:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Zamek: Zaproszenie na koncert fletowy

temat.net: archiwum, Zamek Zaproszenie koncert fletowy - zdjęcie, fotografia

Wdawać by się mogło, że znani i cenieni na całym świecie wirtuozi fletu goszczą w Szczecinku tylko w sezonie wiosenno-letnim, kiedy to w szczecineckiej szkole muzycznej odbywają się np. Międzynarodowe Warsztaty Instrumentów Dętych. Na szczęście jest inaczej. Dla wszystkich melomanów mamy dobrą wiadomość: już 4 listopada (poniedziałek) w odrestaurowanym zamku gościć będzie Elżbieta Woleńska. Listopadowy występ mistrzyni sztuki fletowej będzie z pewnością nie lada gratką dla wszystkich miłośników muzyki kameralnej.

Elżbieta Woleńska to postać niezwykła: flecistka, solistka, kameralistka, muzyk sesyjny, pedagog i aranżer. Ukończyła studia z wyróżnieniem w klasie fletu prof. Jerzego Mrozika w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2013 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. Flecistka obecnie zatrudniona jest na stanowisku adiunkta w macierzystej uczelni. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Flecistów Polskich oraz prezesa rady Fundacji Promocji Muzyki i Sportu „Nasz Sukces”.

W 2007 r. Elżbieta Woleńska wydała swoją debiutancką płytę z muzyką Clauda Bollinga oraz utworami na flet solo. Krytycy muzyczni zwracają uwagę na wielką pasję i wdzięk jej wykonań. Mistrzyni nieustannie doskonali swój kunszt, poszerzając swoje zainteresowania o muzykę awangardową i angażując się w projekty współczesnych kompozytorów. 

Zamkowy recital Elżbiety Woleńskiej rozpocznie się o godzinie 19.00. Flecistce na fortepianie akompaniować będzie Helena Ostrołucka. Wstęp wolny. Organizatorzy już teraz serdecznie wszystkich zapraszają. (z)


Zamek: Zaproszenie na koncert fletowy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com