:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Zapisy na półdarmowe, miejskie wakacje zakończone skandalem. Czy coś się zmieni?

11/07/2018 06:25

Trwają wakacje, a wraz z nimi – letnie zajęcia zorganizowane przez szczecinecki SAPiK i OSiR. Dzieci, które biorą udział we wspomnianych, miejskich półkoloniach wzięły już udział w wycieczce do Jura Parku w Solcu Kujawskim czy do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni. Uczestnicy zajęć odwiedzili też człuchowski park linowy, wzięli udział w prezentacji mobilnego planetarium, czy też mają możliwość zabawy na basenie i szczecineckich obiektach sportowych.  Jak już informowaliśmy, zapisać się na wakacyjne zajęcia SAPiK-u i OSiR-u wcale łatwo nie było. Co więcej, z relacji rodziców próbujących zapisać swoje dzieci na półkolonie wynikało, że zapisom towarzyszył olbrzymi ścisk, przepychanki i ogromne emocje rodziców.

 
-  Hol pękał w szwach, ludzie stali na schodach – tak opisywała moment zapisów jedna z mam. - Zapisy trwały w jednym, małym pokoiku. Prowadziły je dwie panie, jeden pan pilnował - przynajmniej usiłował - porządku. Na niewiele to się zdało. Ludzie po tym, jak usłyszeli że lista społeczna została zniszczona, zaczęli się pchać do zapisów. W praktyce kolejka przestała istnieć. Zamiast niej był mocno zdenerwowany tłum mam i ojców, którzy jak najszybciej chcieli zapisać swoją pociechę na upragnione ferie. Wrzaski, przepychanki i słowna agresja. Kilka kobiet chciało zaprowadzić porządek, ale bezskutecznie.
Najlepsze jednak czekało. Okazało się, że po wejściu na zapisy kilku osób, na liście jest już zapisanych czterdziestka dzieci - mówi nam druga mama, która próbowała zapisać swojego ośmiolatka. - Czyli, że każdy miał ze sobą kilka legitymacji szkolnych i zapisywał znajomych! Do tej pory, po pierwszej porażce przed kilku laty, związanej z chaotycznymi zapisami na ferie, działała zasada “jeden rodzic, jeden zapis”. Zasada w tym roku wyparowała… Więcej na ten temat można było przeczytać tutaj: https://szczecinek.com/artykul/ukrop-scisk-i-porwana/469747 
Film, który towarzyszył całemu zdarzeniu i który również opublikowaliśmy na portalu Szczecinek.com, poruszył wielu mieszkańców Szczecinka. Mnóstwo osób zastanawiało się, czy zapisów na letnie zajęcia SAPiK-u i OSiR-u nie można było zorganizować inaczej, na przykład przy pomocy Internetu. Tym bardziej, że od dawna poszczególni rodzice zgłaszali, że osobiste zapisy o wyznaczonej godzinie i tzw. społeczna kolejka z listą nie zdają egzaminu.
Teraz wszystko ma się zmienić - tak przynajmniej zapewnia burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Choć nadal nie jest pewne, czy zaczną obowiązywać zapisy internetowe. 
Pytanie dotyczące chaosu i dantejskich scen podczas zapisów na półkolonie zadał na ostatniej (9.07) sesji Rady Miasta radny opozycji Paweł Kwak.

- Bardzo ubolewam nad tym, że taki incydent miał miejsce – odpowiedział mu burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. – Z drugiej strony składanie wniosków przez Internet ma swoje plusy i minusy. Taka forma też dyskryminuje tych, którzy nie bardzo sobie z Internetem radzą. Proszę mi wierzyć, że to nadal jest bardzo duża grupa osób. 


Burmistrz wspomniał, że być może w przyszłości będzie też trzeba pomyśleć o tym, by więcej dzieci mogło skorzystać z letnich lub feryjnych zajęć organizowanych przez SAPiK lub OSiR. Problemem są jednak nie pieniędze, ale… zachęcenie nauczycieli do tego, by w czasie wolnym od zajęć szkolnych zechcieli poprowadzić zajęcia wakacyjne.
- Ta olbrzymia różnica między popytem a podażą spowodowała to, że ludzie byli zaniepokojeni tym, że ich dzieci się mogą nie dostać na półkolonie. I doszło do napięć – tłumaczył Jerzy Hardie-Douglas. - My to pamiętamy z PRL-u: kolejki, awantury, towarów było mało, a ludzi chętnych było dużo. To zawsze jest pewien konflikt. Z całą pewnością to zdarzenie będzie przeanalizowane. I spowoduje zmianę sposobu naboru. 
- To, co się wydarzyło, pokazuje też, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu zajęcia. Może powinniśmy jednak przekazywać jeszcze większe pieniądze na letni wypoczynek dzieci? Aczkolwiek sprawa nie jest tu związana z samymi pieniędzmi. Nauczyciele też chcą mieć wakacje. I to jest pewien problem, ponieważ żeby zajmować się dziećmi, trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Personelu, który jest zainteresowany latem do prowadzenia zajęć z dziećmi, mamy za mało. A nikogo przymusić nie możemy. Nauczyciele mają Kartę Nauczyciela i ci, którzy mają uprawnienia, mogą chcieć pracować z dziećmi latem, ale nie muszą. Oczywiście jakaś tam grupa jest i dlatego te zajęcia w ogóle się prowadzi – dodał Jerzy Hardie-Douglas. 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

wakacje sapik osir zapisy szczecinek półkolonie park linowy planetarium ścisk basen zajęcia sportowe - komentarze opinie

 • gość 2018-07-11 07:11:49

  czyli należy przypuszczać że nic się w tym temacie nie zmieni a szkoda.

 • gość 2018-07-11 07:24:42

  Burmistrz badania przeprowadził i oświadczył, że mamy mu wierzyć, że nie wszyscy się Internetem potrafią obsłużyć. No i sprawa załatwiona? Kiedyś tak się zapisywano do lekarza. Kto wcześniej przyszedł do rejestracji..... jak pamiętam to kolejki od 5 rano były do okulisty na Wyszyńskiego i ogonek potulnie czekał, aż otworzą poradnię o... 8/9? Więc burmistrz-lekarza inna organizacja przerasta. Jak naprawdę, jest tak trudno z nauczycielami, którym się we wakacje robić nie chce?? To zróbcie loterię, z tych zgłoszeń. Przynajmniej będzie uczciwie.

 • gość 2018-07-11 07:45:34

  Kolejki jak za komuny już wróciły ? Wraca Komuna + ?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 08:30:21

  Neobolszewik narobił się co nie miara żeby było tak jak było. Socjalizm wiecznie żywy towarzyszu Jurgen.

 • gość 2018-07-11 08:37:49

  Nigdy nie wygramy mundialu (jako społeczeństwo). Odwieczne przepychanki i każdy chce mieć coś do wykrzyczenia. Każdy chce mieć rację. Moja racja jest najmojsza. Każdemu się "coś wydaje" itp. Ta kolejka...ten film. Brrrrrrr.

 • Dr. Dick - niezalogowany 2018-07-11 09:03:57

  Program Komuna + ,dobre, hehehehe

 • gość 2018-07-11 09:24:57

  No tak, bo społeczeństwo przyzwyczaiło się ze mają mieć wszystko za darmo...Miasto finansuje w diuzej mierze a potem inni mieszkańcy psioczą że z ich podatków ktoś inny korzysta. Jakby podnieśli opłatę za te zajęcia o 100% (które są praktycznie za małe grosze..)to od razu chętnych by było mniej..Na kolonie za 2000zł rodzice wysyłają dzieci bo ich stać i potem jeszcze ci sami pchają się żeby dziecko miało za darmo zajęcia...Trudno zgłoszenia internetowe kto nie ma internetu, osobiście w Sapiku i potem losowanie..

 • gość 2018-07-11 09:58:45

  Nauczyciele zawsze byli i sa grupą bardzo roszczeniową. Mają zbyt dobrze . Maja za duzo pieniedzy za swoja pracę i dlatego nie chcą dorobic bo po co lepiej żądać podwyżek za nic nie robienie.

 • gość 2018-07-11 10:40:45

  No przecież zapisy są pod stołem jak za komuny i na tym polega problem i dlatego nie ma zapisów internetowych...

 • gość 2018-07-11 10:50:41

  a ja bym zrobił loterię . Urna wystwaiona na tydzień , karty wydawane w sapiku jedna na 1 dziecko a potem losowanie przy zgromadzonych rodzicach i tema t z głowy .

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 10:51:41

  Proszę zaplacic studentom studiow pedagogicznych albo mlodym nauczycielom bez pracy i oni chętnie przyjda takie polkolonie prowadzić. Bedzie ciekawie, spontanicznie a i bezpiecznie bo to osoby z uprawnieniami, szkolone. A tymczasem miasto kasy za duzej na dzieci wydac nie chce, stad takie incydenty. Dziwi sie pan panie burmistrzu ze nauczyciel w swoim urlopie nie chce isc zostawiajac swoje dzieci pilnować cudzych?

 • gość 2018-07-11 11:08:12

  "Jakby podnieśli opłatę za te zajęcia o 100% (które są praktycznie za małe grosze..)to od razu chętnych by było mniej." serio? to mieszkańcy nie finansują całości funkcjonowania tej instytucji? nie są za grosze, są więc odpłatne 100% (o ile nie więcej zdając sobie sprawę, że to co państwowe, zawsze jest droższe w utrzymaniu).

 • gość 2018-07-11 11:18:22

  haha nauczyciele = LENIE! pracowac im się nie chce w wakacje?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 11:49:17

  Złożyć wniosek dostać numerek i czekać na losowanie

 • gość 2018-07-11 12:03:15

  przestańcie - będą ładne "gadające" przystanki. To jest bardziej potrzebne w naszym mieście niż jakieś tam półkolonie.

 • gość 2018-07-11 12:05:40

  Nie chciało się nosić teczki trzeba dźwigać dziś woreczki robole!!!

 • gość 2018-07-11 12:33:47

  totalna cebulandia

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 12:43:29

  Dziwią mnie komentarze nt tego ze nauczycielom się nie chce pracować w wakacje....Nauczycielom się chce pracować ale dla higieny psychicznej często pracują( jak muszą) ale niekoniecznie z dzecmi.Nauczyciel po wakacjach ma iść do pracy z zadowoleniem a nie być sfrustrowany i niechetny do kontaktów z dziećmi. Trzeba od dzieci i hałasu odpocząć. To jest praca nonstop.Nie ma czasu na wypicie kawy czy przejrzenia internetu w miedzyczasie.Rodzice nam ufają i zostawiają nam swoje dzieci pod opieką a my tym zadaniom musimy sprostać.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 13:31:22

  Przecież nauczyciel ma tyle samo urlopu co zwykły człowiek, więc z kadrą nie powinno być problemu to pracownicy otrzymujący wynagrodzenie z miasta. Ich zasmarkanym obowiązkiem jest opieka nad dziećmi ludzi pracujących, i tyle w temacie. A burmistrz niech ich po plecach nie głaszcze! Darmozjady!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 14:06:43

  A może burmistrz w swoim urlopie popracowałby na półkoloniach?

 • gość 2018-07-11 15:14:54

  Tumult jak przed mięsnym za komuny, a zza lady dobiega wizjonerskie : " nie dla psa kiełbasa ".

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 15:51:43

  W szkołach praca była by przyjemna gdyby nie te dzieci. Jest to powiedzenie nauczycieli.

 • gość 2018-07-11 15:57:24

  A może ty Gościu (...który mówi o zasmarkanym obowiązku ) popracowałbyś trochę na półkoloniach? albo Ci wszyscy , którzy macie tyle jadu ….kwalifikacje może zrobić każdy ( w Szczecinku również były kursy za niewielkie pieniądze i nie musza to być nauczyciele)Powodzenia!

 • gość 2018-07-11 17:25:06

  po co mamy pracować tam, gdzie nie chcemy? jak "nauczyciele" kolonijni nie chcą, to można wziąć kredyt i zmienić pracę. ktoś im tam kazał pracować? zmusił jakoś? pewnie zawód nauczyciela zmienił się o 180 stopni w kilka lat, więc stąd te krzyki poniekąd młodych ludzi.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-11 18:53:10

  Mam uprawnienia pedagogiczne i... pierwsze słyszę, żeby Sapik szukał nauczycieli na wakacje. Może warto dać jakieś ogłoszenie, to i chętni do pracy by się znaleźli?? A tak zajęcia prowadzą te same osoby co zwykle. Najlepiej powiedzieć, że nauczyciele nie chcą pracować. Tylko czy ktoś ich o to pytał??? Spychologia jak zwykle. Żeby odwrócić uwagę od swojego błędu, zrzuca się winę na innych....

 • Nauczyciel - niezalogowany 2018-07-11 23:28:59

  "W szkołach praca była by przyjemna gdyby nie te dzieci. Jest to powiedzenie nauczycieli" moje:)

 • gość 2018-07-12 04:35:03

  A ty chamie jeden z drugim pracujesz podczas urlopu? Urlop z definicji jest do odpoczynku! Najlepiej wysłać wszystkie dzieci na darmowe kolonie- państwo zapłaci opiekunom, a wy w tym czasie leżenie bykiem i święty roszczeniowy spokój. Obrzydliwcy.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-12 09:23:46

  ci biedni nauczyciele którzy tu piszą iż zwykli ludzie też powinni pracować podczas urlopu mają 2 i pół miesiąca wolnego a nie jak zwykły człowiek 26 dni, bądź zaczynający pracę 20 dni. Spoko nikt im nie każe pracować mają prawo wyboru ale jestem pewna że jest gro ludzi posiadających przygotowanie pedagogiczne i nie mających pracy, którzy z miłą chęcią pracowaliby chociaż te 2 tygodnie. Losowanie numerków moim zdaniem też nie jest dobrym wyjściem niektórzy mają w domu więcej niż jedno dziecko (bądź bliskie kuzynostwo) i niefajnie by było wysłać jedno dziecko a drugie mu powiedzieć że się nie dostał bo nie wylosowano jego numerka

 • gość 2018-07-12 09:36:47

  Trzeba było się uczyć to miałabyś możliwość przekonać się jak wygląda te twoje 2,5 miesiąca!

 • gość 2018-07-12 10:43:50

  Nauczyciele to jacyś dr. habilitowani, czy może profesorowie zwyczajni, że tak bardzo podkreślają swoje wykształcenie? Zrobił magistra i pospólstwo ma się kłaniać. Żenada. To może odbić piłeczkę - "inteligencja" wybiera nisko opłacany od dawna zawód i jęczy, że nisko zarabia. Ot inteligencja "inteligencji". Brawo! To może chodzi o powołanie? Więc o co jęczenie, że pracuje się na urlopie? Jak się lubi, to co robi...

 • gość 2018-07-12 12:59:41

  Douglas i Rak traktują ludzi jak bydło - załączony obrazek (film) - a i tak na jesień zagłosujecie na nich!

 • magister - niezalogowany 2018-07-12 22:06:49

  Po doktor nie stawia się kropki cieniasie! Dziś magistra robi się w medyku i później stawia się kropkę po dr i tym podobne. Więc jak możemy znaleźć wspólny poziom dyskusji nieuku???

 • magister - niezalogowany 2018-07-12 22:09:06

  A powołanie ma ksiądz! A przynajmniej powinien mieć.

 • gość 2018-07-13 09:26:07

  Magister, wróć do podstawówki, po skrótach odmienianych przez przypadki stawiamy kropkę (wszak doktora kończy się na a. jeśli napisałbym "dra' miałbyś rację cieniasie i nieuku. pewnie piszę z wuefistą :D

 • gość 2018-07-13 09:29:21

  przepraszam "doktorzy (habilitowani)" nie "doktora". co nie zmienia całości wypowiedzi nieuku od wuefu :D

 • gość 2018-07-13 10:01:47

  ciekawe, czy doczekam się od niemającego racji, lecz wyzywającego innych (mających rację) od nieuków i cieniasów, zwykłego, ludzkiego "przepraszam" wątpię - wszak nauczyciel ma zawsze (w swoim mniemaniu) rację. z taką edukacją - wara od moich dzieci!

 • równi i równiejsi - niezalogowany 2018-07-13 11:14:50

  Ciekawe, czy wśród tłumu petentów na zdjęciu był choć jeden swojak z peło ? Myślę, że nie musiał.

 • gość 2018-07-14 10:19:18

  Ale żenada, że tym rodzicom nie jest wstyd, jaki przykład dają dzieciom. W sumie twarze znajome, to co ja się dziwie, narobią dzieciaków, a potem pretensje bo nie ma się kto nimi zająć jak rodzice jadą na wakacje za 500+.

 • gość 2018-07-15 10:41:51

  Dzieci? Już 6 latki klną, pokazują środkowy palec, mówią o "pi....rach" i "ci....ch"... Gdzie rodzice? Jakie "wartości" im zaszczepili? Wystarczy wybrać się na spacer po Szczecinku albo stanąć pod blokiem. Uszy puchną, niedobrze się robi... Wszyscy widzą, że problem jest coraz poważniejszy i nikt z tym nic nie robi.

 • gość 2018-07-16 08:50:26

  Co ze świetlicami środowiskowymi. Biorą dotację miejską, ciekawe dla ilu dzieci zorganizowały wypoczynek letni.

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2018-07-18 04:53:09

  Jak można być tak roszczeniowym? To, że ktoś bierze dotacje od miasta, nie oznacza, że musi w wakacje pracować.

 • gość 2018-07-18 11:34:15

  wakacje to mają dzieci. dorośli mają urlop.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

SYNDYK sprzeda mieszkanie w

Syndyk masy upadłości ogłasza przetarg na sprzedaż nieruchomości lokalowej w Szczecinku przy ulicy Polnej 20/1. Lokal 2-pokojowy o powierzchni..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

PRZYJMĘ DO PRACY Pracownik

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku. Dobre warunki wynagrodzeniowe.


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy magazynowi

Work Balance jest agencją z doświadczeniem, która specjalizuje się w usługach z zakresu leasingu pracowniczego (inaczej leasingu personalnego)...


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

LAMINIARZ prdukcja łodzi

Hansvik Poland producent łodzi motorowych . Obecnie dla naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: LAMINIARZ MONTER ( ORAZ OSOBY DO..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"