Zawodnik z Japonii będzie testowany przez MKP! Niedługo przyleci do Szczecinka


Temat Szczecinecki
17/01/2019

piłka nożna Szczecinek - miasto Barwice
Niedawno informowaliśmy o tym, że zawodnicy Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej IV ligi. Za nimi pierwsze treningi. Poinformowaliśmy też, że z klubem może trenować gracz rodem z Japonii. Teraz mamy potwierdzenie: Do Szczecinka przyleci znany w swoim kraju działacz Takashi Morimoto oraz piłkarz Ryota Nakamura.

Takashi Morimoto jest prezesem i właścicielem klubu z Ułan Bator w Mongolii - FC Sumida. Jako były dziennikarz japońskiego magazynu "World Soccer Digest" (niedawno komentował nawet mecz Zenita Saint Petersburg z FC Kopenhaga w Lidze Europy), ma poważne kontakty w świecie futbolu, do polskich klubów "skierował" już kilku japońskich piłkarzy. Co ciekawe, wśród nich był między innymi Kaito Hayashi, który rundę jesienną sezonu 2017/2018 spędził właśnie w MKP Szczecinek i był podstawowym zawodnikiem w drużynie Zbigniewa Węglowskiego.

Razem z Morimoto, do Szczecinka przyleci również Ryota Nakamura. To urodzony w 2000 roku ofensywny pomocnik, mogący grać na skrzydle. Zapewnia na boisku sporo jakości, często drybluje. Japoński piłkarz mierzy 173 centymetry wzrostu, wcześniej grał w juniorskich zespołach V Faren Nagasaki. W latach 2012-14 występował w kadrze do lat 15 (J-League), a w latach 2015-17 w kadrze do lat 18.


Takashi Morimoto

W Szczecinku obaj będą od soboty do czwartku. Ryota Nakamura zagra w środę (23.01) w meczu kontrolnym MKP - w Kaliszu Pomorskim, gdzie rywalem będzie mistrz jesieni III ligi, Mieszko Gniezno. Po tym dowiemy się, czy zawodnik zostanie na rundę wiosenną obecnego sezonu w drużynie Zbigniewa Węglowskiego.

Młodzi zdolni piłkarze często są zmuszeni do opuszczenia Japonii, bowiem w "Kraju Kwitnącej Wiśni" są tylko dwa profesjonalne poziomy rozgrywek ligowych. Japończycy często szukają szczęścia i gry w piłkę w klubach europejskich, często również w Polsce.

Przypomnijmy. Z zespołem trenują również występujący już niegdyś w naszym mieście Mateusz Górny i Mateusz Góra, a na ostatnim treningu obecny był także Piotr Kusiak, który ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w drużynie Błonie Barwice.

fot. Faren Nagasaki

  Patryk Witczuk

 
ryota nakamura takashi morimoto japonia mkp szczecinek - komentarze opinie (3)

gość
18/01/2019

Przyleci? ciekawe gdzie wyląduje , w Wilczych Laskach? Chyba że balonem , to wszystko jasne.

GSM
20/01/2019

A jaki to ma sens? Skoro jakiś czas temu w wywiadzie przedstawiciel MKP twierdził że awans im niepotrzebny bo nie ma kasy na grę w wyższej lidze... Taki gracz przyjedzie, pogra sezon i pójdzie do lepszego klubu jeśli ktoś go zobaczy. Czy nie lepiej dać szansę juniorom na miejsce w składzie?

Gość
21/01/2019

Taki junior przyjdzie, pogra jeden sezon i pójdzie na studia albo wyjedzie za granicę w poszukiwaniu lepszego życia. Już wolę tego starszego zawodnika, bo przynajmniej mam pewność do jego poziomu sportowego. A co do awansu to w tym sezonie problem został już rozwiązany - trzeba walczyć o utrzymanie a nie spekulować na temat awansu.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w piłka nożna


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu