:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Zespół „Akcja Animacja” nagrodzony na "Zabytkomanii"

Jak nas informuje Zespół Szkół Społecznych STO, w warszawskim Kinie „Kultura” 8 grudnia, odbyła się uroczysta Gala podsumowująca II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Zabytkomania”. Na tę uroczystość zaproszeni zostali wszyscy twórcy filmów. Filmy wysłane przez Zespół „Akcja Animacja” znalazły się wśród laureatów. W kategorii film animowany promujący lokalne tradycje, zwyczaje i obyczaje Zespół zdobył II nagrodę, a dwa kolejne filmy, „Karaluchy” i „Między dniem a nocą” otrzymały wyróżnienie. Nagrodą dla Zespołu jest sprzęt , który wzbogaci wyposażenie pracowni i z pewnością przyczyni się do powstawania kolejnych filmów. Organizatorem Konkursu jest Narodowy Instytut Dziedzictwa i Polski Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie. Przypominamy że w ubiegłorocznej, pierwszej edycji Zespół zdobył pierwszą nagrodę – czterodniową ,atrakcyjną wycieczkę „Dolny Śląsk jakiego nie znacie”. Organizatorzy zapowiadają kontynuację konkursu w przyszłym roku. Wzmocniony nowym sprzętem Zespół „Akcja Animacja” z pewnością przygotuje kolejne propozycje filmowe.

Podczas dwudniowego pobytu w Warszawie zaproszeni na Galę członkowie Zespołu mieli dodatkową atrakcję. Było nią zwiedzanie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych i udział w warsztatach tworzenia scenopisów, charakteryzacji i scenografii. Nasi młodzi adepci sztuki filmowej mieli również okazję zobaczyć plan filmu „Karbala” i poobserwować pracę ekipy filmowej.

Gratulujemy członkom zespołu i ich opiekunowi artystycznemu , pani Jolancie Sierpińskiej  i życzymy dalszych sukcesów.

Linki do werdyktu jury oraz nagrodzonych filmów:

http://www.nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=3370

https://www.youtube.com/watch?v=HghEAP_vLI0  „Historia księżnej Jadwigi”

https://www.youtube.com/watch?v=PNlx2Nph9VQ  „Karaluchy”

https://www.youtube.com/watch?v=bzpQLw5ve2U  „Między dniem a nocą”

Zespół „Akcja Animacja” nagrodzony na "Zabytkomanii" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com