:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zastępca burmistrza w Szczecinku z nowymi zarzutami. Daniel Rak: Jestem niewinny

30/01/2018 11:20

Wyjazdy urzędników szczecineckiego ratusza na kurs języka angielskiego, który był refundowany przez Powiatowy Urząd Pracy, raczej się nie opłacały. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie, która przez niemal dwa lata prowadziła w tej sprawie postępowanie, kilka dni temu sformułowała nowe zarzuty wobec wiceburmistrza Szczecinka i mu je przedstawiła.

Poinformowano o tym na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się 30.01 w UM w Szczecinku. Wzięli w niej udział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, zastępca burmistrza Daniel Rak oraz mecenas Mirosław Wacławski, który reprezentuje zastępcę burmistrza. Głos zabrali jedynie organizatorzy konferencji. Obecne media nie mogły zadawać w tej sprawie żadnych pytań, co zaznaczono na początku konferencji.

 • Sprawa jest dęta i absurdalna - opiniuje na spotkaniu z dziennikarzami burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Pojawienie się zarzutów właśnie dzisiaj w roku wyborczym uważam za nagonkę uzależnionej w 100 proc. od PiS prokuratury na polityka PO, członka Krajowej Rady PO i jak wszyscy wiedzą, osoby poważnie rozważanej przez nasze środowisko na kandydata na burmistrza Szczecinka w nadchodzących wyborach. Jestem pewien, że jeśli dojdzie do sprawy sądowej, Daniel Rak zostanie całkowicie oczyszczony z zarzutów. Mam całkowite zaufanie do mojego zastępcy. Uważam, że stał się ofiarą nękania przez polityków opozycji. Przez partię, która o ironio, zwie się Prawo i Sprawiedliwość.

Do sprawy odniósł się także mecenas Mirosław Wacławski: - Nie mogę zdradzić szczegółów, ale część informacji mogę przekazać. Kilka dni temu wiceburmistrzowi przedstawiono zarzuty. Pojawił się art. 297 kk pozyskaniu dotacji w sposób sprzeczny z zasadami przyznawania takich środków finansowych, co pozwala na osiągnięcie korzyści majątkowych. Znikł zarzut z art. 286 kk dotyczący wyłudzenia. 

- Czy rzeczywiście Szczecinek i funckja zastępcy burmistrza jest tak istotna, by aparat śćigania wkraczał tutaj w sensie próby wykorzystania tego zdarzenia w kontekście politycznym - zastanawiał się mecenas. - Oczekujemy jak najszybszego rozponania sprawy. Tak, by przed wyborami można było wykazać niewinność mojego klienta. 

 • Jestem osobą niewinną - stwierdził podczas konferencji wiceburmistrz Daniel Rak. - Zawsze działałem i miałem na celu dobro Urzędu Miasta. To, że sprawa toczy się dwa lata, jest nieprzypadkowe. To, że w tym momencie zmieniono mi zarzuty też. To ma na celu uniemożliwienie podjęcia mi pewnych decyzji. Mam nadzieję, że moja osoba zostanie uniewinniona. 

Przypomnijmy. - W kursie brało udział mniej osób niż wynikało to z umowy podpisanej z PUP. Mało tego: niektórzy urzędnicy w ogóle nie wiedzieli, że figurują na listach i “jeżdżą” na szkolenia. Używano także ich danych osobowych bez ich wiedzy - opisywał nam wcześniej sprawę prokurator Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

W marcu 2016 w kręgu osób, którymi zainteresowała się policja, oprócz zatrzymanego 53-letniego urzędnika Urzędu Miasta, znalazł się także zastępca burmistrza Daniel Rak. Policjanci postawili mu zarzut oszustwa wyłudzenia dotacji z PUP na kwotę nie mniejszą niż 60 000 zł. Wówczas zarzuty usłyszały trzy osoby. W tej sprawie przesłuchanych zostało kilkadziesiąt osób.

– Znam dobrze szczegóły tej sprawy - mówił 29 marca 2016 podczas konferencji prasowej burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Nie wierzę w ten zarzut. Były nieprawidłowości zawinione przez urzędnika UM. Działania Daniela Raka doprowadziły do tego, że nie doszło wyłudzenia pieniędzy.

- Prowadzącej szkolenia zarzucono nierzetelne wystawienie faktur za szkolenia - informuje z kolei Temat prokurator Ryszard Gąsiorowski. - Certyfikaty o zakończonym kursie otrzymały osoby, które nigdy na nim nie były. - Inspektor w Urzędzie Miasta podrabiał podpisy, poświadczał nieprawdę i zniszczył niektóre dokumenty. Wiceburmistrzowi przedstawiono zarzut niedopełnienia i przekroczenia uprawnień oraz nakłaniania inspektora do niszczenia części dokumentacji, która była używana przy rozliczaniu kursu. Śledczy twierdzą także, że wiceburmistrz wiedział o nieprawdziwych informacjach dotyczących ilości szkolonych osób, wysyłanych do Urzędu Pracy.

W załączniku pod artykułem: Oświadczenie burmistrza Szczecinka, Jerzego Hardie-Douglasa (pdf)

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

zastępca burmistrza daniel rak burmistrz jerzy hardie-douglas szczecinek zarzuty prokuratura po pis - komentarze opinie

 • Władysław Urbański 2018-01-30 11:35:51

  Cóż,każdy uczciwy urzędnik z chwilą przedstawienia mu zarzutów przez prokuratora zawiesił by swą działalność.Napisałem "każdy uczciwy" ,ale .....

 • gość 2018-01-30 11:48:25

  Ja mam pytanie. Kto wierzy i ufa tym TRZEM facetom na zdjęciu. Burmistrz ma duże uszy bo ma za nimi wiele brudnych spraw. Daniel to raczej statysta przy burmistrzu, a pan "mecenas" to były prokurator STANU WOJENNEGO. Takich mamy Icków w miasteczku!

 • Władysław Urbański 2018-01-30 11:54:35

  Jak znam życie to Jaśnie Wielmożni Burmistrzowie wrobią w całą sprawę urzędników którym wydawali |ustne" polecenia. Mam nadzieję,że nikt się na to nie nabierze,złodziej to złodziej nieważne na jakim stołeczku siedzi.:)

 • gość 2018-01-30 12:00:03

  Prokuratura postawila zarzuty bo kombinowali z kasa na szkolenia ale to wedlug burmistrza PiS jest winien.Ten czlowiek ma jakas obsesje na punkcie PiS.Pora wymienic te ekipe z ratusza w tegorocznych wyborach samorzadowych

 • gość 2018-01-30 12:28:39

  Szanuj Burmistrza swego bo następnego możesz mieć gorszego.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-30 12:34:43

  Ciekawe kto uwierzy że urzędnik „niskiego szczebla” sam: fałszował listy, Podrabiał podpisy, Ustalał kto ma jechać na kurs? Ten kto zna układy w szczecineckim ratuszu i władzę jakà mają burmistrzowie na pewno nie! Myślę, że prokurator i sąd też nie jest w ciemię bity?

 • Gość - niezalogowany 2018-01-30 12:44:46

  Cela + dotarła do Szczecinka.Brawo! A dęty Jajec ci na to?

 • gość 2018-01-30 12:53:17

  A dlaczego prokuratura nie zajęła się jeszcze (może się mylę) promowaniem przez p. burmistrza Douglasa zachowań, noszących znamiona nietolerancji na tle religijnym? Zdaje się, że p. Douglas osobiście zaangażował się w reklamowanie występu Nergala, który swoimi działaniami, wypowiedziami i tekstami piosenek obraża chrześcijan? Czy to przypadkiem nie powinno być ścigane z urzędu?

 • gość 2018-01-30 13:26:25

  gość 2018-01-30 12:53:17 A dlaczego prokuratura ............... Jezeli wg.Ciebie ktos obraza chrzescijan,to zglos to do sadu,bo ja jako chrzescijanin jakos nie czuje sie obrazony,tak wiec nie zabieraj glosu w imieniu wszystkich chrzescijan,tylko wypowiadaj sie za siebie.

 • gość 2018-01-30 13:26:49

  zaraz zaraz to jak to jest człowiekowi jeszcze nic nie udowodniono a już go oskarżyli ze ma zawiesić swoją działalność jakby tak działało państwo nie było by polityków jak to się mówi daj mi człowieka a ja znajdę paragraf

 • gość 2018-01-30 13:52:20

  Cieżae tej sprawy to zwykłe urzednicze niedopatrzenie i powinna sie zakoczyc kara dyscyplinarna i to w ciagu paru tygodnui a jezeli tak sie ciagnie i chodzi o jednego organu do drugiego to widac ze komus na tym zalezy a my wszyscy za to płacimy.Niestety takie mamy prawo a druga sprawa że dopóki nie ma wyroku rto nie mozna nikogo oskarzac jak robia tutaj niby wielcy obrońcy prawa.

 • Erin Brockovich 2018-01-30 13:55:35

  Pamiętam, jak JHD bronił byłego prezesa SZLOTu Bogusława Sobowa, twierdząc, że oskarżenia są wyssane z palca, że prezes SzLOTu jest trochę niefrasobliwy, ale kryształowo uczciwy, że on swoją osobą i autorytetem ręczy za uczciwość pana Sobowa i tak dalej, i tak dalej. Jak się to skończyło każdy wie. Radzę panu burmistrzowi ostrożniej szafować swoim poręczeniem, by nie było tak jak w komedii "Chłopaki nie płaczą", że dałby sobie za niego rękę uciąć. I by teraz kur... nie miał ręki.

 • gość 2018-01-30 14:09:31

  gościu, daj swój portfel na przechowanie komuś z zarzutami o kradzież. głupich nie sieją

 • gość 2018-01-30 14:22:22

  ja to nie rozumiem , ciągle powraca temat Nergala, czy ktoś protestuje jak odbywa się parafiada?? zauważyłem że nie w tą stronę jest tolerancja, ale tzw. tolerancyjny kościół w drugą stronę nie działa. Ja patrze z przerażeniem w przyszłość i co tygodniowe parafiady z Panią G. na czele :-)

 • gość 2018-01-30 14:56:32

  Polityk PSL zatrzymany. Burmistrz Pułtuska w rękach CBA , Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś osiem osób, m.in. burmistrza i wiceburmistrza Pułtuska (Mazowieckie). Zatrzymania mają związek ze sprawą korupcyjną dotyczącą przetargów budowlanych w ich obecnym i poprzednim miejscu zatrudnienia.

 • gość 2018-01-30 15:24:13

  jeszcze Nieporozumienie Samorządowe niech dołączy do koalicjanta

 • gość 2018-01-30 15:31:40

  Mam nadzieję, że burmistrz Douglas także stanie przed sądem - za promowanie osób (i to chyba za nasze pieniądze), które sieją nienawiść na tle religijnym

 • gość 2018-01-30 15:38:30

  a ja czekam na sprawę za kruka.

 • gość 2018-01-30 19:16:46

  No właśnie. Co z krukiem? To już jest jawne robienie z ludzi idiotów.

 • sas - niezalogowany 2018-01-30 20:51:19

  Już czas na odświeżenie jaśnie panującej dynastii troszkę się zasiedzieli chcąc nam zafundować wesołe miasteczko sportowo rekreacyjne zmiana pokoleniowa jest nieuzasadniona czas tego wymaga inni ludzie inne spojrzenie na rzeczywistość i realne potrzeby wyludniającego i starzejącego się miasta bez wizjonerów opowiadających fantasmagorie . Całe szczęście że nie mamy tutaj monarchii bo po ojcu nastąpił by syn uczulony podobnie jak jaśnie panujący na piso wysypkę .

 • gość 2018-01-30 21:16:15

  Mnie zastanawia jak to jest że ludzie związani z kręgami PO mają, lub mieli zarzuty prokuratorskie: Bogusław S., Daniel. R., Adam W., o co chodzi?

 • gość 2018-01-30 21:40:16

  Wysłuchałem tego ze wstrętem, Panie JHD zważaj co mówisz bo jak wezmą się za szpital dnia jednego to będzie dopiero sprawa.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-30 21:41:57

  Koalicja PO - Porozumienie Samorządowe wygra wybory jesienią.

 • gość 2018-01-30 23:17:24

  Cały ratusz siedzi i trolluje. Ludzie opamiętajcie się. Facet ma zarzuty i kandyduje!

 • gość 2018-01-31 11:29:22

  Widzę że orkiestra Titanica koncert medialny daje. Toniecie panowie i nic tego nie zmieni. Ciekawostką jest tylko ile POsłusznych lemingów zamierza iść z wami pod wodę.

 • gość11 - niezalogowany 2018-01-31 14:32:35

  Ciekawe, urzędnicy ic nie wiedzieli o szkoleniu, listy sfałszowane, a panowie mówią to atak polityczny PiS. Pytanie czy pan Rak ma mieszkańców za idiotów? niech pan sprawdzi kiedy zaczęła się sprawa,

 • gość 2018-01-31 14:48:08

  nie wiem jak pan Rak, ale pan główny napisał nie tak dawno, wprost: "debile z internetu" pamiętamy! :)

 • gość 2018-01-31 15:31:00

  Bogusław S. już nie żyje.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-31 17:04:40

  Bogusław S. był wspaniałym człowiekiem.

 • gość 2018-01-31 17:29:29

  nie wiem jak pan Rak, ale pan główny napisał nie tak dawno, wprost: "debile z internetu" pamiętamy! :)

 • gość 2018-01-31 19:22:16

  Cały ten kurs to jeden wielki skandal. Jak pamiętam, to urzędnicy jeździli na weekendowe szkolenie do różnych hoteli w województwie. Jakby nie mogli zrobić kursu np. w miejskim zamku. A w hotelu spanko, obiadki, kolacyjki, Dobrze, że pojechali uczyć się do Londynu. Ale co najmniej połowa kasy za kurs to normalnie była przejedzona. A inwestycje dla miasta mają być jak najtańsze. Kursy zostały potraktowane wyjątkowo rozrzutnie.

 • gość 2018-01-31 22:06:06

  Czy jest ktoś chętny na Wspomnienia Soobowa?

 • gość 2018-02-01 10:33:56

  Ostały się jakieś pamiątki jak PO Kiszczaku?

 • gość 2018-02-01 10:42:41

  Choć się u Sowy nie stołowałem, nie takim ośmiorniczkom macki obcinałem. W Biedronce jest tego pełno.

 • gość 2018-02-01 14:56:00

  "Cały ten kurs to jeden wielki skandal. Jak pamiętam, to urzędnicy jeździli na weekendowe szkolenie do różnych hoteli w województwie. Jakby nie mogli zrobić kursu np. w miejskim zamku. A w hotelu spanko, obiadki, kolacyjki, Dobrze, że pojechali uczyć się do Londynu. Ale co najmniej połowa kasy za kurs to normalnie była przejedzona. A inwestycje dla miasta mają być jak najtańsze. Kursy zostały potraktowane wyjątkowo rozrzutnie." Popieram!

 • wiiiinnny - niezalogowany 2018-02-01 17:57:51

  to nie ON ....winni są mieszkańcy

 • wiiiinnny - niezalogowany 2018-02-01 17:59:18

  to nie ON ....winni są mieszkańcy

 • gość 2018-02-02 17:01:15

  Jesteś niewinny? To udowodnij to koleżko

 • Gość - niezalogowany 2018-02-04 14:09:01

  Po gebie widac ze nie winny

 • gość 2018-02-13 21:02:20

  Jak zwykle jestem niewinny nie pamiętam trele morele rozliczyć tych nieudaczników mieszkańcy was wybrali to dlaczego dalej śmierdzi z Krono szkoda gadać banda nierobów umiecie tylko gadać przed wyborami a po wyborach macie wywalone bo już kasa wpływa na konto

 • gość 2018-02-13 22:00:47

  Przekretów na swoim koncie to oni mają a dodatkowo jeszcze jeden już nie długo będzie z przetargiem na elektrobusy!!!

 • gość 2018-02-13 22:04:51

  JHD chciał jeszcze zachować stołek ale jako wice ale chyba się już nie załapie bo wszyscy go mamy dosyć i jego wystepków!!! Niech JHD wraca do swojej Łodzi skąd pochodzi!!!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"