:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Zakup kasy fiskalnej – jak ułatwić sobie cały proces?

Porady, Zakup fiskalnej ułatwić sobie cały proces - zdjęcie, fotografia

Jeżeli kierujemy swoją ofertę na sprzedaż do klienta detalicznego jednym z obowiązkowych i najbardziej pomocnych urządzeń w naszych codziennych zmaganiach z prowadzeniem biznesu będzie kasa fiskalna. Gdy spojrzymy na to, co znajdziemy w sklepie, będziemy mogli poczuć się zagubieni. Jak z tego gąszczu najróżniejszych modeli wybrać ten najlepszy? Pozwólcie, że pomożemy wam dziś w tym, jakich błędów unikać, aby wasza praca była maksymalnie prosta i przyjemna!

Baza produktowa

Przede wszystkim, warto zaznajomić się z tajemniczo brzmiącym skrótem PLU. Jego rozwinięcie w języku angielskim to price look-up unit, a oznacza to nie mniej nie więcej jak bazę naszych sprzedawanych produktów. W zależności od wybranego modelu będziemy mogli zaprogramować określoną liczbę artykułów w naszej kasie, co powinno dać nam materiał do zastanowienia się nad tą kwestią. Złe dobranie wielkości dostępnej bazy może być kosztowne, gdyż jeżeli będzie ona zbyt mała, to rozszerzenie naszej oferty będzie niemożliwe, a jeżeli okaże się ona zbyt pojemna, to nie będziemy w stanie jej zapełnić, a łatwo się domyślić, że będzie to także bardziej kosztowne.

Model kasy

Zatrzymamy się jeszcze przy samym zakupie kasy. Czasami zapominamy o tym, jak rozwinięte bywają współczesne urządzenia i decydujemy się na najprostszy i często najtańszy model. Nie możemy tak robić! Warto, chociażby wspomnieć o tym, że wraz ze wprowadzonymi przepisami regulującymi obecność kas fiskalnych, już teraz powinniśmy zaopatrzyć się w urządzenie tworzące elektroniczne kopie paragonów, które są znacznie łatwiejsze do przechowywania niż papierowe rolki. Zważając na to, że będziemy musieli robić to przez 5 lat – musimy to wziąć pod uwagę!

Więcej o kasach fiskalnych dowiesz się na https://mojanowoczesnafirma.pl/category/fiskalizacja/

Jak działamy jako firma?

Skoro już wiemy, jakie funkcje powinno mieć nasze urządzenie i jaka baza produktów będzie dla nas najlepszym wyjściem, musimy także odpowiedzieć na pytanie o naturze naszej pracy. Jeżeli prowadzimy stacjonarny punkt sprzedaży np. w naszej siedzibie, to absolutnie wystarczy nam to, aby nasza kasa była również stacjonarna. Natomiast dla branży usług, również istnieje rozwiązanie! Są nim mobilne kasy fiskalne, które mieszczą się w większej kieszeni i pozwalają w ten sposób na efektywne prowadzenie naszej działalności.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej kasy fiskalnej wcale nie jest prosty. Zdajemy sobie z tego sprawę! Jednak mamy nadzieję, że po dzisiejszej lekturze już wiecie, jakich błędów unikać, aby nie utrudniać sobie niepotrzebnie pracy. Zastanówcie się dobrze nad tym, co jest wam potrzebne i dopiero wtedy podejmijcie odpowiednią decyzję!

 

artykuł partnera serwisu