:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Zimowe śpiewanie w Szczecinku. Grand Prix pojechało w Polskę

Muzyka, Zimowe śpiewanie Szczecinku Grand pojechało Polskę - zdjęcie, fotografia

Za nami już 19 finał festiwalu “Piosenka jest dobra na zimę” Za sprawą organizatora Krzysztofa Leśniewskiego z i SAPiK, w Szczecinku po raz kolejny gościli niezwykle utalentowani wokaliści, którzy zjechali do naszego miasta z całej Polski.

Jest to cykliczne spotkanie z piosenkami o tematyce świątecznej oraz zimowej. Obecna edycja zaskoczyła słuchaczy pod względem doboru repertuaru przez młodych wykonawców. Można było wysłuchać bardzo luźnej interpretacji tematu piosenki zimowe,j ale nie zabrakło tych bardziej tradycyjnych wykonań kolęd.

Przy okazji konkursu, Szczecinek odwiedzają także znani artyści. W  tym roku była to Ewelina Lisowska, która najpierw poproszona została by przewodniczyć jury konkursowemu festiwalu, a na zakończenie dała swój recital.

Zmagania solistów oraz zespołów odbyły się, jak zwykle, w trzech kategoriach wiekowych. Po długich naradach jury postanowiło nagrodzić festiwalowym GRAND PRIX  Filipa Rychcika z Zakroczyma. W kategorii do lat 13 pierwsze miejsce zajęła Hanna Sztachańska z Rokietnicy, zaraz za nią była Amelia Kurntowicz z Krzyszkowa. Na trzecim miejscu znalazła się Maja Kałęka z Suwałk.

W kategorii do lat 14-16 pierwsze miejsce należało bezapelacyjnie do Kacpra Siekirka z Bielawy. Na drugim miejscu znalazł się zespół „Sukces” z Mrągowa, a trzecie miejsce należało Aleksandry Lewickiej z Kurzętnik. W tej kategorii wyróżnienia otrzymały Laura Mandelt z Chodzieży oraz Małgorzata Sztandera z Bytowa. W ostatniej kategorii powyżej 16 lat pierwsze miejsce zajęła niezwykle utalentowana mieszkanka Szczecinka, Daria Adamczewska.  Drugie miejsce należało do Jagody Różyckiej z Bielawy a trzecie miejsce przypadło Agacie Wilant z Trzcianki. W tej kategorii przyznano również wyróżnienie dla zespołu „Farcik” z Bielawy.

Zimowe śpiewanie w Szczecinku. Grand Prix pojechało w Polskę from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

“Piosenka jest dobra na zimę” jest imprezą cykliczną o zasięgu ogólnopolskim. Pierwszy etap konkursu otwierany jest już w listopadzie. Zainteresowani muszą przesłać materiały demo, które przesłuchuje komisja. Po kwalifikacjach młodzież zapraszana jest na zmagania finałowe.  Festiwal odbył się po raz dziewiętnasty, a po raz dziesiąty w Szczecinku. 


Zimowe śpiewanie w Szczecinku. Grand Prix pojechało w Polskę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com