:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Zadaszony, oświetlony

Osiem efektownie się prezentujących – w kształcie wiszących sopli – lamp oświetli niebawem dziedziniec ratuszowy. Operacja jego zadaszenia zbliża się już do końca. Wydłużenie inwestycji wymusiła konieczność montażu dodatkowych uchwytów pomiędzy dźwigarami. Wszystko po to, by płyty z poliwęglanu były bardziej stabilne i nie wyginały się pod własnym ciężarem, a zimą utrzymywały nawet kilkudziesięciocentymetrową warstwę leżącego na nich śniegu. Do całkowitego zadaszenia dziedzińca brakuje już niewiele.  

    - Drobna korekta terminu sfinalizowania robót związana jest z koniecznością zainstalowania dodatkowych poprzeczek między krokwiami, które podtrzymują poliwęglanową konstrukcję zadaszenia – mówi „Tematowi” Tomasz Czuk, rzecznik prasowy ratusza.

    Przypomnijmy: Inwestycję „na wysokości” realizuje szczecińska firma MAZ. Operacja montażu dźwigarów na dachach ratuszowych kamienic rozpoczęła się pod koniec sierpnia. Całość konstrukcji po wykończeniu, wraz ze specjalnym systemem oświetlenia, ma tworzyć unikalną formę parasola, która obiektowi nada bardzo oryginalny kształt. Koszt robót to blisko 700 tys. zł. 

    Z kolei wszelkie prace przy restauracji ratusza zakończyć się mają do 31 października. Budowlańcy wcześniej uporali się z rozbiórką dwóch starych kamieniczek przy ul. 1 Maja 3 i 5. Jedna z nich (stojąca bliżej ratusza) została odbudowana od fundamentów. Teraz przyszła pora na końcowe prace wewnątrz obiektów. Równocześnie zniknęło rusztowanie od strony ul. 1 Maja. Renowacji elewacji została również poddana część zachodniej pierzei ratusza.  

    Jak nam wcześniej powiedział T. Czuk, harmonogram inwestycji realizowany jest zgodnie z planem, nie ma w tym zakresie żadnych opóźnień. Nie zmieniło się też finansowanie inwestycji.

    W nowo wybudowanej i wyremontowanej części ratusza mieścić się będzie m.in. Szczecineckie Centrum Wspierania Biznesu, Urząd Stanu Cywilnego z salą ślubów i Wydział Rozwoju. Zwolnione dzięki temu pomieszczenia w starej części ratusza zajmą przede wszystkim urzędnicy z wydziałów pracujących do tej pory w najgorszych warunkach lokalowych, m.in. z Wydziałów Inwestycyjnego i Komunalnego.

 

    Miasto wstępnie zakładało, że koszt inwestycji zamknie się kwotą około 2,5 mln zł. Jednak w procedurze przetargowej ratusz uzyskał niższą cenę – około 2,2 mln zł. Prócz tego finansowanie inwestycji rozłożono na 3 lata, a nie jak pierwotnie planowano – na dwa. (sw) 

Zadaszony, oświetlony komentarze opinie

  • kasiabla23 - niezalogowany 2013-10-24 19:51:13

    BARDZO ŁADNIE TYLKO TA KAMIENICA OBOK TROCHĘ STRASZY.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com