:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Zakup laptopa do domu. Podpowiadamy, jak wybrać.

W dzisiejszych czasach już prawie każdy ma własnego laptopa w swoim domu. Poszczególne sprzęty potrafią się jednak bardzo różnić swoją jakością, trwałością, parametrami. O tym, w jaki sposób należy wybrać przenośny komputer, aby cieszyć się nim jak najdłużej, podpowiadamy w tym artykule.

System operacyjny

Decydując się na wybór laptopa, w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić nad tym, czy  chcielibyśmy posiadać komputer z wbudowanym systemem operacyjnym czy też bez niego. Jest to o tyle ważne, że urządzenie z systemem może być nawet o kilkaset złotych droższe. Przyczyna tak dużej różnicy cenowej wynika z tego, że sprzedawca – kupując licencję na system operacyjny – musi wykupić również na niego licencję, a więc automatycznie w ten sposób cena urządzenia się podnosi.

Rozmiary i rodzaj wyświetlacza

Warto się także zastanowić, jaka wielkość ekranu umożliwi nam komfortowe użytkowanie komputera. W tym momencie mamy bardzo dużo opcji do wyboru, począwszy od przekątnej mającej 10,1 cala aż do 18,4 cala, które dotyczą, m.in. laptopów gamingowych.

Zdarza się jednak, że szukamy odpowiedniego laptopa dla swojego dziecka, które nie potrzebuje aż tak dużego ekranu. W takim przypadku zdecydowanie najlepszą opcją będzie zakup laptopa z ekranem o przekątnej od 10,1 do 13 cali. Co więcej, tego rodzaju laptopy idealnie sprawdzą się także wtedy, kiedy poszukujemy sprzętu mobilnego, z którym będziemy mogli wszędzie bezproblemowo się poruszać.

Nieco większe laptopy przeznaczone są do codziennego użytkowania, a więc także do pracy. Poszukując komputera, na którym będziemy przede wszystkim grać, należy wziąć przede wszystkim pod uwagę te z ekranami o przekątnej od 15,6 cala w górę.

Procesor

Najbardziej znane firmy procesorów to, najpewniej, znane większości z nas AMD oraz Intel. AMD w większości są wykorzystywane w tzw. laptopach budżetowych oraz w netbookach. Większe laptopy mają w większości procesory marki Intel, które są bardziej wydajne i jednocześnie pobierają mniej energii niż AMD.

Procesory firmy Intel również jednak mogą mieć bardzo różną wydajność. Najtańsze laptopy zasilane są przez Intel Atom lub Intel Pentium, które jednak są dużo słabsze od wyjątkowo wydajnych: Intel Core i3, Core i5 oraz Core i7.

Karta graficzna

Warto zwrócić uwagę przy wyborze laptopa również i na ten czynnik, ponieważ karta graficzna także wpływa na wydajność. Jeśli zamierzamy wykorzystywać komputer tylko do zwykłej, codziennej pracy, w zupełności wystarczy nam karta zintegrowana. W sytuacji, gdy jednak zależy nam na wykorzystywaniu laptopa do gier, częstej obsługi multimediów lub innego rodzaju rozbudowanych aplikacji, warto zwrócić uwagę na karty graficzne, które są, na przykład, przeznaczone specjalnie do gier.

Dysk twardy

Na rynku obecnie mamy trzy rodzaje dysków twardych do wyboru: SSD, HDD oraz hybrydowy (SSHD). Jeżeli zależy nam na szybkim zapisie danych oraz ich bezproblemowym odczycie, zdecydowanie warto postawić na dysk SDD. W przypadku, gdy zależy nam jednak na pojemności, dobrym wyborem będzie dysk HDD, który potrafi pomieścić bardzo dużą ilość danych. Dysk hybrydowy to rozwiązanie, które w pewnym stopniu łączy obie te funkcje.

Zakup laptopa

Aby wybrać odpowiedniego laptopa, najlepiej przejrzeć ofertę internetową, gdzie od razu można znaleźć opinie na temat poszczególnych modeli oraz porównać ze sobą ich ceny. Polecamy www.komputery360.pl/laptopy Co więcej, w sklepach internetowych ceny są często dużo niższe niż w sklepach stacjonarnych, dlatego wybierając laptop w dobrym sklepie internetowym, na pewno nie przepłacimy.

 

artykuł partnera serwisu

Zakup laptopa do domu. Podpowiadamy, jak wybrać. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com