:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C lekkie zachmurzenie

Zagrali w szachy z okazji Święta Niepodległości

W sobotni (11.11) poranek, w sali przy ulicy Bartoszewskiego, odbył się kolejny turniej szachowy z Okazji Święta Niepodległości.

Udział w zawodach wzięła dosyć liczna grupa. Było to łącznie 40 osób (34 osoby w kategorii open i 6 osób w kategorii szkół podstawowych) ze Szczecinka i regionu. Uczestnicy dawali z siebie wszystko.

W sobotę, najlepszy okazał się być mistrz międzynarodowy z Nakła, Andrzej Maciejewski - zdobył on łącznie 8 punktów na 9 możliwych. Tuż za nim znalazł się Marek Ciszewski z Bydgoszczy (7,5 pkt), a na najniższym stopniu podium - Artur Augustyniak z klubu Taktyk Szczecinek (6,5 pkt). Dawid Skarbowski, także reprezentant Taktyka, który zajął 5. miejsce. był najlepszym gimnazjalistą zawodów (Gimnazjum nr 2).

Jeśli chodzi o kategorię szkół podstawowych, najlepszym zawodnikiem, był Marcelino Szustalik z Połczyna Zdroju, który zdobył 5 pkt. Drugi był Galast Gevorg z 4pkt (SP nr 1), zaś trzeci - Mateusz Kowal z 3pkt (Integracyjna SP). Sędzią zawodów był Henryk Lisiński.

Najlepsi otrzymali nagrody w postaci pucharów i nagród pieniężnych.