:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?PILNE

Złoto Kuby Konefała w Mistrzostwach Polski w Szczecinku

wakeboard, Złoto Konefała Mistrzostwach Polski Szczecinku - zdjęcie, fotografia
29/06/2014 10:23

Kuba Konefał z klubu Kabel Szczecinek został Mistrzem Polski w Wakeboardzie za wyciągiem w kategorii Open mężczyzn, podczas V Mistrzostw Polski  rozgrywanych 27 i 28 czerwca w Szczecinku. Jest to ogromny sukces naszego zawodnika, biorąc pod uwagę choćby to, że w związku z kłopotami z kręgosłupem, Kuba przez ostatni rok praktycznie nie trenował.- Trzecie miejsce po eliminacjach, jakie zajmuję, uważam za znakomity wynik- powiedział Tematowi Kuba Konefał tuż przed finałową rozgrywką.- Przecież ja przez ostatni rok nie trenowałem z powodu kłopotów zdrowotnych, a tu idzie mi bardzo dobrze! O złoto będzie trudno, ale spróbuję powalczyć - dodawał Konefał. Okazało się, że Kuba jest na tyle dobrym zawodnikiem, że nawet długa przerwa nie pozbawiła go umiejętności, które posiadał. W imieniu wszystkich sympatyków tego sportu składamy mu serdeczne gratulacje.

W dwudniowych zawodach wystartowało kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów kraju.- Poziom zawodów bardzo wysoki. Z roku na rok wzrasta- mówił sędzia główny zawodów Marek Łojek.- Zawodnicy wykonują coraz więcej tricków, a poziom można nazwać już europejskim. Jak zwykle w Szczecinku świetna organizacja, wszystko na swoim miejscu i to, czego zwykle w Szczecinku brakowało, czyli pogoda. Tym razem brak wiatru, wysoka temperatura, więc wszyscy są zadowoleni i wykonują swoje zadania na wodzie na najwyższym poziomie- podsumował sędzia główny. 

Zawody cieszyły się jak zwykle dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz gości z okolicznych miejscowości, którzy zjawili się na pomostach bardziej z ciekawości, niż ze znajomości dyscypliny (niezmiernie trudnej dla zwykłego śmiertelnika, stąd podziw dla startujących) a przy okazji mogli podziwiać nową szczecinecką plażę. Zawody zakończyło podsumowanie i wręczenie medali oraz nagród dla najlepszych.  (zp)

 

foto: @foto_szlot, zp, Alik Buczacki

Reklama

Złoto Kuby Konefała w Mistrzostwach Polski w Szczecinku komentarze opinie

Dodajesz jako: |