:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Znacznie szybciej pociągiem do Runowa

Kolej, Znacznie szybciej pociągiem Runowa - zdjęcie, fotografia

W ciągu trzech lat skróci się czas podróży ze Szczecinka do Runowa. I to, jak utrzymuje kolej, o około 30 minut! Obecny czas przejazdu do Runowa do około 1,5 godziny. Po rewitalizacji trasy pociągi pasażerskie będą mogły poruszać się z prędkością do 120 km/h - to nawet o 40 km/h szybciej niż obecnie.

W ramach inwestycji PLK wymienią tory, rozjazdy i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Na szlaku Łubowo - Szczecinek przywrócony zostanie drugi tor, co zwiększy przepustowości i pozwoli na dodatkowe kursy pociągów. Prace obejmą także 33 obiekty inżynieryjne m.in. 3 wiadukty i most. PLK zwiększą poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami, dzięki odnowie i przeglądzie 50 przejazdów kolejowo – drogowych.

Na 12 stacjach i przystankach odnawianej linii podróżni skorzystają z nowych wiat i ławek. Czytelne oznakowanie stacji i przystanków - tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładami jazdy - ułatwią podróż. Dla rowerzystów będą też stojaki. Perony będą przystosowane do obsługi osób o ograniczonej mobilności. 

Odcinek Szczecinek - Runowo to także linia ważna dla przewozów towarowych i dojazdów na poligon w Drawsku Pomorskim. 

Projekt pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie” finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Szacowany koszt projektu to ponad 177 mln zł. Zadanie zrealizowane zostanie w systemie „projektuj i buduj” w latach 2017 – 2020. 

info: Kurier Kolejowy, foto: Wikimedia


Znacznie szybciej pociągiem do Runowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com