:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zawsze mnie było wszędzie pełno - rozmowa z Darią Adamczewską

Zawsze mnie było wszędzie pełno - rozmowa z Darią Adamczewską
25/05/2018 16:30

Daria Adamczewska, 19-letnia wokalistka ze Szczecinka, w rozmowie z "Tematem" mówi między innymi o swoich muzycznych początkach, o pozytywnej energii i dystansie do siebie oraz o znajomości z Kayah.

Jak zaczęła się Twoja przygoda ze śpiewem i ile lat wtedy miałaś?
- Miałam 14 lat, byłam w drugiej klasie gimnazjum. Tak zaczęła się moja przygoda ze śpiewem. Pan Krzysiek Leśniewski, mój pierwszy trener, zapoczątkował to. Chociaż śpiewałam wcześniej - jakieś przedszkola, akademie, Dzień Babci, Dzień Dziadka i tak dalej.

Pamiętasz swój pierwszy występ?
- Pierwszy był w przedszkolu, chyba w Szczecinie. Śpiewałam wtedy piosenkę o ziarnach, ale nie pamiętam, jak to leciało (śmiech). To był czad.

Kto Cię wtedy obserwował na tym występie? To było jakieś specjalne wydarzenie czy po prostu tak sobie wystąpiłaś?
- To był konkurs, gdzie pojechałyśmy i zostałyśmy przez panie przedszkolanki przygotowane, wyszkolone, ubrane, umalowane i uczesane i miałyśmy przywieźć pierwsze miejsce, no i tak z tego, co pamiętam, to tak się stało, ale oglądali nas dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie. Ale był szał (śmiech).

Jki gatunek muzyczny, jeśli chodzi o wykonanie, jest Twoim ulubionym?
- To jest też istotne, że nie zawsze możesz śpiewać to, co lubisz. Ja lubię słuchać rocka, ale wiesz, w śpiewaniu bardziej sprawdzam się w balladach. Ja mam taką barwę troszeczkę piaszczystą i tu się lepiej sprawdzam i też ludzie wolą słuchać spokojniejszych i wzruszających numerów niż tych mocniejszych.

Jak poznałaś Kasię Kayah?
- Wiesz co, pojechałam na warsztaty. Były to bodajże siódme warsztaty z kolei. Każdy może tak naprawdę na nie pojechać - w internecie pojawia się ogłoszenie na warsztaty, płacisz, jedziesz i masz. Poznałam tę kobietę bardzo specyficznie, bo wiesz, można śpiewać przed mamą, przed dziadkiem, a można śpiewać przed tysiącem ludzi. Powiem Ci, że mniej się stresowałam, jak śpiewałam przed tysiącem ludzi, niż jak śpiewałam przed Kayah. Stałam od niej metr i stresowałam się tak cholernie, że nóg nie czułam, policzki drgały same i to są takie emocje, taki autorytet, kobieta tak mądra i piękna wewnętrznie i z tak ogromnym doświadczeniem i spokojem, po prostu coś niesamowitego. 

I emanuje też pozytywną energią, prawda?
- Bardzo, ale też nas sprowadziła na Ziemię. Powiedziała nam wszystkie rzeczy istotne, jeśli chodzi o media, o ten cały show biznes, jak to wszystko wygląda. Po to przychodzimy na te warsztaty, bo jednak jesteśmy trochę odsunięci od tej rzeczywistości i widzimy tylko to, co jest w ekranach, a ona nam trochę to realne życie tych gwiazd przybliżyła. To było naprawdę piękne wydarzenie w życiu i ja go nie zapomnę nigdy.

Jak już tak mówimy o warsztatach: jak często na nich jesteś w ciągu roku, półrocza? Jak to wygląda?
- Zależy od stanu mojego portfela. Jeżeli mnie stać, jeżeli gdzieś tam sobie zarobię albo dostanę jakąś nagrodę, to się zastanawiam czy jechać. Jak mnie stać to jadę, jak nie stać - nie jadę. To się zdarza średnio raz w miesiącu, może co dwa miesiące. Zależy też jaka gwiazda. Jeśli nie czuje zupełnie chemii, danej osobowości, po prostu nie jadę, bo nie. Generalnie nie zdarzyło się jeszcze, żeby jakaś gwiazda była tam, która by mnie nie zainspirowała sobą.

Na takich warsztatach możesz poznać kolejne pozytywne osoby...
- Oczywiście. Ludzie tam robią 90 procent roboty. Naprawdę. My tam jedziemy poznać gwiazdę. No poznać gwiazdę to można się poznać, zrobić zdjęcie, można dla niej zaśpiewać i usłyszeć, co o Tobie myśli, ale w 50-procentach, jedziesz tam dla ludzi. Ludzie tam przyjeżdżają tacy jak Ty i każdy ma zupełnie inną historię, inne problemy, kłopoty i te warsztaty zmuszają nas, nawet jak nie chcesz się podzielić tym, co tam gdzieś Cię w środku gniecie, to wylewasz to z siebie, ludzie biorą od Ciebie część tego problemu i jest Ci po prostu lepiej, przekładasz to na muzykę, dzielisz się emocjami. Później spotykasz kogoś, kto czuje dokładnie to samo, co Ty i sobie myślisz “kurczę, Ty też to czujesz, też rozumiesz”. To jest niesamowite.

Jakie masz plany na najbliższe miesiące?
- Po maturze, niezależnie od jej wyniku, bo nie jest to dla mnie najważniejsze, planuję wyjechać do Krakowa, docelowo mieszkać w Warszawie. Jestem jednak dorosłym człowiekiem, więc biorę życie w swoje ręce i później, jeżeli mi się spełnią moje plany, to będę dawała znać, żebyście na mnie głosowali w telewizji (śmiech).

Ogólnie jesteś taką osobą, która lubi planować czy jest wręcz przeciwnie?
- Lubię być przygotowana na niespodzianki, lubię też niespodzianki. Generalnie radzę sobie ze stresem, czasami lepiej, czasami gorzej,ale sobie radzę. W każdym razie, lubię być przygotowana, lubię sobie zaplanować, co mnie czeka i prawie każdy tak ma, przynajmniej większość z nas lubi wiedzieć, co ich spotka. Jeżeli to się wiąże z jakimiś pozytywnymi niespodziankami, że nie będę narażona na jakieś negatywne emocje, to po co planować - z drugiej strony wiesz, jesteśmy młodzi i życie trzeba brać takim, jakim jest. Nie można wszystkiego zaplanować, bo to nie wyjdzie po prostu.

Lubię być przygotowana na niespodzianki, lubię też niespodzianki. Generalnie radzę sobie ze stresem, czasami lepiej, czasami gorzej,ale sobie radzę. W każdym razie, lubię być przygotowana, lubię sobie zaplanować, co mnie czeka i prawie każdy tak ma, przynajmniej większość z nas lubi wiedzieć, co ich spotka

Nie tak dawno temu, podszedł do Ciebie jeden chłopiec , który wręczył Ci prezent i powiedział, że ładnie śpiewasz. Co wtedy czułaś?
- Ja tutaj nie chcę gwiazdorzyć, bo też moje sukcesy nie są jakoś tak duże. Moja mama prowadzi tutaj sklep w Szczecinku i przychodził, nadal przychodzi, chłopiec - Klaudiusz Milczarek się nazywa. Pewnego dnia miałam, tak jak każdy człowiek, koszmarny dzień, tak zły, byłam wściekła, cała zdenerwowana, płakać mi się chciało, przychodzę do mamy i jej mówię “słuchaj, to, to i to zdenerwowało mnie” i przychodzi mi chłopiec i mi mówi “Bardzo lubię jak pani śpiewa” i wyciąga miśka i czekoladę z plecaka. Ja jestem naprawdę twarda baba i ciężko mnie jest wzruszyć, a chłopak mnie w ciągu sekundy rozwalił. Najpierw chciało mi się płakać, bo byłam zdenerwowana, później - ze wzruszenia. Chłopak jest niesamowity. Wiadomo, że wszyscy byśmy chcieli mieć miliony tych fanów, ale zaczyna się od tego jednego.

W dzisiejszych czasach w większości przypadków trafia do internetu, wrzucamy różne rzeczy. Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy warto wrzucać swoje nagrania na różne portale czy ogólnie nie czułaś tego, że ktoś ktoś to będzie tak inaczej odbierał?
- Znaczy tak - współpracując z Krzyśkiem Leśniewskim, nie był on za tym, żebyśmy wrzucały do internetu własne nagrania, ponieważ uważał, że nie są wystarczająco dobre. Żeby wrzucić coś do sieci, musi być zrobione mega dobrze, ale też musimy się z tym liczyć, że jeżeli tego nie wrzucimy, to nikt nas nie zobaczy. Internet jest dziś źródłem tego, żeby nas ktoś dostrzegł, a zwłaszcza wokalistów, bo branża muzyczna nie jest łatwa i rynek też jest pogmatwany totalnie. Jest to dość ważne, żeby wrzucać do internetu. Wiadomo, że nie jakąś chałę. Jeżeli coś wrzucasz to konkretnie lub jeśli nawet czujesz, że to nie jest idealne, mogą to ludzie kupić, wzruszyć się, obejrzeć. Ale jeśli coś jest słabe, to nie ma najmniejszego sensu. W każdym razie, teraz już nie współpracujemy ze sobą i zaczęłam tych nagrań wrzucać więcej, ale głównie są to nagrania z warsztatów. Płacąc za warsztaty, robiłam to tak, aby coś z tych nagrań było.

 Ja jestem naprawdę twarda baba i ciężko mnie jest wzruszyć, a chłopak mnie w ciągu sekundy rozwalił. Najpierw chciało mi się płakać, bo byłam zdenerwowana, później - ze wzruszenia. Chłopak jest niesamowity. Wiadomo, że wszyscy byśmy chcieli mieć miliony tych fanów, ale zaczyna się od tego jednego.

Czy kiedykolwiek reagowałaś mocno na negatywne komentarze, że przejmowałaś się? A może sobie myślałaś “A niech mówią”?
- To zależy od osobowości. Zawsze mnie było wszędzie pełno i nawet jak mi spadła spódnica jak śpiewałam piosenkę dla dziadka i babci w szkole podstawowej, wszyscy się pośmiali, w porządku, podciągnęłam spódnicę i poszłam dalej tańczyć.
Przejmowałam się tym może bardziej jak byłam dzieckiem. Bardziej to chodziło chyba o mój wygląd, niż o to, jak śpiewam. Mam do siebie ogromny dystans, dlatego, że tak jest mi dobrze. Oczywiście nie wpadam w samouwielbienie, tylko to jest kwestia samoakceptacji. Jeżeli coś jest do roboty, idziesz i to robisz.

Co według Ciebie, jest najlepsze, najfajniejsze w śpiewaniu?
- Chyba nie samo to, że śpiewanie jako czynność wykonywana. To jest taki język muzyków, wrażliwców. Ciężko jest powiedzieć komuś w oczy “Kocham Cię”, prościej jest zaśpiewać i ktoś to zrozumie. Może być podobnie wrażliwy jak Ty i odczuwać pewne emocje. Fajne jest to, że się dogadujesz z ludźmi, że tworzysz coś, co jest tak naprawdę inne. Piękne jest to, że przekazujesz treści.


Rozmawiał: Patryk Witczuk

Rozmowa ukazała się w Temacie Szczecineckim,
jedynym tygodniku ze Szczecinka.
Reklama

daria adamczewska wywiad rozmowa szczecinek - komentarze opinie

  • gość 2018-05-25 21:03:53

    Dara, nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Przestronne mieszkanie na

Mieszkanie odnowione. Salon połączony z kuchnią - zabudowa kuchenna, podłoga terakota/panele, ściana glazura i gładź. Przedpokój - trzy szafy..


Zobacz ogłoszenie

Motorek Zumico GR500 125/50

Mam do sprzedania w pełni sprawny motorek Zumico z 2010 roku. Silnik 139FMB 125ccm, zarejestrowany na 50. Na tym silniku przejechane ok 2000 km, a..


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"