:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Zakaz gry w piłkę na placach zabaw. Znak jest stawiany bez sensu
Temat Szczecinecki 16/08/2018 16:02

O tym, że niekiedy sami sobie utrudniamy życie wyznaczając zakazy, do których trudno jest się dostosować, wiadomo nie od dziś. Niedawno głośno było o bezpodstawnych zakazach gry w piłkę na osiedlach, ustanawianych przez niektóre wspólnoty mieszkaniowe. A co z zakazami gry w piłkę na placach zabaw? Z nimi najwyraźniej jest podobnie.


Okazuje się, że tego typu regulacje także nijak się mają do rzeczywistości. Również w Szczecinku. Bo kto ma określić np. to, kto mógłby być i w jaki sposób ukarany za taką piłkarską zabawę? Pozostaje więc pytanie, po co w takim razie takie „martwe” regulaminy tworzyć? I czy niedługo z placów zabaw znikną znaki zakazujące dzieciom gry w piłkę? Warto nadmienić, że tego typu znaków nad Trzesieckiem nie brakuje. Co istotne, zakazy gry w piłkę obowiązują także na miejskich placach zabaw. Czy tego typu regulacje faktycznie powinny zostać zniesione?
Te pytania mogą się pojawić po interwencji miejskich strażników, która miała miejsce pod koniec czerwca jednym z osiedlowych placów zabaw w Szczecinku. Chodziło o to, że na placu dzieci bawiły się, grając w piłkę.

Zdaniem mieszkanki osiedla, która postanowiła zadzwonić po Straż Miejską, było to niezgodne z obowiązującym regulaminem placu zabaw. Strażnicy przyjechali, ale odmówili interwencji. Kobieta wystosowała więc skargę na działalność strażników. W swoim piśmie argumentowała, że „plac zabaw usytuowany jest na małej przestrzeni, w centrum osiedla (…) nie jest zatem miejscem odpowiednim do gry w piłkę nożną”. Zdaniem kobiety, do tego rodzaju aktywności fizycznej służy boisko. Plac zabaw – jak zauważyła dalej mieszkanka – musi być użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem, o czym informuje w czytelny sposób postawiona tablica z regulaminem.


Skargą mieszkanki osiedla zajęła się Komisja Rewizyjna Rady Miasta. Jak ustalono, w dniu zgłoszenia na osiedlowym placu zabaw w piłkę grała czwórka dzieci w wieku od 4 do 7 lat. „Dzieci nie niszczyły mienia, nie było realnego zagrożenia, by mogły piłką wybić szyby w pobliskim bloku, swoim zachowaniem nie zakłócały spokoju publicznego, nie używały słów wulgarnych…”. 
Co więcej, według radnych, strażnicy, którzy przybyli na miejsce, nie naruszyli prawa. Dlaczego? Ponieważ tego typu tablice ustawione na placach zabaw nie są – w ocenie Komisji Rewizyjnej – podstawą zobowiązującą Straż Miejską do podjęcia jakiejkolwiek interwencji. Jak czytamy w odpowiedzi Komisji Rewizyjnej, dyżurny SM wyjaśnił mieszkance, że strażnicy nie mają podstaw do podjęcia interwencji, ponieważ są to małe dzieci i nie naruszają żadnych przepisów prawnych. Ponadto dyżurny wytłumaczył, że napis „Zakaz gry w piłkę” na tablicy ustawionej przy placu zabaw nie jest aktem prawa miejscowego. Odmowa interwencji przez strażników była więc w tym przypadku uzasadniona. 
To po co stawia się takie znaki?

Reklama

zakaz gry w piłkę plac zabaw znak wspólnoty mieszkaniowe - komentarze opinie

 • gość 2018-08-16 16:29:10


  "Skargą mieszkanki osiedla zajęła się Komisja Rewizyjna Rady Miasta. Jak ustalono, w dniu zgłoszenia na osiedlowym placu zabaw w piłkę grała czwórka dzieci w wieku od 4 do 7 lat." SZOK! WEZWAŁA STRAŻ MIEJSKĄ NA 4 LATKA GRAJĄCEGO W PIŁKĘ. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ. TO ŻE RZĄDZĄ NAMI BURAKI W RATUSZU NIE ZNACZY, ŻE SAMI MAMY NIMI BYĆ.


 • gość 2018-08-16 17:31:51

  ot sowieckie myślenie ustawiających znaki. "sprzątaj po swoim psie" - znaki przy ścieżce 2, a kosza ani jednego.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-16 17:37:20

  Prawda już niedługo będzie zakaz zakazu na zakazu przez zakaz A co

 • gość 2018-08-16 17:41:33


  Brawo strażnicy. Jestem zaskoczona tym przekazem. Oczywiście sam artykuł jak zawsze na siłę szuka problemu. Dla mnie istotne jest tylko to, że jej odmówili. Reszta kontekstu sprawy mnie nie interesuje. Brawo, brawo, brawo! Chociaż raz znalazł się rozsądek i nie nastąpiła rekcja na absurdalne wymagania przeciwko 4 letnim dzieciom. Ileż to tzw. interwencji medialnych odbyło się po skargach pojedynczych osób. Czy ktoś sprawdza zasadność takich skarg? Postraszy jedna z drugą mediami i plecie co tylko chce.


 • Gość - niezalogowany 2018-08-16 19:25:10

  Ja nie widzę żeby ktoś na siłę szukał tu problemu. Nadsyłanie strażników na dzieci nie jest fajne. No ale co z tymi znakami? Po co są te głupie zakazy? Place zabaw są od tego zeby sie na nich bawić no nie? Teraz kolej na jazdę na rowerze po fontannie? Ile dzieciaków to robi i ciekawe kto będzie tego zakazu pilnował. Bez sensu.

 • gość 2018-08-16 22:39:20

  Jajec się wypalił i pozostał zakaz używania Jajeca!

 • Gość - niezalogowany 2018-08-17 08:25:14

  Co za idiotka wzywa straz miejska na dzieci 4-7lat?! Jak się w miescie nie podoba to wypad do lasu!!

 • Gość - niezalogowany 2018-08-17 12:29:43

  Biedne dzieci, wspaniałe że dorastałam w czasach gdzie dzieci mogły normalnie dorastać.Teraz już nic nie można.Za długo siedzą przy kompie źle, ale jak chcą w piłkę pograc to też źle.Nie wypychajmy 4-7latkow na boiska ludzie kochani, to są za małe dzieci żeby się szwędały, właśnie powinny być pod blokiem i tam się bawić.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-17 13:39:44

  Te zakazy są bezprawne nawet na takich osiedlach,jak można zabronić gry w piłkę na placu zabaw?Przecież sport to zabawa a plac do tego służy jeżeli komuś przeszkadza gra w piłkę to niech wspólnota wytyczy teren do gry.Ludzie przecież to dzieci!Jeśli grzecznie się bawią nie przepędzajcie ich z pod domów,sami kiedyś byliście młodzi....0

 • gość 2018-08-17 15:47:21

  GRZECZNE PYTANIE: w piłkę ręczna, nożną, czy siatkówkę?

 • gość 2018-08-17 15:55:07

  Paranoja: Jak 4 CHŁOPCÓW 10-latków będzie gumową piłkę kopać "do siebie w kwadracie" czy to też jest "GRA W PIŁKĘ"??????
  Ludzie! czas się opamiętać.
  Czas, aby Ratuszowy mecenas pan "X" od czasu do czasu zachował się jak ten "Adwokat Diabła" i pokazał gdzie jest granica rozsądku w stanowieniu prawa miejscowego i regulaminów porządkowych i jakie są możliwości egzekwowania tego prawa. Prawo bez możliwości jego egzekwowaniem, jest kpiną a nie prawem.
  Jak narazie to mamy pośmiewisko "od czasu - do czasu". Częstotliwość zależy od aktywności "uprawnionych władców".

 • Gość - niezalogowany 2018-08-17 19:36:09

  Dziecią dac adres tej pani co uprzejmie doniosła, same zrobią porządek hi hi

 • Gość - niezalogowany 2018-08-18 18:22:36

  Co mamy powiedzieć mieszkańcy Słowiańska4 jak mamy szkołę i boisko obok. Jak co 45 minut jest przerwa i dzieci grają na boisku i biegają po podwórku. Musimy pamiętać o tym jak kiedyś też byliśmy dziećmi i młodzieżą. Jak się zachowywaliśmy pewnie tak samo.

 • gość 2019-06-24 18:25:21

  plac zabaw ma służyć wszystkim dzieciom. Proszę sobie wyobrazić sytuacje że w piaskownicy bawi się trzylatek , a nad jego głową śmiga piłka. Albo na ławce siedzą sobie dziewczynki i jedna z nich dostaje piłką w twarz. Pytanie tanie jest czy dla innych jest to bezpieczne.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"