:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Ze szczecineckiego OHP jadą na praktyki do Niemiec

Dzieci i młodzież, szczecineckiego jadą praktyki Niemiec - zdjęcie, fotografia

Do grona młodych ludzi ze Szczecinka, którzy swoje umiejętności będą doskonalić za granicą, już wkrótce dołączy 8 uczestników ze szczecineckiego Hufca Pracy. Młodzież w lutym wybiera się wraz z opiekunami na dwutygodniowe praktyki do Frankfurtu nad Odrą. Tam zamierzają podnieść swoje kwalifikacje w zawodzie kucharz.

To efekt udziału w projekcie „Zagraniczne praktyki zawodowe przepustką do kariery”, który jest realizowany przez Zachodniopomorską Wojewódzką Komendę OHP. Projekt realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus plus. Uczestniczą w nim łącznie 64 osoby.

 

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników, zwiększenie ich mobilności na rynku pracy, a także podniesienie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. Aby można było wziąć udział w projekcie, trzeba było najpierw przejść przez rekrutację. Wysoko punktowane było wcześniejsze uczestnictwo w zajęciach hufca.

- Na poszczególne turnusy wyjeżdżają grupy 16-osobowe. W naszym przypadku to 8 osób ze Szczecinka - kucharze i tyle samo z HP w Koszalinie – murarze – mówi nam Elżbieta Niepelt, komendant szczecineckiego hufca pracy. – Co ważne, projekt jest całkowicie bezpłatny. Młodzież na miejscu otrzymywać będzie kieszonkowe. Oprócz samych praktyk przewidziane są także zajęcia kulturalno-oświatowe, oraz wycieczki do Berlina czy Poczdamu.

- Do tego wszystkiego dochodzi także nauka języka niemieckiego. Młodzież w ramach projektu otrzymała pomoce szkolne. Uczestnicy biorą udział w warsztatach językowych, obejmujących 40 godzin intensywnej nauki języka i 10 godzin kulturowych a następnie wezmą udział w zajęciach pedagogicznych trwających 10 godzin – dodaje Elżbieta Niepelt. – Już widać ogromne postępy. Młodzież podkreśla, że na zajęcia realizowane tutaj chodzi się lepiej niż w szkole.

Praktyki szczecineckiej młodzieży w Niemczech rozpoczną się 13 lutego. Powrót zaplanowano na 25 lutego.

Ze szczecineckiego OHP jadą na praktyki do Niemiec komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com