:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Zima w styczniu? A jednak

To nic, że mamy środek kalendarzowej zimy. Kiedy ulice, parkingi i chodniki robią się nagle białe, zaskoczeni mogą być wszyscy. Ostatnie prognozy synoptyków sprawdziły się i z poniedziałku na wtorek (15/16.01) Szczecinek pokrył się warstwą marznącego śniegu. O ile po głównych ulicach miasta od rana można było przejechać dość sprawnie, tak już szczególną ostrożność trzeba było zachować w mniejszych, pokrytych śliskim błotem śniegowym uliczkach. 


- Zima nas nie zaskoczyła - przekonuje Tadeusz Chruściel z PGK w Szczecinku. – Od kilku dni śledziliśmy prognozy pogody i byliśmy gotowi na to, że sypnie śniegiem. Kiedy prognozy się potwierdziły, ruszyliśmy tak jak zwykle o 3-4.00 rano. Najpierw musimy zapewnić przejazd głównych ulic. Są to zwykle ulice krajowe i powiatowe. Np. Warcisława IV, Wyszyńskiego Jana Pawła II, Kościuszki, Koszalińska plus Mickiewicza i Ordona. To są te najważniejsze dla nas ulice, po których dodatkowo kursują miejskie autobusy. Śnieg cały czas sypie, ale mimo to, staramy się na bieżąco odśnieżać. Myślę, że czeka nas cały dzień pracy. Dzisiaj do późnego wieczora będzie co robić. Nie jesteśmy w stanie być równolegle w każdym miejscu, dlatego prosiłbym o cierpliwość. 
Ulice to jedno, pozostaje także kwestia chodników. Tu także pracownicy PGK działają od rana. Ale tam, gdzie nie uda im się jeszcze dotrzeć, walkę z zalegającą śliską warstwą śniegu mogą podjąć również sami mieszkańcy. 
Można korzystać z mieszanki piaskowo-solnej udostępnionej w 30 punktach na terenie całego miasta w specjalnych, zielonych pojemnikach – zaznacza Tadeusz Chruściel. – Znajdują się one głównie przy przejściach dla pieszych, schodach czy parkingach. Nasi pracownicy korzystają z tych pojemników i posypują mieszanką chodniki, ale jeśli mieszkańcy uznają sami, że gdzieś jeszcze przydałoby się dosypać piasku i soli, mogą z tych pojemników bez problemu korzystać. Wiem, że w najbliższych dniach warunki na ulicach i na chodnikach będą trudne, bo śniegu będzie przybywać. Będziemy mieć w związku z tym mnóstwo pracy, no ale od tego też jesteśmy. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


zima śnieg odsnieżanie uliczki parkingi miasto przejazd prognozy synoptyków - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się