:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Ze złamaną ręką do Koszalina? To może nie wystarczyć
Temat Szczecinecki 05/08/2019 07:42

Co zrobić, gdy dziecko złamie rękę? Jeśli dzieje się to w Szczecinku wiadomo, że po wstępnym opatrzeniu trzeba jechać do szpitala w Koszalinie. Powód - brak chirurgii dziecięcej. Tylko, że czasem wycieczka do Koszalina nie wystarczy i trzeba zrobić „dodatkowy” kurs do Szczecina.

 

 • Rano, 14 lipca syn złamał rękę - opowiada pani Magda, mieszkanka Szczecinka. - Na naszym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym rękę fachowo opatrzono, usztywniono i skierowano nas do Koszalina, do Dziecięcej Poradni Chirurgicznej. W Koszalinie poczekaliśmy w kolejce, potem przyjął nas lekarz. Otworzył z płyty obraz z prześwietlenia i zapytał, dlaczego skierowano nas tutaj? Że potrzebna będzie operacja. Powiedział, że... ma oddział w trakcie likwidacji.

 • Mamy reorganizację pracy, ale Poradnia Chirurgii Dziecięcej pracuje normalnie - wyjaśnia nam Cezary Sołowij, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. - Dwóch lekarzy idzie na chorobowe od 20 sierpnia, będą pewne ograniczenia. To oznacza nieco mniejszą dostępność w nagłych przypadkach, jednak nie musi się tak dziać - uspokaja rzecznik.

- Pani musi się kierować na Szczecin, bo oddział jest w fazie likwidacji, a ja jestem jedynym lekarzem. Tak mi powiedział ten lekarz podczas wizyty 14 lipca. Zrobiłam duże oczy - opisuje pani Magda. - Prawdę mówiąc, już mi to zapowiedzieli w trakcie rejestracji, ale jakoś to do mnie nie docierało.

 • Mi ręce opadły. W Szczecinie się okazało, że operacja nie była potrzebna, a zabieg nastawiania. I został zrobiony. Tylko, że teraz jeździmy tam również na kontrole. Różnica? Drobiazg. 100 kilometrów w jedną stronę.

 

 

 

Obraz Stefano Ferrario z Pixabay
Reklama

złamana ręka dziecko oddział chirurgii poradnia - komentarze opinie

 • gość 2019-08-05 08:26:30

  a w mieście mamy cytuję \"cacuszko\", tylko bez lekarzy.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 09:10:49

  Ale syf porobili

 • gość 2019-08-05 09:19:26

  Najciekawsze jest to, że dwóch lekarzy idzie na planowane chorobowe? Pewnie jakiś zabieg-operacja, ale dwóch naraz?

 • gość najgorzej - niezalogowany 2019-08-05 09:19:45

  najgorzej jest jak się dorwie do rządzenia FOLWARK ZWIEŻĘCY.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 09:35:16

  A nasz szpital ??? A zapomniałem tu to tylko się likwiduje . Podziękowania dla Starosty

 • gość 2019-08-05 09:36:40

  Mojemu synkowi \"złożyli\" złamaną rękę po czym kazali jechać do Koszalina w ciągu 48 godzin, gdy z żoną pojechaliśmy, lekarz zrobił borutę mówiąc, że w Szczecinku nie mieli prawa nic robić, a powinni karetką zawieść do szpitala z oddziałem dziecięcym. Co więcej, po prześwietleniu okazało się, że potrzebny jest gips, a nie szyna. W tej parodii szpitala nie potrafią nawet zdiagnozować zwykłej astmy, dziecko przebywało na oddziale dziecięcym cały bity tydzień.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 09:53:44

  Nie rozumiem zdziwienia tej pani. W miastach powiatowych wielu oddziałów nie ma. Lekarzy brakuje wszędzie, jak widać w Koszalinie także.
  Z moim dzieckiem jeździliśmy w zeszłym roku do Koszalina. Opieka była znakomita.

 • gość Cacuszko - niezalogowany 2019-08-05 10:05:24

  a w mieście mamy cytuję \\\"cacuszko\\ do..........ekspoatacji gotówki przez niektórych lekarzy! Tak mówią!

 • gość 2019-08-05 11:22:10

  Podstawowej chirurgi urazowej nie ma choć dzieci najczęściej się łamią i takich przypadków jest najwięcej, ale profeSSjonalna onkologia na wysokim poziomie jak najbardziej, na to kasa zawsze się znajdzie by pan radny jhd mógł sobie zarobić. Jeżeli szpital nie potrafi pomóc dziecku ze zwykłym złamaniem czy zwichnięciem to jak dla mnie to można go całkowicie zlikwidować, szkoda kasy na to barachło i etaciki dla swoich.

 • gość 2019-08-05 12:16:55

  Tak wygląda bezpłatna opieka zdrowotna w wydaniu socjalistów! W skrócie można rzec: Trzy razy W - bo dzięki 500+ młodzież \"Wychowa się\", dzięki bezpłatnej edukacji \"Wykształci się\" (np. na Uniwersytetach Medycznych), a później przez to że są wysokie podatki i ogólny marazm: \"Wyjedzie stąd!\" Głosujcie dalej na PiS i PO - to nadal będziemy walczyć a absurdami socjalizmu.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 14:04:34

  A Chirurg Jednego Dnia nie może pomóc? No bez jaj.

 • gość 2019-08-05 14:37:30

  To owoce które dojrzały i musiały w końcu spaść,mówiły jaskółki,że niedobre są spółki.Po dokładnej kontroli i ukaraniu winnych uważam,że należy szpital przekazać nie temu co do tego doprowadził tylko do NFZ po to żeby służył wszystkim mieszkańcom a nie wybranym.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 16:22:31

  Wszyscy możemy podziękować jhd i PO no i oczywiście najlepszemu managerowi byłemu prezesowi ! Przecież jesienią 2018 r w mediach lokalnych jhd mówił „ cacko” , nie na żadnych obaw o losy szpitala i takie tam..,, kłamali , kłamią i będą kłamać ! Złodziejstwo ....,

 • Lola - niezalogowany 2019-08-05 16:55:26

  Jak mój syn rozciął sobie głowę, też Pani doktor powiedziała, że dobrze, że nie trzeba szyć bo to Koszalin robi. \nNajwidoczniej nie ma oddziału, nie ma uprawnień. Wiedza lekarza miejscowego i szybka pomoc pacjentowi jest w tym momencie nieistotna.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 17:06:19

  Złamania złamaniami a co jeśli dziecku potrzebna będzie pilna operacja np wycięcie wyrostka robaczkowego , trzeba będzie wieść prawie 200 km do Szczecina? Szpital odsyła a jeśli rodzina nie ma auta co w takich przypadkach.

 • gość 2019-08-05 19:55:46

  To jest skandal. Tylko trudno winić szpital czy lekarzy. Tu trzeba rozstrzelać decydentów z Ministerstwa Zdrowia oraz z NFZ. Ono zrobili roz pier...ę systemu leczenia w Polsce, który nigdy n ie był doskonały, ale to co teraz zrobili, to lepiej umrzeć na stojąco niż w pewnych okolicznościach być chorym i się leczyć.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 21:15:52

  Jak ktoś potrafi załatwić kilku chirurgów dziecięcych to niech da znać nowemu prezesowi. Gwarancja że otworzą chirurgię dziecięcą. Wszystkich specjalności dziecięcych brak i czy ktoś będzie chciał czy nie będzie musiał to przyjąć do wiadomości.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-05 22:20:45

  Coraz bardziej załamany jestem...ja moge poczekać...ale dzieci? DZIECI POWINNY MIEĆ WSZYSTKO Z GÓRNEJ PÓŁKI I NA TERAZ!!! Czemu one cierpią przez debilizm dorosłych...chore ambicje...fochy polityków...tylko tutaj czy to oni nie są dziećmi? Chociaż nie...dzieci są poważniejsze...

 • gość 2019-08-05 22:56:56

  Jeżeli szpital nie robi podstawowych usług to po co istnieje? To jest prywatna klinika onkologiczna czy szpital powiatowy?

 • gość 2019-08-06 11:25:41

  Życzyłabym sobie, aby kontrola w szpitalu była bezstronna i dokładna. Życzyłabym sobie, aby wizjonerzy winni całej tej sytuacji zostali przykładnie ukarani.Zwalanie niegospodarności i kolesiostwa na NFZ jest nieuprawnione. W całej Polsce obowiązuje jednolity system opieki zdrowotnej są szpitale które nie przynoszą strat.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-06 16:08:07

  Teraz nie daj Bóg zachorować,bo chory jest skazany na cierpienie czekając wiele godzin w kolejce,albo odesłany do innej miejscowości.Nawet nikogo to nie obchodzi jak się ma tam dostać.Robi się coraz gorzej i w naszym mieście też jest nie najlepiej z pomocą lekarską.Kiedyś każdy chory mógł otrzymać natychmiastową pomoc,i lekarze byli oddani pacjentowi.Ale to dawne dzieje ,bo teraz trzeba być zdrowym, żeby być chorym...

 • Gość - niezalogowany 2019-08-06 18:12:21

  To wszystko jest chore. Mój syn w tym roku dwa razy złamał rękę. Po co składki jak i tak wszystko na swój koszt. A co z bólem podczas drogi w Szczecinku podali mu tylko Ibuprom w syropie ( dla11 latka śmieszne)

 • Gośćddd - niezalogowany 2019-08-06 22:30:25

  Jacy Ci lekarze są przewidywalne, już teraz wiedzą że od 20 sierpnia zachorują i pujdą na zwolnienie.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-07 00:44:05

  Dlaczego czepiacie się onkologii! jest i chwała za to!!!
  Powinni być także dziecięcy specjaliści oczywiście. Natomiast uważać że złamanie to tragedia i koniec świata w porównaniu do raka czy nowotworu to przepraszam ale... życzę w takim razie następnym razem nie złamania kości ale raka kości

 • ZSZ-ZK-ZS-CS - niezalogowany 2019-08-12 14:04:23

  Mam de ja vu :) Syn złamał rękę, pojechaliśmy do Szczecinka. Tam lekarz ją złożył i ale powiedział, że natychmiast musimy jechać do Koszalina aby tam zrobili operacje. Pojechaliśmy do Koszalina najpierw kolejka w rejestracji 2 godziny a później w poczekalni chirurgicznej 3 godziny. Lekarz stwierdził, że on operacji nie zrobi bo .... ma na oddziale pacjenta z pękniętą śledzioną i to jest priorytet. Skierował nas do Szczecina na następny dzięń gdzie pojechaliśmy .... w Szczecinie powiedziano, że operacji nie trzeba robić bo w Szczecinku dobrze ją złożyli. Kazali przyjechać na kontrole za 7 dni. Ale jako, że my nie z Bydgoszczy to dali nam skierowanie do obojętne jakiej pracowni chirurgicznej. Dzisiaj przeszedłem się po wszystkich szpitalach w Bydgoszczy .... najbliższy wolny termin ... połowa Września :) Śmieszne bo ta wizyta miałą być kontrolną czy dobrze się zrasta a zdjęc gips planowali gdzieś kolo 7 września. A mi zaproponowali termin 14 wrzesnia na kontrole :) Ktoś kuma ? Bo ja nie .... Przy pierwszym strajku lekarzy będę pierwszym co rzuci kamieniem.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"