:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Złamała rękę na placu zabaw. Rodzice usłyszeli, że zepsute urządzenie to "naturalne zjawisko"

Złamała rękę na placu zabaw. Rodzice usłyszeli, że zepsute urządzenie to
Temat Szczecinecki 05/04/2019 14:29

Ten dzień 10-letnia Kasia zapamięta na długo. Miała być beztroska zabawa na placu zabaw, ale skończyło się zupełnie inaczej. Złamana ręka, ból, mnóstwo nerwów, gips i strach, który być może jeszcze przez wiele miesięcy będzie towarzyszył dziewczynce przed wejściem na drabinki. Wypadek, który przytrafił się 10-letniej mieszkance Szczecinka, mógł przydarzyć się każdemu. I zasadniczo – wciąż może, bowiem jak dowiedzieli się rodzice dziewczynki, zepsute urządzenie to „naturalne zjawisko”. Rodzic dziewczynki miał też dowiedzieć się, że zbyt za mało jest osób, żeby stan wszystkich urządzeń na placach zabaw dokładnie na bieżąco kontrolować.

 

Wszystko wydarzyło się na placu zabaw w centrum miasta, w parku, tuż przy Zamku Książąt Pomorskich, na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. Kasia, bawiąc się, postanowiła wspiąć się na dostępne na tym placu drabinki. Niestety, nikt nie zauważył, że jeden z elementów w urządzeniu do wspinania jest zepsuty. Przez ruchomy szczebelek dziewczynka nagle spadła z drabinki, a niefortunny upadek skończył się bolesnym złamaniem prawej ręki.

Kasia od razu trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy. Rodzice nie chcieli jednak sprawy tak zostawić. Ból, trauma i mnóstwo komplikacji, jakie spowodował wypadek na placu zabaw tuż przed tym, kiedy dziewczynka miała pójść do szkoły i kontynuować treningi w klubie lekkoatletycznym, sprawiły, że najbliżsi 10-latki postanowili ubiegać się o odszkodowanie. Podjęli też próbę wyjaśnienia, kto za to wszystko tak naprawdę odpowiada. Łączna kwota odszkodowania, której oczekują rodzice, to 19 tys. Zł. Składa się na nie 15 tysięcy zł zadośćuczynienia za ból i stres, zwrot kosztów w postaci dojazdów do Koszalina w wysokości 400 zł, oraz 4228 zł dodatkowych kosztów opieki. 

Za stan urządzeń na placu zabaw odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Szczecinku. Rodzice wystąpili z do firmy wnioskiem o wypłatę odszkodowania. Reprezentujący firmę ubezpieczyciel, Uniqua, odmówił wypłaty.

W piśmie firmy możemy przeczytać, że według PGK, spółka “w prawidłowy sposób wykonywała swoje obowiązki, przede wszystkim przez cotygodniowe oględziny stanu technicznego wszystkich urządzeń na placu zabaw oraz comiesięczne konserwacje urządzeń. Jednak ostatni przedstawiony przez PGK protokół z okresowej kontroli stanu technicznego placu zabaw jest opatrzony datą 16.05.2018 r. Usterki wymieniono w dniu 23.05.2018 r. PGK w żaden sposób nie wykazało, by w kolejnych miesiącach kontrola urządzeń była przeprowadzona oraz by dokonano wymiany uszkodzonych urządzeń”.

“Do obluzowania się pierwszego drążka w drabince doszło najprawdopodobniej w wyniku intensywnego użytkowania obiektu przez dzieci i nie sposób by było temu zapobiec, nawet przy dochowaniu najwyższej staranności przez PGK

- tłumaczy w swoim piśmie PGK w Szczecinku. 

Rodzice dziewczynki są zbulwersowani tłumaczeniem, a prowadzenie sprawy zlecili już do gdańskiej kancelarii odszkodowawczej -  Grupy Doradczej Prawno - Medycznej. 

- Bardzo niepokojące jest tłumaczenie podmiotów ubezpieczających, że obracający się element drabinki powstał na skutek, jego intensywnego używania przez dzieci. Przecież urządzenia na placach zabaw są stworzone do tego, aby właśnie je w ten sposób „intensywny” używać. Popatrzmy na to z tej strony, ja również intensywnie używam układu kierowniczego w swoim aucie, wiedząc że jak będę chciał skręcić w prawo to z pewnością nie pojadę prosto, co mogłoby mieć bardzo niebezpieczne skutki – powiedział Marcin Głuszek z Grupy Doradczej Prawno – Medycznej z Gdańska, która w imieniu swojego klienta będzie najprawdopodobniej kierować tą sprawę do rozstrzygnięcia sądowego.

Co dalej? Sprawa Kasi najprawdopodobniej skończy się w sądzie. Otwarte pozostaje jednak pytanie o bezpieczeństwo szczecineckich placów zabaw. Zwłaszcza, że wraz z nadejściem cieplejszych dni właśnie rozpoczyna się czas beztroskich szaleństw dzieci na huśtawkach, ślizgawkach i drabinkach. 
 

Reklama

plac zabaw złamana ręka dziewczynka urządzenia odszkodowanie wypłata - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 15:49:38

  Chyba tylko w Polsce takie historie. Sprzęt ogólnodostępny powinien być w 100 % sprawny ! Za stan techniczny zawsze odpowiada właściciel sprzętu. Myślę, że warto napisać do "Sprawy dla reportera", bo ubezpieczyciele chętnie pobierają składki, dużo gorzej z wypłatą odszkodowania.

 • gość 2019-04-05 17:01:29

  Park powinien byc do spacerów a nie jakims placem zabaw na którym wszystko trudno dopilnować.

 • Julka - niezalogowany 2019-04-05 18:55:33

  Jak tak dalej pójdzie nikt nie będzie miał odwagi zarządzać placami zabaw. Paranoja. Nich wspólnoty osiedlowe odpowiadają za "bezpieczeństwo dzieci w trakcie beztroskich zabaw i szaleństw"... Place zabaw na osiedla. Pod nadzór rodziców.

 • gość 2019-04-05 20:12:54

  Idąc tym tokiem to na każdym placu zabaw powinni zatrudnić konserwatora który będzie tam siedział 8 na godzinę..no była tak czasami ze materiał traci swoje właściwości i na zewnątrz tego nie wydać ..współczuje dziecku ale trzeba to traktować jak wypadek

 • Prawy i Sprawie - niezalogowany 2019-04-05 20:14:04

  Proponuję sprawdzić czy wszystkie urządzenia na placu miały wymagane atesty i spełniały normy dla tego typu urządzeń. Miałem podobny przypadek gdy moje dziecko złamało rękę w przedszkolu podczas zabawy na dworze. Okazało się że wszystkie tego typu "zabawki" na placu zabaw były tylko dozorowane. O normach i wymaganiach CE które powinny spełniać Pani Dyrektor nie miała zielonego pojęcia.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 22:37:15

  Może jednak rodzice przypilnowali by swoje pociechy na placach zabaw? To co tam wyrabiają zakrawa o paranoję. Bluzgi, przekleństwa, zwyzywanie starszych osób zwracających im uwagę na ich zachowanie, malowanie i niszczenie ławek itp. ten przypadek to czysta chęć zysku pieniędzy...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-06 02:47:45

  W mieście mamy już tyle konstrukcji ze czas najwyższy powołać ekipę konserwatorsko-remontową. Pomosty, płace zabaw, wybiegi dla zwierząt. To wszystko wymaga bierzących konserwacji. Nie sztuka tylko wybudować. Ale co tam kupi / zrobi się nowe.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-06 07:44:29

  Wynająć dobrego adwokata i wyssac jak najwięcej

 • gość 2019-04-06 12:40:28

  Za normalnych, odpowiedzialnych czasów, place gier i zabaw podlegały Młódzieżowemu Domowi Kuiltury. Na nich pracowali opiekunowie - wychowawcy. Moiżna było? Nie to się poprzewracało naparawiaczom Szczecinka, "kurczakom" "wizjonerom"i masonom. A w dodatku propagandę sieją żołnierze stanu wojennego, prokuratorzy tegoż stanu i inny ulęgałki.

 • gość 2019-04-06 12:49:49

  PGK jako firma ma ubezpieczenie i to powinno byc wyplacone zich konta zadna laska

 • gość 2019-04-06 14:30:46

  Teraz będzie polityka mieszana do placów zabaw i Sąd będzie zajmował się złamaniem ręki na szczebelku... Niech opublikują lepiej ile pieniędzy wydają na utrzymanie placów zabaw. Proste. Łatwo policzyć ile kosztuje robocizna, sprzęt i materiały. Pewnie za pół darmo jest to robione. Moim zdaniem, mniej smarfonów niektórym "opiekunom i podopiecznym" też dobrze zrobi - w trakcie (cytat) "beztroskich szaleństw dzieci na huśtawkach, ślizgawkach i drabinkach."

 • gość 2019-04-06 20:20:15

  “Do obluzowania się pierwszego drążka w drabince doszło najprawdopodobniej w wyniku intensywnego użytkowania obiektu przez dzieci i nie sposób by było temu zapobiec, nawet przy dochowaniu najwyższej staranności przez PGK" Jakiż to ekspert stwierdził to intensywne użytkowanie ? Plac zabaw w samym centrum, w parku ma tylko oczy cieszyć bez użytkowania ?Kto konserwował, jakiś specjalista, czy pierwszy lepszy pracownik PGK ? Trzymam kciuki za wygraną !

 • gość 2019-04-06 22:09:42

  Sprawa jest prosta, ostatni protokół z przeglądu jest z zeszłego roku z maja. Czyli właściciel, prawie rok później nie wie w jakim stanie są jego urządzenia. Wina jest właściciela, odszkodowanie będzie. Niestety u nas otwiera się hucznie inwestycje a później się o nie nie dba, popatrzcie jak wygląda nowy pomost przed zamkiem, nikt go nawet w sezonie nie myje.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-07 07:57:32

  A inne pomosty. Strach na nie wejść!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-07 08:01:09

  Dobrze że mamy pomost i siłownie koło Zamku , bo to chyba jedyne takie sprawne techniczne w parku. Reszta to ruiny!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-07 08:36:55

  Adwokat zawsze zarobi w takich postepowaniach. Dalej smialo, sadzcie sie wszyscy, ktorzy sie potykacie o patyki, listki, szczeble i platki sniegu. Adwokat chetnie poprowadzi wasza z gory przegrana sprawe ;) Co wy myslicie, ze pgk nie ma swojego adwokata? To nie jest firma zza cienkiej dup.y bez dokumentacji i doswiadczenia w tych sprawach.

 • gość 2019-04-08 08:01:59

  Oczywiście, że PGK ma swojego adwokata, wicek też jest prawnikiem i dodatkowo obsługuje jeszcze Urząd Pracy. Ma w tym samym czasie dwie prace, to tak na marginesie...... A prządek i doświadczenie to było za poprzedniego prezesa. Teraz jest bałagan i wielka improwizacja.Sprawa nie jest przegrana, trzeba walczyć o swoje.

 • Pani - niezalogowany 2019-04-29 23:20:05

  Za plac zabaw odpowiada zarządca. Każdy sąd zasądzi kasę za takie coś. Rodzice, nie odpuszczajcie . Przykro że miasto umywa ręce to ohydne że strony burmistrza.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"