:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Zdjęcie z
Temat Szczecinecki 09/05/2019 13:40

Kolejna odsłona potyczek firmy Kronospan i Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Terra. Tym razem na horyzoncie pojawia się być może kolejna sprawa sądowa, którą tym razem Kronospan ma zamiar wytoczyć stowarzyszeniu. Powodem jest zdjęcie, zamieszczone na facebookowym profilu SIS Terra.

Zamieszczone w sieci zdjęcie komina, z którego wydobywa się rudawy obłok, nawiązuje do niedawnych burz piaskowych, intensywnie przechodzących również w rejonie Szczecinka.

Firma po pięciu dniach od publikacji zareagowała pismem z kancelarii adwokackiej.

 • Kronospan wzywa Zarząd Stowarzyszenia do zaniechania naruszania dóbr osobistych poprzez rozgłaszanie za pośrednictwem środków masowego komunikowania obiektywnie nieprawdziwych informacji jakoby przyczyną skutków burzy piaskowej, którą został dotknięty Szczecinek i okolice, były w rzeczywistości immisje pochodzące z instalacji UTWS, co ma uwidaczniać i uprawdopodobnić zdjęcie umieszczone na Facebooku SIS Terra z komentarzem, a nie zdarzenie naturalne - czytamy w nim.

 • 25.0419 r. na Facebooku Terry zamieściliśmy autentyczne zdjęcie brązowego dymu, który wydobywał się z komina nowej instalacji UTWS w zakładach Kronospan w Szczecinku - informuje zarząd SIS Terra. - Uważamy, że takie działanie ma na celu zastraszenie nas oraz mieszkańców, którzy codziennie przysyłają nam tego typu zdjęcia, a przez to ograniczenie naszej niewygodnej dla Kronospanu działalności - Jest to ewidentna próba zamknięcia nam ust i odwrócenia uwagi od problemu z jakim codziennie borykają się mieszkańcy naszego pięknego miasta.

Sporne zdjęcie Terra otrzymała od mieszkańca. Kronospan twierdzi, że to fotomontaż.

 • Informuję, że przedmiotowe zdjęcie jest fotomontażem i brak jakiegokolwiek powiązania i związku przyczynowo - skutkowego pomiędzy działalnością zakładu, a skutkami wynikającymi ze zjawiskami naturalnymi burzy piaskowej - twierdzi pełnomocnik prawny firmy, mec. Robert Mietlicki.

Firma żąda usunięcia zdjęcia i nie wyklucza postępowania sądowego z art. 212 k.k. w związku z naruszaniem dóbr osobistych. 

Reklama

kronospan dym zdjęcie facebook terra - komentarze opinie

 • gość 2019-05-09 14:25:56

  "Informuję, że przedmiotowe zdjęcie jest fotomontażem"

  Jest Pan ekspertem? Ile lat doświadczenia w branży?
  Mógłbym dowiedzieć się na jakiej podstawie to stwierdzono?

  PS mam zdjęcia z dnia burzy - jak zwykle samochodu stojącego na Klasztornej. Od kiedy to burza piaskowa roznosi włókna drzewne? I kiedy w końcu wykonacie prawomocny wyrok sądowy?

 • Erin Brockovich 2019-05-09 14:57:33

  Radzę Panu Mietlickiemu ostrożniej dobierać słowa, gdyż zarzucając stowarzyszeniu, że kłamie i zamieszcza zmontowane zdjęcie sam naraża się na proces sądowy o pomówienie. Tak to jest, jak się nie wykonuje wyroku, to próbuje się zamknąć innym usta

 • gość 2019-05-09 15:18:53

  "obiektywnie nieprawdziwych informacji"
  ... a to chyba stwierdza sąd, a nie prezes zakładu niewykonującego prawomocnego wyroku ;D

 • gość 2019-05-09 16:31:16

  Na zdjęcie jest nałożony czerwony filtr i to widać gołym okiem. Wystarczy spojrzeć na instalację po prawej od komina i na budynek hali po lewej od komina. Oba obiekty są zawsze srebrno-stalowe, nigdy czerwone ani różowe, jak na tym zdjęciu. kto nie wierzy, niech sam się temu przyjrzy na żywo. Tu nawet niebo jest różowe. Tyle w temacie.

 • gość 2019-05-09 18:21:48

  "Tu nawet niebo jest różowe."

  niezły spec - mail na onecie jak mecenas? :D

  a biało czerowony komin dlaczego jest biały? czyżby dlatego, że nie "lustrzany"?

  biały dym zafabował się na brązowo, a reszta ledwo-ledwo. :D :D :D
  dzień dobry Pani Beato!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 18:31:46

  Zdjęcie jest autentyczne, w czasie burzy piaskowej właśnie tak wyglądało. Cała prawda. Moze odcień dymu był trochę inny, kwestia aparatu i czasu wykonania zdjęcia.

 • gość 2019-05-09 18:42:37

  @2019-05-09 16:31:16
  wschód słońca - rozumiem, że zapomniany widok. dymek zbyt często przesłania?

 • gość 2019-05-09 19:29:46

  Do tego który widzi nałożony "czerwony filtr" - powiększ sobie to zdjęcie a zobaczysz z terenu krono też inne ale białe dymki. Tak więc twoja teoria mija się z prawdą. Proponuję przestańcie sugerować czerwone filtry a załóżcie wreszcie filtry na kominach i nie wciskajcie ludziom kitu a raczej syfu w powietrzu.

 • gość 2019-05-09 20:16:03

  Czerwony filtr na obiektywie powoduje, że pochłaniane są kolory czerwone i dym wygląda jak biały. To tak w wielkim skrócie.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-09 21:58:21

  Jeśli dojdzie do procesu, udam się do sądu i oświadczę, że czułem wówczas smród palonych klejów i z pewnością nie był to zapach piasku pustynnego.
  Wczoraj na Trzesiece zresztą też.

 • gość 2019-05-09 23:05:20

  Pani viceprzewodniczącej rady Joannie przypominam, że Zielony to niedojrzały Czerwony.

 • gość 2019-05-10 07:37:36

  posiadam fotki z tego dnia, z włóknami na samochodzie. mogę robić za świadka - z chęcią pokażę tych zdjęć więcej i zapytam o niewykonany wyrok.

 • gość 2019-05-10 10:28:47

  Byłem kiedyś świadkiem na rozprawie sądowej mieszkańcy kontra Kronospan. Na pytanie sędziego czy zarzuty wobec firmy mają miejsce-odpowiedziałem, że tak. Dodałem, że nie tylko widoczne jest to na balkonach, ale pyły potrafią dostać się do mieszkania, przez kanały wentylacyjne Sędzia po mojej wypowiedzi kazał zaprotokółować, że świadek konfabuluje. W dalszej części sugerowano mi, że szary pył to cement z Dalbetu, a włókno drzewne, to na pewno ze stolarni na ul.Sikorskiego

 • gość 2019-05-10 11:00:53

  Wiadomo - wol-ne są-dy!

  Ciekawe skąd włókna na samochodzie w centrum, po dzisiejszej nocy. Pewnie z meblowego z Kaszubskiej nawiało.

 • J-24 - niezalogowany 2019-05-10 16:17:25

  Mnie to wygląda na ustawkę. Wyborcy zapomnieli o pani Erin Brockovich więc znowu czas zacząć pogoń za króliczkiem. Ostrzy sobie taka zęby na parlament więc trzeba udawać że coś się robi. Liczymy na pomoc hauptmanna Hansa Kloca? Brudner ma już go na oku i o wszystkim wie.

 • Świadkowie - niezalogowany 2019-05-10 19:32:14

  Tego dnia byliśmy na dworcu PKP. Burza piaskowa była i ogromny dym z komina Kronospanu był - taki, jak nigdy. Mam dwóch świadków na to i ja jestem trzecim świadkiem. Dym bardzo nas zdziwił, że jest taki wielki, śmierdzący i gęsty jak nigdy. Nie była to ani fatamorgana ani burza piaskowa, tylko brudy z Kronospanu. Proszę burmistrza o wypowiedź, czy codziennie monitorowany jest dronem stan powietrza przy kominach. Wszyscy ludzie w Szczecinku chcieliby to wiedzieć. Kronospan nadal robi co chce i obchodzi przepisy prawa związane z ekologią.

 • Sprawa - niezalogowany 2019-05-11 17:06:52

  Chętnie przeczytam gdy będzie jakaś rozprawa z kronospanem w sądzie. Przyjedziemy na pewno.

 • gość 2019-05-12 06:51:13

  Krono robi co chce ponieważ mają, przyjaznego, swojego burmistrza który im na to pozwala.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-12 12:18:21

  Z komina sąsiedniego domu należącego do pisowców wydobywa się dym jeszcze ciemniejszy.

 • gość 2019-05-13 17:25:37

  gość 2019-05-12 06:51:13
  Krono robi co chce ponieważ mają, przyjaznego, swojego burmistrza który im na to pozwala.

  To musi to być jakiś SuperNadBurmistrz skoro ma takie moce, a ten biedny rząd od 4 lat nic nie zmienił w temacie Krono

 • gość 2019-05-13 19:22:19

  Rząd chciał zmienić ale ktoś tu blokował dotacje na filtry. Może blokujący PO wie że to ŁON.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"