:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Zawodniczka KSW Szczecinek potrzebuje szpiku. Rozpoczyna się akcja pomocy

Zawodniczka KSW Szczecinek potrzebuje szpiku. Rozpoczyna się akcja pomocy

Natalia Otton to 16-letnia mieszkanka Czarnego i zawodniczka klubu KSW Szczecinek.  W czerwcu usłyszała od lekarza dramatyczną diagnozę. Ma ostrą białaczkę limfoblastyczną. Obecnie Natalia jest poddawana leczeniu chemioterapią. W ciągu czterech miesięcy będzie potrzebowała jednak przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego.

 

- Natalia w naszym klubie trenowała taekwondo około jednego roku. To wyjątkowo kontaktowa, wesoła i pogodna dziewczyna. Leczenie obecnie nie daje pozytywnego rezultatu, więc potrzebny jest szpik - mówi nam Zbigniew Sołtys z KSW Szczecinek.

Klub, w którym trenuje Natalia, organizuje akcję pomocy. A pomóc może niemal każdy. W najbliższym czasie odbędą się akcje, dzięki którym można oddać szpik potrzebującym.

- 19 listopada organizowane są akcje dla potencjalnych dawców w Czarnem, Lotyniu oraz w Wicewie. Kolejna akcja odbędzie się w Szczecinku podczas naszej gali sportów walki (Polska - Norwegia). Cała akcja rozpocznie się 2 godziny przed galą i zakończy się po walkach na sali w SP nr 4 przy oddzielnym stoisku. Walczymy do końca i wierzymy w zwycięstwo Natalii - dodał Zbigniew Sołtys.

Niemal każdy może zostać potencjalnym dawcą szpiku, wystarczy, że zgłosi się do jednego z poniższych miejsc w niedzielę, 19 listopada w godzinach 10-16:

1. Czarneńskie Centrum Kultury, ul. Kolejowa 14, Czarne

2. Świetlica w Sierpowie, Sierpowo 22a

3. Szkoła Podstawowa w Krzemieniewie, Krzemieniewo 16

4. Zespół Szkół w Lotyniu, ul. Polna 9, Lotyń

 

Wydarzenie na Facebooku znajduje się tutaj

 

Patryk Witczuk

foto: FB

natalia otton szpik pomoc ksw szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się