:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Zadyma pod barem i 153 inne interwencje

Straż Miejska, Zadyma barem interwencje - zdjęcie, fotografia

W minionym tygodniu szczecineccy strażnicy miejscy podjęli 123 interwencje w stosunku do 153 osób. – Na 16 osób nałożyliśmy mandaty karne a na 8 zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku – mówi „Tematowi” komendant SM Grzegorz Grondys. 

    Strażnicy zabezpieczali dziurę w jezdni koło starej gazowni oraz wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei legitymowali mężczyznę na dworcu PKP. Okazało się, że osoba ta jest poszukiwana przez policję. 

    W niedzielę (6.10) około godz. 1.20 patrol SM wspólnie z policjantami interweniował przy barze Sin Jin. Powodem wezwania funkcjonariuszy miała być bójka i głośna muzyka. - Na miejscu zdarzenia wylegitymowano agresywnego mężczyznę, który po pouczeniu oddalił się – mówi G. Grondys. - Jednak po pewnym czasie mężczyzna powrócił i powtórnie zaczął się awanturować. Popchnął też dziewczynę, która próbowała go uspokoić. Kobieta uderzyła głową w betonowy filar i straciła przytomność. Karetka zabrała ją do szpitala, a awanturujący się mężczyzna został zatrzymany.

    W ubiegłym tygodniu strażnicy brali też udział w akcji przeprowadzanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w ramach Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy. Polegała na docieraniu do urzędów i uświadamianie urzędników na temat przemocy w rodzinie i jej skutków oraz możliwości udzielania pomocy ofiarom. 

 

    Patrole SM zabezpieczały również imprezy kulturalne i sportowe – rajd rowerowy „Naokoło jest wesoło” oraz piłkarskie derby Szczecinka pomiędzy Wielimem i Darzborem. (sw)

Zadyma pod barem i 153 inne interwencje komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com