraz czas wrócić do obowiązków.

 • gość 2017-08-04 09:25:46

  Przypomnijmy fakty szczecineckich dokonań Straży Miejskiej: wywożenie Romów poza rogatki miasta, wstyd dla miasta o Szczecinku głośno w całej Polsce, pobicie obywatela wstyd dla miasta i wyroki karne. Straż Miejska w Szczecinku to Straż Parkingowa + zajmowanie się wlepianiem mandatów za picie i palenie. Potrzebne to nam, że ho ho

 • Gość - niezalogowany 2017-08-04 14:46:06

  Czytając powyższe komentarze widać że wśród obywateli wyróżnionych w statystyce nie zabrakło komentujących.

 • gość 2017-08-04 16:23:55

  Do gościa z 2017-08-04 14:46:06 prawdopodobnie komendanta lub funkcjonariusza tej formacji, która przynosi wstyd miastu (wyroki karne jej członków opisywane w mediach ogólnopolskich) i powinna być zlikwidowana, bo generuje koszty pochodzące z podatków i nie podnosi bezpieczeństwa w mieście, ani nie walczy z zaśmiecaniem miasta i okolic tylko zajmuje się głupotami: piciem piwa pod chmurką, łapaniem papierosiarzy na przystankach względnie źle zaparkowanymi autami, co pokazują te powyższe statystyki mandatów stosujesz niedozwolony chwyt erystyczny: argumentum ad personam nie masz argumentów, żeby ta formacja istniała i postponujesz autorów dyskusji. Żenujące.

 • gość 2017-08-04 21:07:28

  Uważam, że co najmniej połowa tych statystycznych wykroczeń jest grubo naciągnięta. Czyli zostali poszkodowani niewinni mieszkańcy miasta. Wynik! Polubienia dla strażników miejskich w życiorysie miasta.

 • gość 2017-08-04 21:23:06

  Ktoś wyżej poruszył kwestę li tylko zajmowania się strażników psimi odchodami. Szkoda, że tylko psimi (czyli mają dyskryminować jedynych prawdziwych wiernych przyjaciół człowieka), baaaa przecież łatwo przypisać psa człowiekowi i karać człowieka. Idąc dalej tokiem myślenia przedmówcy w kwestii psich odchodów pragnę wskazać innych bałaganiarzy.... koty, ptaki (prawdziwie po ptasich odchodach mamy wiosenne, letnie i jesienne ślizgawki), a i zwierzęta leśne które nocą odwiedzają miasto. One mogą bezkarnie narobić! No cóż ptaki nie mają człowieczego właściciela którego można oskubać z kasy. Dziwię się burmistrzowi, ma się za wybitnego lekarza, nie pomyślał, że zbieranie łajenek może doprowadzić do skażenia... hmmmmm w sumie szpital zarobi na takich chorych.

 • Gość - niezalogowany 2017-08-05 06:41:15

  A tak na marginesie to kto wymyslił tą pojebaną straż srejską?

 • gość 2017-08-07 22:17:22

  A kto wymyślił pojebanych obywateli? Wyprowadzają swoje pieski na miejskie trawniki i mają tysiąc powodów, żeby po nich nie sprzątać. Kierowca stający na zakazie, oczywiście ma 100 powodów, żeby utrudnić innym życie, wyjazd z parkingu, przejście pieszemu, czy zniszczyć trawnik. Ba, trzeba zobaczyć niektóre miejsca pozbawione trawy, gdzie mimo zakazu kierowcy stają nałogowo. Aż się dziwię, że wzorem większych miast, w Szczecinku nie publikuje się zdjęć z takimi "wyczynami". Jak te miejsca zarosną trawą wtedy być może strażnicy nie będą potrzebni. Może.

 • Gość - niezalogowany 2017-08-07 23:22:49

  Buraku psie gówno znika po kilku dniach i nawozi glebę, p łacic podatki na darmo zjazdów ileż można

 • gość 2017-08-08 15:51:16

  Czepiacie się największych przyjaciół człowieka na ziemi..... PIESKÓW. Jestem przekonany, że wszystkie kupy w mieście przypisywane są własnie pieskom. BO można za psa ukarać człowieka. Cóż za doskonały perfidny plan dochodowy! Nie chcę nawet przeczytać i usłyszeć, że taki wróg psa jak strażnik miejski uratował właśnie pasa, bo nie uwierzę, człowiek odziany w mundur na każdym kroku pokazuje, że jest inaczej ! Chyba, że dla własnej wybujałej korzyści tak uczyni, ambicji lub poklasku lub chęci pojawienia się na pierwszej stronie "gazet" mediów!

 • gość 2018-10-11 19:36:24

  STRAZ WIEJSKA WYSTAWIA ZA PICIE NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM NIE TYLKO NA PRZYSTANKACH WYSTAWIA CZYWIŚCI MNDATY ZA PICIE POD BLOKIEM MOŻE WYSTAWIĆ MANDAT ZATO INNE WYKROCZENIA TURE SĄ KODEKSIE KARNNYM CZY CZYLI STRAZ MIEJSKA STRAZ WEJSKA MOGŁA BYĆ TWORZONA NA WSI TAK FORMACJA TAK STRAŻ NA OBSZAŻE WEJSKIM STRAZ TRZEBA LIKWIDOWAC W MISTACH NASZEGO KRAJU TAM DZIE JEST NIE KTURYCH MISTACH POLSKI NIE WEWSZYSTKICH MISTACH JEST STRAŻ MIEJSKA POCO TA STRAŻ W MISTACH JESZCZE JEST NIE TURYCH MISTACH TA FORMACJA NIC NIE ROBI POŻYTCZNEGO LUDZI TYLKO WYSTAWIA MANDAT ZA PARKOWANIE NIE TYLKO ZA INNE WYKROCZENIA KARA STRAŻ W MISTACH

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"