:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Zarządzasz nieruchomościami? Podpowiadamy, jak firma ochroniarska może pomóc Ci w zabezpieczeniu bud

Porady, Zarządzasz nieruchomościami Podpowiadamy firma ochroniarska może pomóc zabezpieczeniu - zdjęcie, fotografia

Firma ochroniarska zapewni system alarmowy

Dobrze zaprojektowany system alarmowy może niemal do zera zredukować ryzyko kradzieży, włamania czy wtargnięcia na teren firmy. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z usług doświadczonej i renomowanej firmy ochroniarskiej, otrzymamy system skrojony na miarę – zazwyczaj zanim urządzenia zostaną zainstalowane projektant analizuje plan budynku, który ma zostać zabezpieczony, następnie fizycznie wizytuje nieruchomość, aby znaleźć ewentualne słabe punkty, które należałoby wzmocnić. Dopiero wówczas instaluje się czujniki i reguluje ich działanie. Potem następuje faza testów. Czułość alarmu nie może być ani zbyt niska ani zbyt wysoka – powinien być tak ustawiony, aby nieautoryzowane wejście na teren nieruchomości aktywowało go bezwzględnie, ale nie może uruchamiać się po zarejestrowaniu ruchu spadającego liścia czy przebiegającego kota.

Monitoring

System alarmowy jest zazwyczaj sprzężony z monitoringiem. Na terenie nieruchomości instaluje się zazwyczaj dość dużą ilość kamer które pełnią nie tylko rolę monitorującą, ale też odstraszającą. Nie wszystkie kamery są włączone. Standardowy schemat działania wygląda w ten sposób, że jeśli coś aktywuje czujnik alarmowy, wówczas włączają się wszystkie kamery znajdujące się w okolicy tego miejsca, co pozwala pracownikowi ochrony zweryfikować sytuację i podjąć decyzję o ewentualnej interwencji. Schemat ten w praktyce okazuje się niezwykle skuteczny i o ile firma stosuje wysokiej jakości kamery i czujniki, pozwala niemal całkowicie wyeliminować ryzyko.

Ochrona fizyczna

Mimo, że alarmy czy kamery są w stanie wykryć niebezpieczeństwo, to jednak żeby zainterweniować, potrzebni będą ludzie. Ochrona fizyczna polega na obecności ochroniarzy (zazwyczaj jest ich minimum dwóch) w obiekcie. Ochroniarze monitorują sytuację, patrolują obiekt i w razie konieczności reagują – samodzielnie lub wzywając posiłki. Ochrona fizyczna jest niezbędna szczególnie w przypadku obiektów znajdujących się na odludziu. Jeśli obiekt znajduje się w mieście, po wykryciu zagrożenia przez system alarmowy firma ochroniarska wysyła patrol lub wzywa policję. Jeśli jednak obiekt znajduje się daleko od siedzib ludzkich, czas oczekiwania na policję lub patrol jest na tyle długi, że potencjalny włamywacz jest w stanie opuścić obiekt wraz z łupem zanim zostanie złapany. Chyba, że ochroniarze są na miejscu.

Renomowana firma ochroniarska to zazwyczaj spory wydatek, jednak koszty, jakie ponieślibyśmy w przypadku udanej próby włamania, prawie na pewno okazałyby się wielokrotnie wyższe. Inwestycja w bezpieczeństwo świadczy o odpowiedzialności i pozwala zarządcy nieruchomości spać spokojnie.                                                                                                       

 


Zarządzasz nieruchomościami? Podpowiadamy, jak firma ochroniarska może pomóc Ci w zabezpieczeniu bud komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com