:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Zawody Biegów Przełajowych Olimpiad Specjalnych odbyły się w Szczecinku

W czwartek, 5 października, w Szczecinku po raz kolejny gościli sportowcy ze szkół specjalnych z województwa zachodniopomorskiego.

Gospodarzami byli UKS Victoria oraz KOS Gryf działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Mowa o IV Regionalnych Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych. W zawodach na trasie na terenach OSiR przy ul. Piłsudskiego, wzięło udział blisko 70 zawodników, którzy walczyli również o kwalifikacje do Mistrzostw Polski. Oprócz gospodarzy, na starcie stanęły drużyny  Jantara  i Radości z Kołobrzegu, Rzeki Koszalin, Sokoła Bobrowo, Słonecznych Suliszewo, SOSW Niemieńsko  i zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa Nr 1 ze Szczecinka.

Otwarcia zawodów dokonała wicedyrektor SOSW w Szczecinku, Anna Bartosz, gościem honorowym był natomiast Mariusz Kieling - członek zarządu Powiatu Szczecineckiego.

Czwartkowa rywalizacja, odbywała się na dystansie 800 m. Uczestników podzielono na kategorie (płeć i wiek oraz według poziomu sprawności).  Uczestnicy otrzymali po zawodach medale, puchary i drobne upominki oraz ciepły posiłek.

Organizatorzy kierują podziękowania pod adresem Powiatu Szczecineckiego, dzięki któremu zorganizowali zawody, a także OSiR Szczecinek, SP nr 1 i wolontariuszom z Zespołu Szkół Nr 1 im. KEN w Szczecinku.

info, foto: Katarzyna Wilczyńska
opr. Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


biegi przełajowe olimpiada szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się