:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Zawody Fitness. Charytatywna pomoc dla Mateusza

W sobotni poranek, 17 grudnia, w sali kina Wolność w Szczecinku miały miejsce II Mikołajkowe Zawody w Fitness, które zorganizowała Akademia Fitness Sportowego, prowadzona przez utytułowaną Annę Guzik. Cel imprezy był szczytny - wspierał charytatywną akcję "Pomagamy Mateuszowi".

Mateusz Niezgoda jest pięcioletnim chłopcem, u którego pod koniec 2015 roku zdiagnozowano autyzm. Tylko dzięki długotrwałej terapii i rehabilitacji ma szansę na w miarę normalne funkcjonowanie w przyszłości. Jest podopiecznym Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO" w Stawnicy k/Złotowa. Na co dzień uczęszcza do przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku.

W samych zawodach udział wzięło ponad 50 zawodniczek z kilku zaprzyjaźnionych klubów fitness, między innymi ze Świdwina, Bydgoszczy i Szczecinka. Byliśmy świadkami układów gimnastycznych i choreografii fitnessowych. Wiek zawodniczek był naprawdę różny - najmłodsze miały 5 lat. Oczywiście wszyscy rywalizowali w swoich kategoriach wagowych. Do dzieci przybył mikołaj, wręczył prezenty i medale, a wśród widowni, rozlosowano vouchery i inne nagrody rzeczowe. Całość kwoty z zakupu "cegiełek" oraz jedzenia, została przeznaczona na leczenie Mateusza. Widzieliśmy także pokazy na trampolinie.

Zawody Fitness. Charytatywna pomoc dla Mateusza from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

-  Chciałabym podziękować w imieniu moim i całego stowarzyszenia za dzisiejszą obecność, za wasze serce – zakończyła zawody Anna Guzik, która w sobotę była jednym z trzech sędziów.

Najlepszą w kategorii do 8 lat okazała się być Hanna Kozera, przed Hanną Jeleń i Nadią Czapiewską.

W kategorii do lat 10 lat wygrała Maja Wawrzyńczak, druga była Zuzanna Prusarczyk, a trzecia - Julia Kroplewska.

Wśród dziewcząt powyżej lat 10, triumfowała Marysia Nowacka, która okazała się lepsza od Wiktorii Kizielewicz i Natalii Dymeckiej.

W ostatniej z kategorii, do lat 18, wygrała Anna Kotowicz. Na drugiej pozycji znalazła się Milena Balcerowska, zaś na trzeciej - Wiktoria Bordon. Wszystkie nagrodzone otrzymały medale i inne nagrody i stanęły na podium.

 

Patryk Witczuk

 

 

 


Zawody Fitness. Charytatywna pomoc dla Mateusza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com