:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Zakorkowane autobusy z Marcelina. List Czytelnika

Zakorkowane autobusy z Marcelina. List Czytelnika

"Liczba pasażerów - komplet 100%, w tym Pani z dzieckiem w wózku, który ledwo upchaliśmy do bagażnika tego pojazdu. Nie wiem czy czegoś przez przypadek nie uszkodziliśmy w tym wózku dopychając go drzwiami"

Dziś (14.11 - wtorek) miałem "przyjemność" jechać pojazdem, który przyjechał odebrac pasażerów Komunikacji Miejskiej z osiedla Marcelin - pisze Damian Ludka, mieszkaniec osiedla Marcelin i jednocześnia radny Rady Osiedla.
Piszę "pojazdem" bo niestety ale warunków "autobusowych" to nie przypomina.

Liczba pasażerów - komplet 100%, w tym Pani z dzieckiem w wózku, który ledwo upchaliśmy do bagażnika tego pojazdu. Nie wiem czy czegoś przez przypadek nie uszkodziliśmy w tym wózku dopychając go drzwiami.

W trakcie rozmowy z młodzieżą, która jeździ codziennie, dowiedziałem się, że w dniu wczorajszym (13.11) tym pojazdem jechało tyle pasażerów, że część z nich musiała stać. Z tego co wiem jest nie dopuszczalne dla przewoźnika i podlega ukraniu. 

Podczas rozmowy z kierowcą dowiedziałem się również, że taka sytuacja powtarza się często i władze KM są o tym informowane.

Myślę,że piszę w imieniu wszystkich mieszkańców osiedla, bo już duża część dzieci i młodzieży uczęszczajacych do szkół jeździ tymi pojazdami. Więc proszę o zainteresowanie się problemem i nie zamiatanie go poraz kolejny pod dywan.

Jako członek Rady Osiedla, które powstały po to aby dać głos mieszkańców, osobiście pisałem już kilkakrotnie podania, które to Pani Lidia Pieńkos (Przewodnicząca RO) niosła do UM i KM. Za każym razem to samo - nie ma pieniędzy, kursy są nieekonomiczne itd. itp. Nie wiem jakich argumentów mamy użyć aby ktoś w końcu dostrzegł problem komunikacyjny naszego osiedla.

Kursuje tylko jeden autobus, linii 14, w liczbie kursów "AŻ 6" na dodatek tylko od poniedziałku do piątku.

Już kilkukrotnie podkreślaliśmy w pismach i rozmowach aby zwiększyć liczbę kursów.

Głównymi postulatami mieszkańców naszego osiedla były kursy tak by umożliwić dojazd do pracy na godzinę 7.00 i powrót z miasta po godzinie 17.00, a nawet w godzinach wieczornych. Dużo młodzieży ma jakieś zajęcia popołudniowe. Aby zorganizować transport, między rodzicami powstała skomplikowana sieć logistyczna, utrudniająca życie każdemu. Narodził się nawet pomysł, że jeśli nie KM to może jakieś biuro przewoźników prywatnych by się zainteresowało naszymi potrzebami.

Mam nadzieję również, że opisana wyżej sytuacja z dnia wczorajszego (13.11), iż w pojeździe marki Mercedes Transporter stali pasażerowie, sie nie powtórzy.

A nasze media lokalne proszę o opublikowanie mojego maila i czekam na komentarze, które myślę że w dużym stopniu potwierdzą moje słowa. Może to w końcu da do myślenia naszym lokalnym przewoźnikom. 


marcelin autobusy list - komentarze opinie

 • gość 2017-11-14 12:33:45

  Panie Jajec, to panu podlega ten przewoźnik. Proszę pamiętać, że czasy "ZIS piać" dawno już za nami.

 • gość 2017-11-14 15:53:04

  A może wynajmijcie sobie autobus z PKS-u jak nie pasuje

 • BUSOMAT PL - niezalogowany 2017-11-14 16:21:25

  Jak by nie patrzeć autobus to najlepszy środek transportu

 • Gość - niezalogowany 2017-11-14 17:08:28

  NIE TYLKO JEST TEN PROBLEM Z DOJAZDEM DO MARCELINA ALE I JEDYNKĄ NA UL.PILSKĄ W NIEDZIELĘ DO PRACY NA 7.00 MUSZĘ JECHAĆ NA GODZINĘ PRZED. BO INACZEJ SIĘ SPÓŹNIĘ DO PRACY. PO POŁUDNIU RÓWNIEŻ ALBO WYJDĘ Z PRACY PRZED CZASEM 15.MINUT.LUB MUSZĘ CZEKAĆ GODZINĘ BO AUTOBUS JEŹDZI CO GODZINĘ. DLACZEGO NIKT NIE MYŚLI ŻE LUDZIE PRACUJĄ RÓWNIEŻ W NIEDZIELĘ I AUTOBUSY MOGLIBY JEŹDZIĆ TAK JAK W SOBOTY. NIE TYLKO KRONOSPAN ISTNIEJE W SZCZECINKU NA UL.PILSKIEJ JEST WIELE FIRM.

 • gość 2017-11-14 18:31:55

  a podatki to ściągać od nas mogą jak w mieście a traktują jak wieśmaków.

 • gość 2017-11-14 18:40:13

  Spoko postawi przystanek z monitorem to młodzież telewizję sobie poogląda;) i będą wizje;)

 • gość 2017-11-14 21:13:52

  żaden bez-Radny nie jezdzi autobusem po tej trasie, to i nie ma nalezytych autobusów, a poza tym to macie nową sciezke rowerową,

 • Gość - niezalogowany 2017-11-15 10:10:20

  Tak to jest prawda w niedzielę do pracy na ul.Pilską w stronę Turowa jest bardzo ciężko jest się dostać do pracy i z powrotem bo autobus jest co godzinę a 2-jką dojechać nie dojdzie i 7-demką tylko do kronospanu.Na Polskiej jest dużo więcej zakładów pracy i pracownicy nie mogą na czas dojechać do pracy w niedzielę i święta a są zakłady pracy w których praca jest również w tych dniach. Nie wszyscy mają czym dostać się do pracy i z powrotem.

 • gość 2017-11-15 10:18:41

  Jako mieszkaniec tego osiedla widzę to trochę inaczej. Opisana sytuacja z "zakorkowanym" a po polsku przepełnionym autobusem nie zdarza się często a co najwyżej kurs 7:30 jest obłożony. Pozostałe luzik a czasami puste przejazdy. Autobusów w soboty i niedzielę nie ma, ale szczerze kto by nimi jeździł? Pod domem stoi minimum jedno auto, choć to rzadkość, bo zazwyczaj dwa, trzy... Ludzie nie bijmy piany, nie da rady dopasować rozkładu autobusów do planu zajęć każdego dziecka....a i tak by się znalazł ktoś komu akurat takie godziny nie pasują

 • gość 2017-11-15 19:26:29

  pewnie to napisał prezes pomunikacji mieskiej mieszkający na osiedlu marceli a że w wakacje wcale tu autobus nie jeżdzi i ferie oraz soboty i niedziele a auta mamy bo pieszo nie będziemy chodzić .

 • gość 2017-11-16 08:14:59

  pieszo zdrowiej :)

 • Gość - niezalogowany 2017-11-16 12:57:47

  myślę że nie opłaca się bo jadąc często w komunikacji miejskiej w autobusie jest bardzo dużo starszych ludzi którzy jadą za darmo. Bo jest taki przepis który na to pozwala, niestety benzyna kosztuje, wypłatę dla kierowców trzeba zapłacić, amortyzacja autobusów też kosztuje. Dlatego brakuje autobusów dla ludzi którzy chcą dojechać do pracy w niedzielę lub święta.

Dodajesz jako: Zaloguj się