:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Za mundurem... uczniowie sznurem

Dzieci i młodzież, mundurem uczniowie sznurem - zdjęcie, fotografia

Już po raz kolejny Zespół Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze przedstawił swoją ofertą edukacyjną dla Gimnazjalistów na rok szkolny 2017/2018.

 

Pierwsza część tego dnia miała miejsce w auli szkolnej gdzie dyrektor szkoły przywitał przybyłych gimnazjalistów z Białego Boru, Szczecinka, Rzeczenicy, Debrzna, Przechlewa, Kobylnicy, Jastrowia, Człuchowa, Miastka. Następnie, z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego przedstawiono zasady rekrutacji i przebieg nauczania                               w poszczególnych typach szkół.  Uczniowie klas mundurowych przedstawili krótki pokaz w trakcie którego gimnazjaliści zobaczyli musztrę, składanie i rozkładanie broni oraz obronę  z wykorzystaniem sztuk  samoobrony.  Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz grupy interwencyjnej Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej z Koszalina, którzy zaprezentowali obronę przed wybranym zagrożeniem oraz pokaz działań technik interwencji. Gimnazjaliści mogli również zapoznać się ze specyfiką pracy psa z  przewodnikiem.

Druga część tego dnia odbywała się na placu przed szkołą, gdzie młodzież mogła  obejrzeć pokaz musztry w tym paradnej oraz spróbować sił w rzucie granatem. Żołnierze z jednostki patronackiej 52 Batalionu Remontowego w Czarnem przedstawili zestaw do nauki celowania    z broni etatowej – cyklop oraz udostępnili zwiedzającym typowe wyposażenie żołnierza Wojska Polskiego. Ponadto, 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy zaprezentował gimnazjalistom sprzęt będący na wyposażeniu t.j. armatę przeciwlotniczą wraz z wyposażeniem i oprzyrządowaniem. 

Komenda Powiatowa Policji ze Szczecinka pokazała sprzęt mobilny a mianowicie motocykl policyjny, pojazd osobowy i  strój policjanta ( ruchu drogowego). Młodzież spróbowała swoich sił w slalomie z użyciem alkohologogli.

Studenci wraz z opiekunem z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Koszalina przygotowali pokaz ratownictwa medycznego.  Uczniowie mogli wypróbować swoich sił w trakcie ćwiczeń na fantomach.

Wykładowca z Wyższej Szkoły Bankowej ze Szczecina przeprowadzili warsztaty dla obecnych klas pierwszych na temat cyberprzemocy.

Gimnazjaliści oraz ich rodzice mogli obejrzeć wyposażenie szkoły, m.in. siłownię, internat, strzelnicę (gdzie mogli postrzelać),  spróbować sił na torze policyjnym. Na zakończenie wszyscy degustowali smaczną  grochówkę serwowaną z kuchni wojskowej i polowej. 

Serdecznie dziękujemy Jednostkom Patronackim za aktywny udział i zorganizowanie ciekawych pokazów, a młodzieży, nauczycielom oraz obsłudze za zaangażowanie w promowanie szkoły. Wszystkie te działania miały na celu przedstawienie gimnazjalistom i ich rodzicom ofertę edukacyjną  Szkoły na rok szkolny 2017/2018.

p. Joanna Nowak

p. Agnieszka Borecka

Za mundurem... uczniowie sznurem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com