:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Zainspirowani Szopenem – XII Letni Kurs Pianistyczny na półmetku

temat.net: archiwum, Zainspirowani Szopenem Letni Pianistyczny półmetku - zdjęcie, fotografia


We wtorek, 06.07, w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku dobiegł końca pierwszy turnus XII Letniego Kursu Pianistycznego. Dzięki kursowi, którego głównym inicjatorem jest warszawska Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej, Szczecinek już po raz siódmy gości najwybitniejszych polskich artrystów, pedagogów muzycznych, znakomitych nauczycieli fortepianu oraz młodych muzyków z całej Polski. Przypomnijmy, w Letnim Kursie Pianistycznym biorą udział zarówno uczniowie, jak i pedagodzy. To sposób na wyłanianie prawdziwych talentów. To także niepowtarzalna możliwość podniesienia kwalifikacji czy zdobycia nowych umiejętności zarówno przez uczniów, jak i przez pedagogów.
   Turnus rozpoczął się 28 czerwca. - To był wyjątkowy kurs – przekonuje Michał Lisiecki prezes Zarządu Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej. - Oprócz zwykłych, przebiegających równolegle dwu kursów dla uczniów i dla nauczycieli, obejmował projekt realizowany w ramach obchodów Roku Szopenowskiego o nazwie "Warsztaty pianistyczne. Szopen – Inspiracje". W ramch tego projektu odbywa się cykl przedsięwzięć artystyczno-pedagogicznych. Są one rozplanowane na całe trzy tygodnie trwania kursu. Pierwszym takim wydarzeniem był koncert  muzyków z Nowej Orkiestry Kameralnej, którzy zagrali z dziećmi utwory Szopena na orkiestrę smyczkową. Drugim przedsięwzięciem są warsztaty taneczne, które w trakcie kursu prowadzi największa specjalistka w dziedzinie tańca polskiego czy dawnego, pani Romana Angel. I wreszcie trzecim wielkim wydarzeniem, które dopiero się odbędzie, jest koncert Filipa Wojciechowskiego. Można powiedzieć, że jest to nasz prezent dla Szczecinka z okazji jubileuszu 700-lecia miasta. Będzie to koncert w wykonaniu znakomitego pianisty jazzowego i zarazem jedynego pianisty jazzowego, który był uczestnikiem Konkursu Szopenowskiego. Chielismy po prostu zrobić coś innego, na nowo zainspirować uczestników kursu, ale i mieszkańców Szczecinka, wielką osobowąością muzyczną, jaką był Szopen.
   Tradycyjnie już turnus został zwieńczony uroczystym koncertem, mającym miejsce w auli szkoły muzycznej. Przed nami turnus drugi. Organizatorzy już teraz przewidują, że będzie on równie udany i pełen wyjątkowych gości.
(sz)

DSC08194-1.jpg

DSC08235-1.jpg

Zainspirowani Szopenem – XII Letni Kurs Pianistyczny na półmetku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com