:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Żałoba narodowa. Akcja "One Billion Rising" z innym terminem

Żałoba narodowa. Akcja
Temat Szczecinecki 11/02/2019 16:04
LUT 20
plac Wolności, Szczecinek godz: 17:30

W dniach 14-16 lutego w Polsce trwać będzie żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. Z tego powodu zaplanowana na walentynki akcja “One Billion Rising” (w Polsce “Nazywam się Miliard”) w Szczecinku, została przeniesiona na inny termin.

W Szczecinku przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet będzie można zatańczyć po raz pierwszy w historii. Początkowo akcja była zaplanowana na walentynki (14.02), ale w związku z żałobą narodową, została przeniesiona na inny termin. Teraz odbędzie się w środę 20 lutego. Godzina pozostaje bez zmian - ciągle będzie to 17:30.
Łącznie, w związku z akcją, było zaplanowanych pięć prób tańca. Zajęcia odbyły się już 30.01 i 31.01 oraz 6.02 i 7.02. Kolejne będą miały 13 lutego oraz - w związku ze zmianą terminu - 14 lutego i generalna, dzień przed akcją. Wszystkie zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej dawnej “Budowlanki” przy ul. Artyleryjskiej - zawsze o godzinie 19:00. Jak już wcześniej informowaliśmy, w próbach tańca do utworu “BREAK THE CHAIN”, bierze udział coraz więcej osób. Organizatorzy jednocześnie zachęcają, aby na placu Wolności, czyli w miejscu, gdzie będzie miał miejsce finał akcji, wspólnie zatańczyło jeszcze więcej osób, by w ten sposób wyrazić solidarność z kobietami i dziewczętami dotkniętymi przemocą.

“One Billion Rising” to globalny protest, akt solidarności, który zapoczątkowała Eve Ensler, autorka słynnych “Monologów waginy”, działaczka feministyczna i antyprzemocowa. Co roku uczestnicy tańczą przeciwko przemocy seksualnej, fizycznej, ekonomicznej czy przemocy na tle rasowym przeciwko kobietom i dziewczętom. Do akcji włączają się chętnie również mężczyźni.
Pierwsza edycja “One Billion Rising” odbyła się 14 lutego 2013 roku i z każdym kolejnym rokiem inicjatywa szybko rozwijała się, dołączały do niej kolejne kraje i miasta. Akcję popierały między innymi Anna Dereszowska, Anna Maria Wesołowska, Dorota Wellman, Paulina Młynarska czy Renata Dancewicz.
W tym roku nagłaśniana będzie kwestia “zgody” na kontakty intymne. Hasło tegorocznej akcji brzmi “Tylko Tak oznacza zgodę”, podkreślając, że seks bez wyraźnej zgody to gwałt. W 2019 roku odbywa się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

 

fot. One Billion
Patryk Witczuk
Reklama

żałoba narodowa one billion rising szczecinek - komentarze opinie

 • kobieta - niezalogowany 2019-02-11 17:38:20

  Ta akcja powinna być odwołana, to feministyczna, lewacka bzdura, która dyskryminuje mężczyzn, naznacza ich. Nikt tu wspomina o znęcaniu się psychicznym, fizycznym, czy manipulacjom jakim poddawani są mężczyźni, tak jakby to byli ludzie drugiej kategorii

 • Emancypacja ??? - niezalogowany 2019-02-11 19:59:21

  "... lewacka bzdura," ...to pisała kobieta. Nie dalej jak 2h wstecz na jednym z kanałów tv (z grupy pokazujących Świat), pokazano Tunezję. Pokazano jak w południowej, pustynnej części kraju, jest dostęp do artezyjskich źródeł wody. Wody ciepłej i zmineralizowanej. Pokazali jak mądrze z tego zrobili publiczne łaźnie, coś na wzór sauny lub jacuzzi. Jednak było w tym jedno "ale". Te "ale", to..... zakaz korzystania z tych łaźni .... dla KOBIET.

 • gość 2019-02-11 20:28:38

  Ja też uważam, że to bzdurna akcja. Po pierwsze czy tańcząc komuś się pomoże? Uratuje maltretowane kobiety? Po co ta cała szopka? Totalny bezsens, nic się nie zmieni po tej pseudo akcji. Ludzie przyjdą, popatrzą, a kobiety jak były maltretowane tak będą. Aby zmieniła się sytuacja potrzeba realnego działania, lobbowania w rządach (nie tylko teraz, ale cały czas) aby ofiary przemocy otrzymywały pomoc jak najprędzej i najskuteczniej. No ale to jest już zbyt skomplikowane działanie. Nie jest miło i różowo, nie można sobie poskakać. Nie chodzi o to, że nie można tego robić, ale ten bzdurny sposób niczego nie wnosi, a wręcz bagatelizuje problem. Co z tego że ktoś sobie przyjdzie zatańczy i pokrzyczy? Co z tego pytam?

 • gość 2019-02-11 20:51:29

  Co za kretyn! Równość! Tolerancja! Akceptacja! Powinni dopuścić adopcje dzieci przez pary homoseksualne. Wiesz co przeżywają lesbijki kiedy nie mogą mieć dzieci? To nieprawda, że dzieci wychowywane przez homoseksualistów też zostają homoseksualistami. Albo kłamstwo o pedofilii i przemocy w związkach jednopłciowych.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 23:56:29

  Mężczyżni także mogą zrobic swoją akcję przeciwko przemocy wobec mężczyzn.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-12 07:27:24

  A z czym będą pląsać?Parasolką czarną?Balonową gumą?Czy balonem czarnym?

 • gość 2019-02-12 11:32:04

  do Emancypacja ???
  Serio uważasz, że taki taniec pomoże, sprawi, że kobiety dyskryminowane przestaną być dyskryminowane? Że problem o którym piszesz się rozwiąże bo ktoś zobaczy taniec? Serio? Że problem dyskryminacji kobiet zakorzeniony w wielu kulturach od wieków nagle zniknie bo ktoś sobie poskacze? Albo dlatego że stanie grupa kobiet i będzie krzyczała "stop dyskryminacji" to problem nagle zniknie? Serio? Właśnie poprzez takie bzdurne feministyczne pomysły problemy kobiet nie znikają, a wręcz się nasilają. Opanujcie się, a jak chcecie pomóc to zabierzcie się do prawdziwej pracy na rzecz powstrzymania przemocy, a nie organizujcie takie cyrki. Bo to jest kpina z problemu, który jest szalenie poważny i myślę sobie, że każda kobieta, która doświadcza przemocy nie ma ochoty na tańce i pląsy.

 • Gosiek - niezalogowany 2019-02-12 14:39:24

  A na koniec. Konstytucja, aborcja, eutanazja, tabletka dzień po, tęcza, lgtb. Jakoś moje dziewczyny się nie wybierają. A ja im herbatkę zaparzę kocykiem przykryję żeby się relaksowały. Jeszcze Polska nie zginęła póki nasze matki, żony i córki dbają o mir domowy.

 • gość 2019-02-13 12:46:33

  Ogłosić żałobę w Walentynki... Brawo władza, brawo wy...

 • Gość - niezalogowany 2019-02-13 14:10:59

  Żałoba narodowa obowiązywała będzie od 15.02 do 16.02.2019.Dzbanie Walenty:-)

 • gość 2019-02-14 09:33:17

  Pierwsze słowa artykułu: "W dniach 14-16 lutego w Polsce trwać będzie żałoba narodowa...". Walentynki są właśnie 14. Widzę, że wyzywanie od dzbanów poprawia humor.

 • gość 2019-02-14 11:51:59

  "Gosiek - niezalogowany 2019-02-12 14:39:24
  A na koniec. Konstytucja, aborcja, eutanazja, tabletka dzień po, tęcza, lgtb. Jakoś moje dziewczyny się nie wybierają. A ja im herbatkę zaparzę kocykiem przykryję żeby się relaksowały. Jeszcze Polska nie zginęła póki nasze matki, żony i córki dbają o mir domowy."
  No pewnie, w końcu raz w pierd... to nie przemoc :)

 • gość 2019-02-14 11:59:04

  najlepiej zamieść problem pod dywan, nie mówić o tym i nie ma zjawiska przemocy. Przecież ta akcja to zwracanie uwagi na problem, dawanie otuchy pokrzywdzonym, pokazanie, że nie są skazani na porażkę, że powinno się walczyć o swoje prawa. Ale wiecznym malkontentom wszystko przeszkadza, pewnie nawet to, że kobiety mają prawo głosu wyborczego.

 • gość 2019-02-14 12:32:13

  "dawanie otuchy" he he he

  "mnie tu biją, a te sobie pląsają" ;DDD

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"