:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Zbyt mało kursów z Parsęcka do Szczecinka?

Zbyt mało kursów z Parsęcka do Szczecinka?

Jeden z naszych Czytelników zwrócił problem na kursy autobusów na linii Parsęcko - Szczecinek. Mieszkaniec Parsęcka od wielu już lat zauważa, że kursów z Parsęcka do Szczecinka, jest po prostu zbyt mało. Jak zatem kursują autobusy?

Pierwszy autobus z Parsęcka w kierunku Szczecinka odjeżdża już o godz. 5:51. - Warto zastanowić się, dla kogo został uruchomiony ten kurs? Patrząc logicznie na godzinę odjazdu można śmiało stwierdzić, że kurs jest tylko po to, aby być - pisze Czytelnik. - Ludzie dojeżdżający do pracy na godzinę 6:00, nie zdążą, a osoby jadące na godzinę 7:00 po prostu uważają, że kurs jest zdecydowanie za wcześnie - można przeczytać dalej.

- Uważam, że kurs powinien zostać dopasowany do mieszkańców, którzy jadą do pracy na godzinę 7:00, ponieważ jest ich zdecydowanie więcej niż tych dojeżdżających na godzinę 6:00.

Jak nas dalej informuje Czytelnik, kolejnym problemem mieszkańców Parsęcko, jest brak autobusu między godzinami 9-13. Osoba jadąca do lekarza rodzinnego lub na krótkie zakupy, musi czekać na powrotny autobus blisko cztery godziny.
Problemów jest więcej. Chociażby brak autobusu po godz. 17. Wielu uczniów, którzy dojeżdżają do szkół do Szczecinka i uczęszczają na dodatkowe zajęcia lekcyjne, musi czekać na powrotny autobus, który jest realizowany dopiero o godz. 18:30.

Problematyczne są także kursy realizowane w weekendy. W soboty z Parsęcka odjeżdżają dwa kursy: o godz. 9.00 oraz ok. godz. 16. Brakuje kursu w samo południe. W niedzielę zaś do Parsęcka nie są realizowane żadne kursy. W ten dzień nie ma możliwości podróży autobusem z Parsęcka do Szczecinka.

- Przewozy na terenie Gminy Szczecinek, reguluje umowa zawarta pomiędzy Miastem Szczecinek a Gminą Szczecinek - mówi nam Tomasz Merk, prezes Komunikacji Miejskiej w Szczecinku. - Na podstawie tej umowy UM Szczecinek realizuje transport publiczny do trzech miejscowości: Turowo, Parsęcko, Żółtnica. Gmina Szczecinek dla Miasta Szczecinek za wykonane, powierzone usługi płaci kwotę ustaloną w umowie.

- Przewóz publiczny realizuje jako przewoźnik na podstawie umowy wykonawczej (obowiązującej do końca 2017 roku) KM Szczecinek. W związku z tym zwiększeniem ilości kursów pojazdów, co jest równoważne ze zmianą kosztów funkcjonowania transportu publicznego dla tych miejscowości, musi zostać uzgodnione pomiędzy stronami umowy (Miasto Szczecinek, Gmina Szczecinek) - dodaje prezes.

- KM Szczecinek przeanalizuje uwagi odnośnie godzin kursowania autobusów, mając na względzie jak najlepsze dostosowanie rozkładu do potrzeb mieszkańców. O wprowadzanych zmianach poinformujemy. Odnośnie zwiększenia ilości kursowania autobusów, musimy znać uzgodnienia pomiędzy Miastem Szczecinek a Gminą Szczecinek. KM Szczecinek przygotuje symulacje zwiększenia ilości kursów i związanych z tym kosztów.


 

opr. Patryk Witczuk

 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


parsęcko szczecinek kursy autobusów - komentarze opinie

  • gość 2017-10-11 13:48:03

    Jaki problem, włączyc Parsęcko do Szczecinka , bedzie więcej autobusów .

  • Pasażer - niezalogowany 2017-10-13 15:08:22

    Problem wciąż ten sam od 6 lat, pamiętam doskonale ile już takich skarg było. Rozkład w ogóle nie jest dopasowany pod pasażerów, więc czyjś wysiłek pisząc do gazety jest na marne bo i tak nic z tym nie zrobią. Ludzie chodzą, blakaja się po Szczecinku, młodzież jeszcze jakoś sobie poradzi, ale te babcie które jadą do lekarza.... Aż przykro się robi widząc jak ledwo chodzą a co dopiero jak mają czekać kilka godzin na autobus siedząc i marznac(jesień czy zima) na przystanku. A MAMY XXI WIEK!!!!! Ale co się dziwić? ,, Mówią jaskółki, że mają w...spółki! " I to jest racja. Póki KM nie przejmie sama tej trasy do Parsecka, o zwiększonej ilości kursów można pomarzyć.

  • Obserwawtor - niezalogowany 2017-10-14 22:15:19

    Jak KM nie chce zwiększyć kursów to może PKS będzie zainteresowany otwarciem linii do Parsęcka

Dodajesz jako: Zaloguj się