:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C rozproszone chmury

Żaglówki wracają na Trzesiecko. Wyniki regat

W sobotni poranek przy Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior wystartowały regaty sportowe o Puchar Starosty Szczecineckiego. Organizatorem był ŻMKS "Orlę" Szczecinek, współorganizatorem również Centrum Ekologiczne w Szczecinku.

 

- Możemy powrócić do żeglarstwa na jeziorze Trzesiecko, bo przecież przez wiele odbywały się tutaj te fantastyczne zawody - mówił podczas ceremonii otwarcia starosta Krzysztof Lis. -. Mam nadzieję, że żagle wrócą na jezioro szczecineckie. Będziemy się starali, żeby przynajmniej dwa razy do roku na takich zawodach się spotykać.

Ogółem w programie regat zaplanowano cztery wyścigi. Zawodnicy startują w klasie Optimist, ISA 407 i EUROPA. W klasie Optimist rozgrywka toczy się w grupach A i B.

W Szczecinku wystartowali głównie młodsi zawodnicy, choć nie brakowało i tych bardziej doświadczonych. Oprócz gospodarzy, ŻMKS Orlę Szczecinek, na wodzie będziemy mogli oglądać również drużyny MUKŻ Bałtyk Mielno, UKS Szkwał Złocieniec, Jacht Klub Koszalin, MKŻR Marina Hotele, CSW Opty Ustka i UKŻ Keja Mirosławiec. Naszymi reprezentantami są: Monika Środkowska (klasa ISA), Filip Środkowski (klasa Optimist), Igor Środkowski (klasa Optimist). Sędzią głównym zawodów jest Roman Gryglewski, jego zastępcą - Wojtek Denderski.

Oto wyniki regat, które zakończyły się w niedzielę.

W klasie ISA 407, wygrał Piotr Krzysztoforski z UKŻ Keja Mirosławiec. Drugi był Adam Jankowski z UKS Szkwał Złocieniec, a trzeci - Michał Ślusarczyk, także ze Złocieńca.
Szczecinecczanka, Monika Środkowska, była na 5. miejscu.

Jeśli chodzi o klasę Europa, tutaj wygrał Borys Boratyński, tuż za nim uplasowała się Marta Kozieł, a na najniższym stopniu podium, był Marcin Kozieł. Cała trójka reprezentuje Jacht Klub Koszalin.

W klasie Optimist, najlepszy okazał się być Wojtek Gronek, przed Hanną Gronek. To reprezentanci Jacht Klub Koszalin. Na najniższym stopniu podium był Mateusz Cogiel z UKS Szkwał Złocieniec.

Pojawiły się także klasy w kategoriach dla dzieci. I tak, w klasie Optimist w klasyfikacji do lat 9, wygrał Olivier Kuźma (MKŻR Marina Mielno). W kategorii Optimist do lat 11 natomiast zwyciężył Wojtek Gronek (Jacht Klub Koszalin).

Nagrodzeni dostali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Patryk Witczuk

 

żaglówki regaty trzesiecko szczecinek orlę - komentarze opinie

  • gość 2017-06-17 17:40:45

    I trzeba było zniszczyć żeglarstwo szczecineckie, które kilka lat temu tak świetnie się rozwijało?

Dodajesz jako: Zaloguj się