:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Za, czy przeciw aborcji? Jak głosowali nasi posłowie

Za, czy przeciw aborcji? Jak głosowali nasi posłowie

Już wiadomo, który z głośnych ostatnio projektów dotyczących m.in. prawa aborcyjnego będzie dalej procedowany w Sejmie. Na wczorajszym posiedzeniu (10.01) posłowie zadecydowali o odrzuceniu projektu „Ratujmy Kobiety”. Do dalszych prac w komisjach przeszedł natomiast projekt obrońców życia „Zatrzymaj aborcję”. Jak w tym ważnym głosowaniu opowiedzieli się posłowie ze Szczecinka?


Przypomnijmy. Projekt „Ratujmy Kobiety” zakładał m.in. prawo do przerywania ciąży na żądanie kobiety do końca 12. tygodnia oraz przywrócenie tzw. antykoncepcji awaryjnej bez recepty. Ustawa zaproponowana przez Komitet Obywatelski miała także wprowadzać do programów nauczania szkolnego obowiązek edukacji seksualnej. Osoby, które popierały projekt, manifestowały swoje postulaty w czasie organizowanych w całym kraju, w tym także w Szczecinku, Czarnych Protestów. 
Z kolei projekt „Zatrzymaj aborcję” proponuje m.in. wykreślenie z obowiązującej ustawy przesłanki zezwalającej na legalne przerwanie ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. Osoby wspierające tę inicjatywę zbierały podpisy pod projektem głównie przy parafiach. 
Na środowym posiedzeniu Sejmu okazało się, że projekt „Ratujmy Kobiety” trafił do kosza. Brakowało niewiele, bowiem do decyzji o dalszym procedowaniu projektu zabrakło jedynie 8 głosów. Za odrzuceniem projektu „Ratujmy Kobiety" głosowało 202 posłów, przeciw było 194, wstrzymało się siedmiu. Warto nadmienić, że na głosowaniu zabrakło 29 posłów PO i 10 posłów Nowoczesnej. 
Z kolei za odrzuceniem projektu „Zatrzymaj aborcję” głosowało 134 posłów, 277 było przeciw, siedmiu wstrzymało się od głosu. Sejm skierował projekt do komisji polityki społecznej i rodziny w celu rozpatrzenia, z zaleceniem zasięgnięcia opinii komisji sprawiedliwości i praw człowieka.
Jeśli chodzi o posłów ze Szczecinka, zarówno Małgorzata Golińska (PiS), jak i Radosław Lubczyk (Nowoczesna), głosowali przeciw odrzuceniu projektu „Ratujmy Kobiety”. W przypadku drugiej propozycji głosy się podzieliły. Małgorzata Golińska opowiedziała się przeciw odrzuceniu projektu „Zatrzymaj aborcję”, natomiast Radosław Lubczyk głosował za jego odrzuceniem. 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


aborcja głosowanie golińska lubczyk sejm komisja projekt - komentarze opinie

 • gość 2018-01-11 11:56:39

  ciekawe, czy pani Golińska, gdyby wiedziala, że jest w ciąży z dzieckiem śmiertelnie chorym, czy też by tak głosowała?;/ brak słów.

 • gość 2018-01-11 12:24:02

  Niewłaściwy tytuł! Nikt nie jest za aborcją. Tylko za pozostawieniem decyzji kobietom, czyli tym których konsekwencje ciąży, porodu i opieki najbardziej dotykają. Golińska uważa, że wie lepiej, co kobieta w dramatycznej sytuacji ma zrobić. Ja uważam, że każda kobieta sama wie co ma robić i sama powinna decydować.

 • gość 2018-01-11 12:30:17

  Holandia: 6 miesięczny noworodek walczący o życie sam na stole po tkz. ABORCJI i brak zainteresowania ze strony personelu, bo szanują wybór jego matki

 • gość 2018-01-11 12:30:32

  Pani Golińska głosowała za dalszym procedowaniem w komisjach projektu zakładającego legalne mordowanie dzieci nienarodzonych (sic)! Mamy nową frakcję w sejmie - Lubczyk/Golińska?

 • gość 2018-01-11 12:30:47

  Pani Golińska jest jak chorągieka od kiedy została posłem stała się regionalną gwiazdą niczym Ostrowska i jakoś nie ma chyba ostatnio chęci ani czasu słuchać plebsu który ją wybrał a tym bardziej działać.

 • gość 2018-01-11 12:31:53

  część dzieci, które według diagnoz w brzuchu były śmiertelnie chore, chodzi po świecie i cieszy się życiem. Ale to wyjątki

 • gość 2018-01-11 13:10:16

  Ratujmy kobiety to projekt liberałów legalizujący aborcję. Golińska głosowała przeciwko odrzuceniu projektu "Ratujmy kobiety"? Jest za tym projektem? Czyli co, jest za aborcją? Myślałem, że gafy popełniają tylko Haluniarze na Wizji.

 • gość 2018-01-11 13:26:25

  o masz... źle, że nie chciała wycofania obywatelskich projektów? to chyba bardzo ok, że poparła inicjatywę nie własnego elektoratu.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-11 17:12:21

  Nie zabijaj!Glosowania pani Golinskiej są w stosunku do siebie w sprzeczności. Trzeba być jednoznacznym bo inaczej nie wiadomo jakie ma pani poglądy.To jest przabiegle ani za ani przeciw to co.A może pokorne ciele dwie matki ssie

 • gość 2018-01-11 20:02:43

  Gość - niezalogowany 2018-01-11 17:12:21 Nie zabijaj!Glosowania pani Golinskiej są w stosunku do siebie w sprzeczności. Trzeba być jednoznacznym bo inaczej nie wiadomo jakie ma pani poglądy.To jest przabiegle ani za ani przeciw to co.A może pokorne ciele dwie matki ssie Chyba nie wiesz co bylo glosowane.Nie bylo glosowania za czy przeciw aborcji.Glosowano czy te incjatywy obywateskie skierowac dalej,zeby pozniej poslowie mogli sie wypowiedziec na temat aborcji,co przemawia za tym zeby zlagodic prawo do aborcji.Teraz bedzie tylko dyskusja na temat zaostrzenia tego prawa.

 • gość 2018-01-11 22:20:40

  Hipokryzja! NIE MORDUJCIE DZIECI, tylko dlatego, że mają Zespół Downa!!!

 • Pisfan - niezalogowany 2018-01-12 07:22:57

  Zwolenniczki aborcji - pogratulować logiki...W takim razie wszyscy powinni zostać abortowani. Wszakże rodzimy się już naznaczeni śmiertelną chorobą...Nie bawcie się w Pana Boga.

 • SLD - niezalogowany 2018-01-12 12:30:35

  Posłowie N. i PO nie przyszli na głosowanie ?! Lubczyk głosował razem z p. Golińską i wszystko jasne. W sejmie brakuje Lewicy i twardego sprzeciwu wobec wyznaniowego państwa.

 • gość 2018-01-12 14:05:39

  Rece opadają jak czyta się tutaj opinie. Niektórzy nie umieja chyba mysleć .Pani Golińska głosowała prawidłowo zgodnie ze swoimi pogladami a nie w sprzeczności. Chciała tylko dac mozliwośc drugiej stronie na mozliwośc przedstawienia swoich argumentów w trakcie dalszej dyskusji nad projektem a nie zamykania ust Postąpiła bardzo słusznie tylko trzeba mieć mózg aby to rozumiec.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-12 14:19:05

  A co na to szczecineckie czarne macice!No co?

 • gość 2018-01-12 16:42:02

  To było głosowanie o prawie do życia dzieci z zespołem Downa. Chyba nikt z wypowiadajacych się, nie odmawia im prawa do życia?

 • Gość - niezalogowany 2018-01-12 18:51:57

  Rydzykownia, mocherownia górą

 • mocherowy zgred - niezalogowany 2018-01-12 21:49:51

  Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.

 • Matka - niezalogowany 2018-01-14 10:44:26

  Postawcie sie wy wszyscy ktorzy popieracie ten projekt zakazu,odebrania prawa wyboru na miejscu mlodej kobiety matki, z jednym dzieckiem i mezem w momencie gdy dowiadują sie ze plod w kolejnej wyczekanej ciazy jest nieuleczalnie chory i bedzie potrzebowal opieki juz zawsze lub gdy okaze sie ze zaraz po porodzie umrze.. dla tej rodziny juz w tym momencie to koniec normalnego zycia.. jesli odbiorą im prawo wyboru beda skazani na urodzenie dziecka ktore zaraz beda musieli pochowac lub wychowanie chorego dziecka i zmianę swojego zycia o 180° lub oddanie go do adopcji co również wpłynie na nich wszystkich.. Serio nie kazdy jest stworzony do zmiany poukladanego zycia bo chore dziecko... Nie kazdy ma na tyle sily by 9msc nosic pod sercem drugie serce ale miec swiadomosc ze nie ma sensu kupowac ubranek urzadzac pokoik jak to robia akurat znajomi chwalacy sie juz lozeczkiem czy wózkiem bo ich dziecko jest zdrowe tylko wiedzieć ze bedzie trzeba wybrac trumnę... Podziwiam ludzi ktorzy wychowują chore dzieci bo maja w sobie ogromna siłę, i brawa dla nich, ci ktorzy decyduja sie urodzić mimo ze wiedza ze dziecko umrze również musza byc niesamowice silni.. ale najwazniejsze jest to ze maja wybór! Wybieraja ze chca takiego życia! A jesli ktos nie chce bo wie ze nie da sobie rady juz nie mowie o finansach ale o psychice rodziców, dlaczego ci ludzie maja nie mieć wyboru?? To jest skazanie przynajmniej 3osob na tragedię bol i zycie jakiego nie chcą, bo ktos inny w sejmie kto juz pewnie dzieci miec nie bedzie podjął decyzje za nich.. to jest chore! Po co właściwie cokolwiek zmieniac? Jedni naskakuja na Drugich, a nie lepiej zostawic przepisy w takim stanie jak są...? Zreszta jak ktos taka przykladowa rodzina bedzie zdecydowana że nie chca takiego dziecka to i tak zrobią jak beda chcieli jak nie w polsce to za granicą.

 • gość 2018-01-14 14:21:56

  Aborcja to anihilacja człowieka w pierwszej fazie życia, jaką jest okres prenatalny. Zabijanie ze względu na chorobę to dyskryminacja jak każda inna. Ratowanie kobiet to tylko przykrywka - w końcu mordowanie ludzi w owej pierwszej fazie życia, pogardliwie zwanych "zlepkiem tkanek" to także często kobiety.

 • gość 2018-01-14 21:17:53

  Was nie interesuje co sie dzieje dzisiaj w naszym kraju na co sa zbierane pieniadze,tylko jestescie zapatrzeni na torun i na ideologie ojca dyrektora trwajcie w tym moherowym swiecie wspomagajcie ojca ktory czeka na nowego maychbacha

 • Gość - niezalogowany 2018-01-15 08:05:09

  A co ma rydzyk do wiatraka?

Dodajesz jako: Zaloguj się