:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Zakaz gry w piłkę na placach zabaw. Znak jest stawiany bez sensu
16/08/2018 16:02

O tym, że niekiedy sami sobie utrudniamy życie wyznaczając zakazy, do których trudno jest się dostosować, wiadomo nie od dziś. Niedawno głośno było o bezpodstawnych zakazach gry w piłkę na osiedlach, ustanawianych przez niektóre wspólnoty mieszkaniowe. A co z zakazami gry w piłkę na placach zabaw? Z nimi najwyraźniej jest podobnie.


Okazuje się, że tego typu regulacje także nijak się mają do rzeczywistości. Również w Szczecinku. Bo kto ma określić np. to, kto mógłby być i w jaki sposób ukarany za taką piłkarską zabawę? Pozostaje więc pytanie, po co w takim razie takie „martwe” regulaminy tworzyć? I czy niedługo z placów zabaw znikną znaki zakazujące dzieciom gry w piłkę? Warto nadmienić, że tego typu znaków nad Trzesieckiem nie brakuje. Co istotne, zakazy gry w piłkę obowiązują także na miejskich placach zabaw. Czy tego typu regulacje faktycznie powinny zostać zniesione?
Te pytania mogą się pojawić po interwencji miejskich strażników, która miała miejsce pod koniec czerwca jednym z osiedlowych placów zabaw w Szczecinku. Chodziło o to, że na placu dzieci bawiły się, grając w piłkę.

Zdaniem mieszkanki osiedla, która postanowiła zadzwonić po Straż Miejską, było to niezgodne z obowiązującym regulaminem placu zabaw. Strażnicy przyjechali, ale odmówili interwencji. Kobieta wystosowała więc skargę na działalność strażników. W swoim piśmie argumentowała, że „plac zabaw usytuowany jest na małej przestrzeni, w centrum osiedla (…) nie jest zatem miejscem odpowiednim do gry w piłkę nożną”. Zdaniem kobiety, do tego rodzaju aktywności fizycznej służy boisko. Plac zabaw – jak zauważyła dalej mieszkanka – musi być użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem, o czym informuje w czytelny sposób postawiona tablica z regulaminem.


Skargą mieszkanki osiedla zajęła się Komisja Rewizyjna Rady Miasta. Jak ustalono, w dniu zgłoszenia na osiedlowym placu zabaw w piłkę grała czwórka dzieci w wieku od 4 do 7 lat. „Dzieci nie niszczyły mienia, nie było realnego zagrożenia, by mogły piłką wybić szyby w pobliskim bloku, swoim zachowaniem nie zakłócały spokoju publicznego, nie używały słów wulgarnych…”. 
Co więcej, według radnych, strażnicy, którzy przybyli na miejsce, nie naruszyli prawa. Dlaczego? Ponieważ tego typu tablice ustawione na placach zabaw nie są – w ocenie Komisji Rewizyjnej – podstawą zobowiązującą Straż Miejską do podjęcia jakiejkolwiek interwencji. Jak czytamy w odpowiedzi Komisji Rewizyjnej, dyżurny SM wyjaśnił mieszkance, że strażnicy nie mają podstaw do podjęcia interwencji, ponieważ są to małe dzieci i nie naruszają żadnych przepisów prawnych. Ponadto dyżurny wytłumaczył, że napis „Zakaz gry w piłkę” na tablicy ustawionej przy placu zabaw nie jest aktem prawa miejscowego. Odmowa interwencji przez strażników była więc w tym przypadku uzasadniona. 
To po co stawia się takie znaki?

Reklama

zakaz gry w piłkę plac zabaw znak wspólnoty mieszkaniowe - komentarze opinie

 • gość 2018-08-16 16:29:10

  "Skargą mieszkanki osiedla zajęła się Komisja Rewizyjna Rady Miasta. Jak ustalono, w dniu zgłoszenia na osiedlowym placu zabaw w piłkę grała czwórka dzieci w wieku od 4 do 7 lat." SZOK! WEZWAŁA STRAŻ MIEJSKĄ NA 4 LATKA GRAJĄCEGO W PIŁKĘ. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ. TO ŻE RZĄDZĄ NAMI BURAKI W RATUSZU NIE ZNACZY, ŻE SAMI MAMY NIMI BYĆ.

 • gość 2018-08-16 17:31:51

  ot sowieckie myślenie ustawiających znaki. "sprzątaj po swoim psie" - znaki przy ścieżce 2, a kosza ani jednego.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-16 17:37:20

  Prawda już niedługo będzie zakaz zakazu na zakazu przez zakaz A co

 • gość 2018-08-16 17:41:33

  Brawo strażnicy. Jestem zaskoczona tym przekazem. Oczywiście sam artykuł jak zawsze na siłę szuka problemu. Dla mnie istotne jest tylko to, że jej odmówili. Reszta kontekstu sprawy mnie nie interesuje. Brawo, brawo, brawo! Chociaż raz znalazł się rozsądek i nie nastąpiła rekcja na absurdalne wymagania przeciwko 4 letnim dzieciom. Ileż to tzw. interwencji medialnych odbyło się po skargach pojedynczych osób. Czy ktoś sprawdza zasadność takich skarg? Postraszy jedna z drugą mediami i plecie co tylko chce.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-16 19:25:10

  Ja nie widzę żeby ktoś na siłę szukał tu problemu. Nadsyłanie strażników na dzieci nie jest fajne. No ale co z tymi znakami? Po co są te głupie zakazy? Place zabaw są od tego zeby sie na nich bawić no nie? Teraz kolej na jazdę na rowerze po fontannie? Ile dzieciaków to robi i ciekawe kto będzie tego zakazu pilnował. Bez sensu.

 • gość 2018-08-16 22:39:20

  Jajec się wypalił i pozostał zakaz używania Jajeca!

 • Gość - niezalogowany 2018-08-17 08:25:14

  Co za idiotka wzywa straz miejska na dzieci 4-7lat?! Jak się w miescie nie podoba to wypad do lasu!!

 • Gość - niezalogowany 2018-08-17 12:29:43

  Biedne dzieci, wspaniałe że dorastałam w czasach gdzie dzieci mogły normalnie dorastać.Teraz już nic nie można.Za długo siedzą przy kompie źle, ale jak chcą w piłkę pograc to też źle.Nie wypychajmy 4-7latkow na boiska ludzie kochani, to są za małe dzieci żeby się szwędały, właśnie powinny być pod blokiem i tam się bawić.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-17 13:39:44

  Te zakazy są bezprawne nawet na takich osiedlach,jak można zabronić gry w piłkę na placu zabaw?Przecież sport to zabawa a plac do tego służy jeżeli komuś przeszkadza gra w piłkę to niech wspólnota wytyczy teren do gry.Ludzie przecież to dzieci!Jeśli grzecznie się bawią nie przepędzajcie ich z pod domów,sami kiedyś byliście młodzi....0

 • gość 2018-08-17 15:47:21

  GRZECZNE PYTANIE: w piłkę ręczna, nożną, czy siatkówkę?

 • gość 2018-08-17 15:55:07

  Paranoja: Jak 4 CHŁOPCÓW 10-latków będzie gumową piłkę kopać "do siebie w kwadracie" czy to też jest "GRA W PIŁKĘ"?????? Ludzie! czas się opamiętać. Czas, aby Ratuszowy mecenas pan "X" od czasu do czasu zachował się jak ten "Adwokat Diabła" i pokazał gdzie jest granica rozsądku w stanowieniu prawa miejscowego i regulaminów porządkowych i jakie są możliwości egzekwowania tego prawa. Prawo bez możliwości jego egzekwowaniem, jest kpiną a nie prawem. Jak narazie to mamy pośmiewisko "od czasu - do czasu". Częstotliwość zależy od aktywności "uprawnionych władców".

 • Gość - niezalogowany 2018-08-17 19:36:09

  Dziecią dac adres tej pani co uprzejmie doniosła, same zrobią porządek hi hi

 • Gość - niezalogowany 2018-08-18 18:22:36

  Co mamy powiedzieć mieszkańcy Słowiańska4 jak mamy szkołę i boisko obok. Jak co 45 minut jest przerwa i dzieci grają na boisku i biegają po podwórku. Musimy pamiętać o tym jak kiedyś też byliśmy dziećmi i młodzieżą. Jak się zachowywaliśmy pewnie tak samo.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę pracowników

Przyjmę pracowników budowlanych na stanowisko: -murarz -dekarz -pomocnik Zajmujemy się stawianiem domów SSO Oferujemy ciągłość pracy...


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Polerowanie/renowacja

Polerowanie/renowacja reflektorów samochodowych - wszystkie auta, bez demontażu lamp. Czas trwania: ok. 1 godziny za sztukę, cena 40 zł za sztukę...


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SPRZATANIE POMIESZCZEŃ

SPRZĄTANIE POMIESZCZEŃ BIUROWYCH PRACA PO GODZ. 18:00 TEL. 6042868


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"