:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Za śmieci płatne według zużycia wody. W Szczecinku zawrzało

Za śmieci płatne według zużycia wody. W Szczecinku zawrzało
Temat Szczecinecki 21/03/2019 14:09

Zapowiedziana w ostatnim miejskim programie samorządowym rewolucja śmieciowa podniosła temperaturę emocji wśród mieszkańców Szczecinka. Jak poinformował burmistrz Daniel Rak, od tego roku opłaty za odbiór i wywóz śmieci zostaną powiązane z opłatą za wodę. Taki pomysł wywołał ogromne poruszenie i mnóstwo słów krytycznych. Czy władze miasta i miejscy radni przed uchwaleniem wspomnianych zmian wezmą te głosy pod uwagę?

 

Przypomnijmy. Tak jak informowaliśmy, nowa „opłata śmieciowa” ma być naliczana przy pomocy określonego przez ratusz współczynnika. Ma on wynieść 5,8 zł za metr sześcienny zużytej wody. Stawka miesięcznej opłaty ma być naliczana na podstawie składanej co roku deklaracji dotyczącej zużycia wody za 12 miesięcy. Według burmistrza Daniela Raka ma być przejrzyściej i bardziej sprawiedliwie.

Pod informacją na ten temat od razu pojawiła się lawina komentarzy. Co o takim rozwiązaniu sądzą mieszkańcy Szczecinka? Oto przykładowe komentarze, które pojawiły się zaraz po opublikowaniu artykułu o rewolucji śmieciowej w Szczecinku. Mieszkańcy nie tylko krytykują sam pomysł, pokazują również pewne luki, które póki co, nie zostały przez władze miasta wytłumaczone. Artykuł wraz z komentarzami można przeczytać tutaj: https://szczecinek.com/artykul/rewolucja-smieciowa/625657

- Nie będę używać wulgarnych słów, ale on same się cisną na język. Ich wszystkich chyba po...... co śmieci maja do wody ??? Można zużywać dużo wody a "produkować" mało śmieci i na odwrót. To jakaś paranoja. brakuje wam na remont dworca ? to nie wydawajcie na jakieś zespoły z piekła rodem. !!!

- Mam pytanko , jeśli na koniec roku okaże się że wody zużyłam mniej niż to było zadeklarowane to czy za te śmieci również dostanę zwrot?

- Mieszkam sama, zużywam 5-6 m wody. Za śmieci teraz płacę 14 zł, a później 29 zł. Faktycznie sprawiedliwie. Nie rozumiem, co zużycie wody ma wspólnego ze śmieciami.

- Dobre pytanie, co z ewentualnym zwrotem tak, jak za mniejsze niż zadeklarowane zużycie wody? Akurat u mnie od kilku lat jest zwrot dot.wody ok 1200-1500, to nie jest mało :-)

- Zdecydowanie protestuję! Co ma woda do śmieci. To, że zużywam ok. 6 m wody na osobę, to nie znaczy, że przybywa mi śmieci. Dotychczas płaciłam za 3 osoby 42,00zł. Po przeliczeniu wg. proponowanej stawki opłata wyniesie 100,80zł. Czyżby PO wykombinowała nowy haracz, bo brakuje pieniędzy . Zmniejszyły się stawki podatkowe za użytkowanie wieczyste to trzeba łupnąć obywateli za wywóz śmieci. Uważam, że sprawę należy nagłośnić i na pewno to zrobię.

- Ja zadeklarowałem dużo więcej niż zużywam. Nie przeszkadza mi to, bo raz w roku przychodzi rozliczenie. Można powiedzieć, że trochę kredytuję wodociągi. Ale to oznacza, że będę więcej płacił za śmieci.

- A co z segregacją? Czyli przy tej stawce nie trzeba segregować. Pan Burmistrz zapomniał że istnieje segregacja. Wcześniej były dwie stawki.

- A co na to RODO? Kto przekaże moje dane do PGK? Czy wolno PWIK bez mojej zgody przekazać moje dane do innego podmiotu?

Wśród komentarzy pojawiają się głosy nawiązujące do wyborów samorządowych. Pojawił się nawet… pomysł protestów na miarę tych, które obecnie odbywają się we Francji.

- WYBRALISCIE TO PŁACIE I PŁAKAJCIE POZDROWIENIA Z KRAKOWA.

- Na forum trza sie zgrac I zrobic to co we Francji tyle ze z taczka dla raczka.

- Zamiast bić tutaj pianę, zastanówmy się lepiej jak można to legalnie zablokować, ktoś zna procedury? No chyba że założymy żółte kamizelki...

Pojawia się też apel do burmistrza Daniela Raka. Czy zostanie zauważony?

- Panie Burmistrzu Rak, przeczytaj Pan wszystko co tu ludzie piszą, przecież wszyscy nie mogą się mylić, to co zostało przez was wymyślone jest złe, niedobre, niesprawiedliwe, wręcz głupie i nielogiczne, a tych przymiotników można napisać jeszcze dużo więcej. Jest jeszcze czas aby zmienić myślenie. To samo dotyczy wyciągu nart. Nie ma już takich zim jak kiedyś to po co nam ten wyciąg. Najwyższy czas włączyć myślenie.

 

Obraz Ken Boyd z Pixabay

 

 

Reklama

opłaty za śmieci woda odpady segregacja władze pomysł - komentarze opinie

 • gość 2019-03-21 14:29:51

  cytat" Panie Burmistrzu Rak, przeczytaj Pan wszystko co tu ludzie piszą, przecież wszyscy nie mogą się mylić, to co zostało przez was wymyślone jest złe, niedobre, niesprawiedliwe, wręcz głupie i nielogiczne, a tych przymiotników można napisać jeszcze dużo więcej" Takze uwazam,ze laczenie zuzycia wody ze smieciami to idiotyczny pomysl,ale zarzucanie burmistrzowi,ze to on wymyslil,totakzejest idiotyzm.To rzad wprowadzajac taka mozliwosc wykazal sie glupota,bo to rzad ustanawia prawa,a burmistrz majac jakies mozliwosci wybiera prawo,ktore uwaza zasluszne.Duzo miast oplaty za smieci laczy ze zuzyciem wody,chociaz jeszczeraz sie powtorze,uwaza,ze to jest glupota.Dlaczego nie mozna skorzystac z pomyslow oplat za smieci,jakie sa w innych krajach np.Niemczech.

 • gość 2019-03-21 15:05:13

  "To rzad wprowadzajac taka mozliwosc wykazal sie glupota,bo to rzad ustanawia prawa,a burmistrz majac jakies mozliwosci wybiera prawo,ktore uwaza zasluszne." przepraszam, ale czy przypadkiem prawidłowe nie jest swierdzenie, że i rząd i burmistrz wykazali się głupotą? ktoś kto ma do wybory kilka sposobów i wybiera ten głupi, nie jest głupi, bo głupi sposób wymyślił ktoś inny? ;)

 • gość 2019-03-21 16:03:31

  Głupi to ten, który widzi głupotę, a mimo to postępuje głupio. Jak się nie chce ruszyć makówką, to lepiej zgonić na głupie prawo...

 • Psychaitra - niezalogowany 2019-03-21 17:29:38

  ZAPRASZAM DO MNIE,SERDECZNIE!!

 • gość 2019-03-21 19:03:50

  A ci co podlewają ogródki przydomowe to co ??? wylewając wodę produkują śmieci/???. Ludzie wynajmujący w domkach pokoje dla Ukraińców czy budowniczych obwodnicy nie płaca za śmieci i ..my mamy za nich płacić???? głupota...

 • gość 2019-03-21 19:58:43

  cytat" przepraszam, ale czy przypadkiem prawidłowe nie jest swierdzenie, że i rząd i burmistrz wykazali się głupotą? ktoś kto ma do wybory kilka sposobów i wybiera ten głupi, nie jest głupi, bo głupi sposób wymyślił ktoś inny" Widzisz,ze burmistrz,ma pare sposobow na oplaty do wybrania,no i wybiera Taki jaki wg.Ciebie,mnie jest glupi,ale wg. burmistrza i innych jest dobry,w paruinnych miastach takze podobnie pobieraja oplaty za smieci,czyli co inni sa glupi,a my jestesmi madrzy,nie tak tez nie mozna twierdzic.Wg.mnie rzad powinien wprowadzic jednolite przejrzyste prawo w sprawie oplat smieciowych.Tak jak pisalem w innych krajach takie prawo moze byc przejrzyste,a w Polsce jak zwykle ze wszystkim sa problemy,bo to nie chodzi tylko o Sz-k,ale o inne miasta takze.

 • gość 2019-03-21 20:05:06

  Jeśli rząd dyktuje samorządom jak mają postępować, to nie ma samorządów. Samorządy to fikcja!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-21 20:19:00

  Trzeba być bezmózgowiem by coś takiego wymyślić.

 • GośćJa - niezalogowany 2019-03-21 20:26:53

  Zużycie wody np.dla 3 osób wynosi10mto zapłacą według nowej stawki 58zl a dO tych czasach przy segregowanych odpadach wynosiła 32 zł tj.o16zl więcej. Bardzo często podczas kąpieli zużywa się sporo wody i jej nie wykorzystuje bo jest zimna zanim się zagrzeje po włączeniu gazu.Jest to bardzo niekorzystne dla mieszkańców. Koleżanka sama zużywa 5mg to placilaby29zl a dotychczas płaci 14 zł. Wychodzi na to że miasto chce na tym zarobic.A może mamy wrócić do mycia w misce?

 • gość 2019-03-21 20:53:38

  myślisz, że wszystkie miasta pobierały "opłatę balkonową"?, choć było to możliwe? nie. głupota głupotą, ale wypadałoby być ponad tą głupotą, skoro już jest to możliwe. to, że sposób naliczania nie powstał w Szczecinku, to inna para kaloszy. przepisy powinny wykluczać głupotę zamiast ją tworzyć - pełna zgoda.

 • gość 2019-03-21 22:50:28

  W końcu mój sąsiad zacznie płacić za śmieci. Wynajmuje mieszkanie, a nie płaci ani grosza za śmieci wynajmujących.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-22 06:09:49

  A mi pasuje ta opłata. Będę płacić mniej !!Mam nadzieję że to wejdzie w życie:)

 • gość 2019-03-22 10:06:22

  Informacje o głosowaniach w ratuszu są publicznie dostępne, ciekawe jak ci ludzie będą spoglądali w twarz przechodniom i sąsiadom? Pamiętacie Alternatywy 4? Już widzę oczyma wyobraźni jak mamusia mówi do dziecka "Patrz tak wygląda Yeti które zamiast mózgu ma trociny"

 • Gość - niezalogowany 2019-03-22 12:07:35

  Kupujemy oszczędne pralki zmywarki korzystamy z prysznica WC 3/6 spłukiwanie, poprostu oszczędzamy wodę zużycie wody naprawdę ok 3m za śmieci zapłacimy 17.40 więcej jak teraz ALE ZA Śmieci Będą PŁACIĆ WSZYSCY

 • Gość - niezalogowany 2019-03-22 17:45:56

  Ok. Niech tak będzie! Może to pomysł żeby wszyscy płacili. Warunek musi być jeden - te same zasady w całym kraju. Dlaczego za śmieci mam płacić za córkę, która spędzi u mnie tydzień i będzie nabijać mój licznik, jak w miejscowości gdzie mieszka zapłaci też ryczałt bo tam rozliczają od osoby. Poza tym dlaczego 5,80 a nie 7,20 czy 4,37? Skoro będzie większa sciagalnosc opłat, to rozumiem, że usługa musi być tańsza. Państwo radni, szczególnie z komisji finansów macie pole do popisu. No chyba, że przekracza to wasze możliwości intelektualne....

 • Gość - niezalogowany 2019-03-22 19:48:27

  Rozumiem, że za śmieci należy podnieść opłatę, ale dlaczego to ma być powiązane ze zużyciem wody? Brudasy zapłacą mniej, a ludzie dbający o higienę zapłacą za śmieci swoje i innych mieszkańców. Moim zdaniem administratorzy doskonale wiedzą co się dzieje na ich terenie. Za czynsze ściągają w odpowiedniej wysokości, to za śmieci też niech się wezmą.

 • gość 2019-03-23 05:34:32

  Taki sposób naliczania opłaty jest najbardziej sprawiedliwy.Będąc przez rok za granicą dlaczego mam płacić za śmiecie.A tak pobór wody zweryfikuje obecność przebywania w domu.

 • gość 2019-03-23 06:55:22

  Ja też mam następne pytanko ? Co ze mną ,ja też mieszkam sama jak osoba w/w co będzie płacić 29 zł. ,tylko że ja będę płacić 58 zł. To nie jest żart na 1 kwietnia. Naprawę zużywam sam około 10 l wody miesięcznie i nie dlatego ,że mam nieszczelne uszczelki . Jak już wcześniej napisałam jestem uczulona na detergenty i muszę kilka razy płukać pranie i myte gary i naczynia.Czy będę musiała przynieść zaświadczenie od lekarza o swojej chorobie oraz od rzeczoznawcy,który stwierdzi, że przy częstym myciu i kilkakrotnym płukaniu wszystkiego jedna osoba nie może wyprodukować śmieci za które zapłaci 58 zł.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-23 07:33:31

  Wszystko byłoby ok, ale w wielu blokach woda gdzieś ginie i jej zużycie jest dopisywane innym . Więc czemu śmieci mają być im dopisywane których nie wytwarzają. Druga sprawa czemu ma być tak drastyczny wzrost cen ? Czy miastu brakuje kasy ?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-23 07:47:11

  To jest poroniony sposób naliczania, a co będzie kiedy rurka pęknie zaraz za licznikiem głównym . Wyleje się dużo wody za nim przyjadą fachowcy od łatania przecieków i mieszkańcy nadprodukują tony wirtualnych śmieci za które będą musieli zapłacić. Może lepiej niech naliczają od zużytej energii. Tam przecieków już takich nie ma.

 • gość 2019-03-23 08:43:45

  Panie Burmistrzu proszę nie słuchać tego skowytu i dalej robić swoje, Pozdrawiam

 • gość 2019-03-23 10:11:05

  Zastanawiam się czy w Szczecinku mieszkańcy będą nadal segregować śmieci, myślę , że oprócz PO-KO-monów i ich pociotków,nikt nie będzie segregował śmieciuszków . Róbcie swoje jak stwierdził POKOmon wyżej a mieszkańcy ZROBIĄ SWOJE.

 • gość 2019-03-23 12:12:16

  W końcu sensowny pomysł i adekwatny. Nie ma lepszego systemu i bardziej efektywnego. Oszczędni zaoszczędzą, rozrzutni zapłacą więcej. Do tej pory nie zameldowani nie płacili ani złotówki, za przyjezdnych i gości również nie płacił nikt. w Końcu bedzie normalnie i zaklinanie i wycie przyzwyczajonych do rozdawnictwa i profitów za nic się skończy. Szczecinecki ciemny lud smoleński może sobie powyć i jak chce oszczędzać niech nie daje sukienkowym!!!

 • gość 2019-03-23 14:21:30

  Wszystkim w tym naszym kraju odbiło,nic więc dziwnego ,że mają szalone pomysły.Wcale nie jest takie oczywiste,że jak więcej osób ,to większe zużycie wody.W Polsce coraz więcej mnoży się cwaniaków i złodziei ,na wodzie nie jeden kombinuje i kradnie wodę, więc ma małe zużycie ,a za niego płacą inni,teraz jeszcze mają zapłacić za jego śmieci. To chore gorzej jak za komuny,a podobno mamy demokrację.

 • gość 2019-03-23 19:56:51

  A ja się ciesze z tego wszystkiego - krótko , zły PiS ,bo WASZE podatki idą na 500+ , no to żyjcie z P.O. nie będzie 500+ , zapłacicie dodatkowo za śmieci , no i czeka WAS miła praca za godne pieniądze do 80 roku życia - BRAVO bezmózgi!!!

 • gość 2019-03-24 07:28:59

  Danielku co się stało? Eurokołchoz kasy dać nie chce, tym razem nie tylko na pierdoły ale w ogóle? Tusku i Bieńkowska telefonów nie odbierają i zapomnieli o sierotkach w kraju? Od początku kadencji ciągle pod górę. Jak pech to pech.

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-03-24 10:26:14

  Mam trójkę dzieci na studiach starają sie co weekend być w domu co idzie w parze z dużym zużyciem wody !!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę podnieś opłaty za wodę wszystkim swoim wyborcom PO razem z tymi paja...... co palili świeczki pod sądem czy kinem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Nowoczesny - niezalogowany 2019-03-24 10:35:24

  Co wy bierzecie w tym urzędzie że macie takie fantastyczne pomysły ? Proponuje podnieść opłaty za śmieci od zakupów w sklepach od ilości aut przed domem od wieku mieszkańców od pory roku itd.No i oczywiście od przynależności POlitycznej !!!!!!!! Gratuluje wyboru burmist.........trzech czy czterech !!!??? Ale ten PIS straszny .

 • gość 2019-03-26 16:29:16

  JUż nigdy, ale to nigdy nie zagłosuję na PO i partią im podobnych.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 13:16:18

  W bogatym Rybniku w 2019 oplata smieciowa to tylko 9 zl, a Wroclaw wylicza w 2019 oplate wg objetosci smieci, co jest logiczne i sprawiedliwe. Temat Szczecinecki otrzymal tak duzo komentarzy ze Szczecinka o podwyzce, ze dla politykow napisal oddzielny artykul o samych wpisach w internecie.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-28 13:59:34

  W bogatym Rybniku w 2019 oplata smieciowa to tylko 9 zl, a Wroclaw wylicza w 2019 oplate wg objetosci smieci, co jest logiczne i sprawiedliwe. Temat Szczecinecki otrzymal tak duzo komentarzy ze Szczecinka o podwyzce, ze dla politykow napisal oddzielny artykul o samych wpisach w internecie.

 • kappa - niezalogowany 2019-03-28 16:38:33

  i że PiS na to pozwala, czemu jeszcze ustawy nie zmienili, nawet w nocy.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"