:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Zarobki w Szczecinku. Lepiej u prywaciarza, czy w budżetówce?
Temat Szczecinecki 04/05/2019 10:19

Praca u prywaciarza, własna firma czy może tzw. budżetówka? Gdzie pracuje większość mieszkańców powiatu szczecineckiego? Najnowsze analizy, sporządzone przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku mogą zaskakiwać. Zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię dotyczącą zarobków.

Najnowsze zestawienie, dotyczące 2017 roku, mówi o tym, że w omawianym okresie w powiecie szczecineckim zatrudnionych było ogółem 15 998 osób. Spośród nich większość pracowała u pracodawców prywatnych. Podział osób zatrudnionych w poszczególnych sektorach przedstawiał się następująco:

W rolnictwie, łowiectwie, leśnictwie, rybactwie - zatrudnionych było 16,7 proc. pracujących. W przemyśle i budownictwie - 31,6 proc. W handlu oraz w sektorach takich jak: naprawa pojazdów samochodowych, transport i gospodarka magazynowa, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja - 18,7 proc. W sektorach: działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości - 2,2 proc. Pozostałe - 30,5 proc.

Z przytoczonych danych wynika, że najwięcej osób w powiecie szczecineckim pracuje w przemyśle i budownictwie. To niespełna 32 proc. Zatrudnionych.

Autorzy zestawienia przyjrzeli się też wynagrodzeniom. W powiecie szczecineckim średnia wynagrodzeń - 3880,91 zł jest niższa niż średnia krajowa - 4527,89 zł i średnia wojewódzka - 4154,25 zł. Według autorów raportu generalnie wyższe pensje otrzymują pracownicy sektora publicznego niż prywatnego.

Reklama

praca zarobki średnia krajowa sektor prywatny budżetówka - komentarze opinie

 • gość 2019-05-04 13:12:39

  Miasto z Wizją. Pracuję w markecie za 1800 na rękę. Brak inwestorów. Wszystkie wysiłki samorządu skierowane by uszczęśliwić jednego pracodawcę i kilku pomniejszych znajomków.

 • gość 2019-05-04 14:59:08

  wniosek prosty = miasto będzie się kurczyć i wyludniać. Wytarczy spojrzeć na wiek mieszkańców. Wizje są spleśniałe i przeterminowane. Jak dla mnie jedynie K.Berezowski mógł wnieść jakąś nową energię w to miasto, ale przynajmniej byłaby jakaś szansa.

 • gość 2019-05-04 15:00:45

  Sporko sektro ptywatny - wytwarza i zarabia a sektor publiczny żyje z tego i zarabia wiecej - to jest PATOLOGIA. Mało tego ci z sekotra publicznego którzy najmnej pracują (nauczyciele) chcą sięcej - to jest PATOLOGIA DO KWADRATU!

 • gość 2019-05-04 16:23:08

  Najlepiej zarobić jako Daniels. Po trzydziestce zostać vice. Potem kupić działki, przekwialifikować. Mieć układ z deweloperami i trzepać kasę. Z żony zrobić wicedyrektora. życ nie umierać w samorządzie. Tylko trzeba dawać w żyłę, albo pić, żeby zagłuszyć wyrzuty sumienia. W końcu przez układ mnóstwo osób traci pracę, wyjeżdża,...

 • gość 2019-05-04 17:45:46

  gość 2019-05-04 16:23:08 ja wiem czy to takie super? wygląda jak wypalony, zmęczony gość. Ale spójrzmy na wyborców - wielu z nich pracuje w urzędach lub działają na nich billboardy (bo za mądrzy ni są). Wystarczy je wywiesić na miesiąc przed wyborami - wymyślić hasła, zrobić sesje foto i jest wynik. aha no i "briefingi" robić. W gazecie DD pokazać w dobrym świetle siebie i w złym innych. Przecież nawet debaty nie mieliśmy. To działa, podejrzewam, że za 4,5 roku będziemy mieli te same mechanizmy (i kilka tyś mieszkańców mniej).

 • Bernard Mikulski - niezalogowany 2019-05-04 23:24:29

  Witam-oby tak dalej u prywaciarzy to Kronospan będzie szukał elektryków i mechaników kolejne kilka lat☺bo jeśli nie zapłacą konkretnie to Ci którzy pozostaną będą pracować po dwie zmiany dziennie zamiast jednej

 • gość 2019-05-05 06:32:12

  Rodzina Raków sprytnie się ustawiła tym miasteczku, obejmując kluczowe stanowiska w tym miasteczku i prowadząc intratny biznes na styku sektora prywatnego i publicznego. A "Plebs" im to umożliwił

 • gość 2019-05-05 09:09:59

  Bardzo trafione kometarze

 • gość 2019-05-05 11:09:13

  W Szczecinku faktycznie trudno pozostać i to nie tylko ludziom młodym. Sam jestem już na emeryturze, ale ze względu na inhalacje z Kronoturium oraz brak właściwej opieki lekarskiej (brak wielu lekarzy), co w wieku emerytalnym jest podstawą, szukam dogodnego miejsce do przeprowadzki. Jeśli znacie, jakieś sprawdzone, ale niezbyt wielkie miasta z dobrą opieką zdrowotną, czystym powietrzem i ładnym otoczeniu to podajcie nazwę. Może to będzie to czego szukam i dokąd chętnie się przeprowadzę. Preferowana lokalizacja południe Polski.

 • gość 2019-05-05 17:41:04

  gość 2019-05-05 09:09:59 co z tego ze trafione, co z tego ze pawdziwe... jak idioci idą na glosowanie a partie polityczne i tu i w Warszawce źle wykonują swoja robotę.

 • gość 2019-05-05 17:41:54

  System rabunkowy trwa!!!!! I nie ma co się dziwić, że jest tak dobrze superancko w sektorze publicznycm. BA!!!! Nawet przybywa w nim miejsc pracy. Pęcznieje biurokracja w kraju. Nawet tutejszy "urząd rabunkowy" czytaj skarbowy zajął czołowe miejsce w kraju. Trwa wyścig w tym sektorze na coraz to doskonalsze łupienie sektora prywatnego bo publiczny ma się doskonale. Jak zabraknie w budżecie (a brakuje co roku) to pożyczka z banku światowego czytaj mafijnego. I życie się toczy w miastach. miasteczkach i wsiach Rzeczypospolitej Polskiej. Pozdrawiam cwaniaków pod hasłem "ŻYĆ I NIE UMIERAĆ".

 • Dividi - niezalogowany 2019-05-05 19:33:15

  Gość, mi pasowałby Kołobrzeg do przeprowadzki. Nawet jeździmy tam do lekarza.

 • Gośćdobry - niezalogowany 2019-05-05 20:09:16

  Jak można dać zarobić skoro im więcej dasz tym więcej zabiorą ile można karmić nierobów wymyslaja różne fundację czy inne takie cwaniackie instytucje do których miasto czy państwo a tym samym my ludzie pracy PRODUKTYWNEJ dokładamy . Z jakiej racji dokłada się spore pieniądze do prywatnych cwaniaków niby działających dla społeczeństwa o nazwie karate czy innych takich . Czas to sprawdzić czy kontrolować na co idą dane fundusze

 • Gość - niezalogowany 2019-05-05 22:37:30

  To fakt KOłobrzeg nie aż tak duże miasto ale za to urokliwe dużo uzdrowisk i lekarzy

 • Gość - niezalogowany 2019-05-06 07:08:40

  Ale co się dziwić ze tak wygrał i jakoś wiele trudu nie musiał włożyć . Z kim on walczył? Ludzie wybrali mniejsze zło . Gdyby kandydowało więcej sensownych ludzi to wynik mógł być zupełnie inny

 • gość 2019-05-06 07:21:35

  Nawet przybywa miejsc pracy w budżetówce - najlepszym przykładem jest utworzenie dodatkowego intratnego stanowiska następnego wiceburmistrza a wyborcy temu się przyglądają i na wszystko się zgadzają . Typowe miasteczko lemingów z wypranymi mózgami.Pracujcie dalej na trzech " niby burmistrzów".

 • gość 2019-05-06 08:18:38

  Do gościa z 7.08 Moim zdaniem ludzie świadomie wybrali WIĘKSZE a nie mniejsze zło, tylko dlatego ,że nie poszli na wybory Większość wyborców była z elektoratu PO-KO-KODziarskiego a oni wybrali swoje " Z Ł O".

 • gość 2019-05-06 11:30:55

  Do Bernarda Mikulskiego - te rewelacje o Krono to skąd? Bo ja ze źródła wiem, że cały czas dostają więcej podań o pracę niż wolnych miejsc i to na różne stanowiska. Co jak co ale tam wypłata jest na czas, mają swoje przedszkole, uniwerek dla dzieci, darmową siłownię dla pracowników, robią dla nich imprezy na wypasie, opłacają im salę treningową do siatkówki i nie wiem co jeszcze. To dodatki do pensji, które nie są wszędzie, wiem, co mówię.

 • gość 2019-05-06 18:16:48

  I sami swoi koleś kolesia szwagier szwagra i od wyborów do wyborów .Na tym polega KONSTYTUCJA

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 22:01:51

  Zapomnieli dodać że robimy dwa miesiące w miesiącu żeby zarobić te pieniądze... I żaden pracodawca nie przedstawi tego jako n/g tylko premia uznaniowa... Bo pracując około 280godz miesięcznie prawo nie pozwala na tyle nadgodzin... Prywaciarze ze Szczecinka są ugadani i nikt nie da więcej... Za mały rynek pracy

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"