:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Zdjęcie z
Temat Szczecinecki 09/05/2019 13:40

Kolejna odsłona potyczek firmy Kronospan i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Terra. Tym razem na horyzoncie pojawia się być może kolejna sprawa sądowa, którą tym razem Kronospan ma zamiar wytoczyć stowarzyszeniu. Powodem jest zdjęcie, zamieszczone na facebookowym profilu SIS Terra.

Zamieszczone w sieci zdjęcie komina, z którego wydobywa się rudawy obłok, nawiązuje do niedawnych burz piaskowych, intensywnie przechodzących również w rejonie Szczecinka.

Firma po pięciu dniach od publikacji zareagowała pismem z kancelarii adwokackiej.

 • Kronospan wzywa Zarząd Stowarzyszenia do zaniechania naruszania dóbr osobistych poprzez rozgłaszanie za pośrednictwem środków masowego komunikowania obiektywnie nieprawdziwych informacji jakoby przyczyną skutków burzy piaskowej, którą został dotknięty Szczecinek i okolice, były w rzeczywistości immisje pochodzące z instalacji UTWS, co ma uwidaczniać i uprawdopodobnić zdjęcie umieszczone na Facebooku SIS Terra z komentarzem, a nie zdarzenie naturalne - czytamy w nim.

 • 25.0419 r. na Facebooku Terry zamieściliśmy autentyczne zdjęcie brązowego dymu, który wydobywał się z komina nowej instalacji UTWS w zakładach Kronospan w Szczecinku - informuje zarząd SIS Terra. - Uważamy, że takie działanie ma na celu zastraszenie nas oraz mieszkańców, którzy codziennie przysyłają nam tego typu zdjęcia, a przez to ograniczenie naszej niewygodnej dla Kronospanu działalności - Jest to ewidentna próba zamknięcia nam ust i odwrócenia uwagi od problemu z jakim codziennie borykają się mieszkańcy naszego pięknego miasta.

Sporne zdjęcie Terra otrzymała od mieszkańca. Kronospan twierdzi, że to fotomontaż.

 • Informuję, że przedmiotowe zdjęcie jest fotomontażem i brak jakiegokolwiek powiązania i związku przyczynowo - skutkowego pomiędzy działalnością zakładu, a skutkami wynikającymi ze zjawiskami naturalnymi burzy piaskowej - twierdzi pełnomocnik prawny firmy, mec. Robert Mietlicki.

Firma żąda usunięcia zdjęcia i nie wyklucza postępowania sądowego z art. 212 k.k. w związku z naruszaniem dóbr osobistych. 

Reklama

kronospan dym zdjęcie facebook terra - komentarze opinie

 • gość 2019-05-09 14:25:56

  "Informuję, że przedmiotowe zdjęcie jest fotomontażem" Jest Pan ekspertem? Ile lat doświadczenia w branży? Mógłbym dowiedzieć się na jakiej podstawie to stwierdzono? PS mam zdjęcia z dnia burzy - jak zwykle samochodu stojącego na Klasztornej. Od kiedy to burza piaskowa roznosi włókna drzewne? I kiedy w końcu wykonacie prawomocny wyrok sądowy?

 • Erin Brockovich 2019-05-09 14:57:33

  Radzę Panu Mietlickiemu ostrożniej dobierać słowa, gdyż zarzucając stowarzyszeniu, że kłamie i zamieszcza zmontowane zdjęcie sam naraża się na proces sądowy o pomówienie. Tak to jest, jak się nie wykonuje wyroku, to próbuje się zamknąć innym usta

 • gość 2019-05-09 15:18:53

  "obiektywnie nieprawdziwych informacji" ... a to chyba stwierdza sąd, a nie prezes zakładu niewykonującego prawomocnego wyroku ;D

 • gość 2019-05-09 16:31:16

  Na zdjęcie jest nałożony czerwony filtr i to widać gołym okiem. Wystarczy spojrzeć na instalację po prawej od komina i na budynek hali po lewej od komina. Oba obiekty są zawsze srebrno-stalowe, nigdy czerwone ani różowe, jak na tym zdjęciu. kto nie wierzy, niech sam się temu przyjrzy na żywo. Tu nawet niebo jest różowe. Tyle w temacie.

 • gość 2019-05-09 18:21:48

  "Tu nawet niebo jest różowe." niezły spec - mail na onecie jak mecenas? :D a biało czerowony komin dlaczego jest biały? czyżby dlatego, że nie "lustrzany"? biały dym zafabował się na brązowo, a reszta ledwo-ledwo. :D :D :D dzień dobry Pani Beato!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 18:31:46

  Zdjęcie jest autentyczne, w czasie burzy piaskowej właśnie tak wyglądało. Cała prawda. Moze odcień dymu był trochę inny, kwestia aparatu i czasu wykonania zdjęcia.

 • gość 2019-05-09 18:42:37

  @2019-05-09 16:31:16 wschód słońca - rozumiem, że zapomniany widok. dymek zbyt często przesłania?

 • gość 2019-05-09 19:29:46

  Do tego który widzi nałożony "czerwony filtr" - powiększ sobie to zdjęcie a zobaczysz z terenu krono też inne ale białe dymki. Tak więc twoja teoria mija się z prawdą. Proponuję przestańcie sugerować czerwone filtry a załóżcie wreszcie filtry na kominach i nie wciskajcie ludziom kitu a raczej syfu w powietrzu.

 • gość 2019-05-09 20:16:03

  Czerwony filtr na obiektywie powoduje, że pochłaniane są kolory czerwone i dym wygląda jak biały. To tak w wielkim skrócie.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 21:58:21

  Jeśli dojdzie do procesu, udam się do sądu i oświadczę, że czułem wówczas smród palonych klejów i z pewnością nie był to zapach piasku pustynnego. Wczoraj na Trzesiece zresztą też.

 • gość 2019-05-09 23:05:20

  Pani viceprzewodniczącej rady Joannie przypominam, że Zielony to niedojrzały Czerwony.

 • gość 2019-05-10 07:37:36

  posiadam fotki z tego dnia, z włóknami na samochodzie. mogę robić za świadka - z chęcią pokażę tych zdjęć więcej i zapytam o niewykonany wyrok.

 • gość 2019-05-10 10:28:47

  Byłem kiedyś świadkiem na rozprawie sądowej mieszkańcy kontra Kronospan. Na pytanie sędziego czy zarzuty wobec firmy mają miejsce-odpowiedziałem, że tak. Dodałem, że nie tylko widoczne jest to na balkonach, ale pyły potrafią dostać się do mieszkania, przez kanały wentylacyjne Sędzia po mojej wypowiedzi kazał zaprotokółować, że świadek konfabuluje. W dalszej części sugerowano mi, że szary pył to cement z Dalbetu, a włókno drzewne, to na pewno ze stolarni na ul.Sikorskiego

 • gość 2019-05-10 11:00:53

  Wiadomo - wol-ne są-dy! Ciekawe skąd włókna na samochodzie w centrum, po dzisiejszej nocy. Pewnie z meblowego z Kaszubskiej nawiało.

 • J-24 - niezalogowany 2019-05-10 16:17:25

  Mnie to wygląda na ustawkę. Wyborcy zapomnieli o pani Erin Brockovich więc znowu czas zacząć pogoń za króliczkiem. Ostrzy sobie taka zęby na parlament więc trzeba udawać że coś się robi. Liczymy na pomoc hauptmanna Hansa Kloca? Brudner ma już go na oku i o wszystkim wie.

 • Świadkowie - niezalogowany 2019-05-10 19:32:14

  Tego dnia byliśmy na dworcu PKP. Burza piaskowa była i ogromny dym z komina Kronospanu był - taki, jak nigdy. Mam dwóch świadków na to i ja jestem trzecim świadkiem. Dym bardzo nas zdziwił, że jest taki wielki, śmierdzący i gęsty jak nigdy. Nie była to ani fatamorgana ani burza piaskowa, tylko brudy z Kronospanu. Proszę burmistrza o wypowiedź, czy codziennie monitorowany jest dronem stan powietrza przy kominach. Wszyscy ludzie w Szczecinku chcieliby to wiedzieć. Kronospan nadal robi co chce i obchodzi przepisy prawa związane z ekologią.

 • Sprawa - niezalogowany 2019-05-11 17:06:52

  Chętnie przeczytam gdy będzie jakaś rozprawa z kronospanem w sądzie. Przyjedziemy na pewno.

 • gość 2019-05-12 06:51:13

  Krono robi co chce ponieważ mają, przyjaznego, swojego burmistrza który im na to pozwala.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-12 12:18:21

  Z komina sąsiedniego domu należącego do pisowców wydobywa się dym jeszcze ciemniejszy.

 • gość 2019-05-13 17:25:37

  gość 2019-05-12 06:51:13 Krono robi co chce ponieważ mają, przyjaznego, swojego burmistrza który im na to pozwala. To musi to być jakiś SuperNadBurmistrz skoro ma takie moce, a ten biedny rząd od 4 lat nic nie zmienił w temacie Krono

 • gość 2019-05-13 19:22:19

  Rząd chciał zmienić ale ktoś tu blokował dotacje na filtry. Może blokujący PO wie że to ŁON.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"