:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C całkowite zachmurzenie

Zniknie „pętla nieszczęścia”, czyli droga polna między Godzimierzem a Marcelinem

  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3

Droga Godzimierz - Marcelin doczeka się w najbliższym czasie nawierzchni asfaltowej. Zimą i wiosną jest trudno przejezdna z powodu roztopów, latem wzbijają się nad nią tumany kurzu. Droga jest często łatana, ale nie przynosi to długotrwałych efektów

Godzimierz to mała popegeerowska osada na tuż przy granicy administracyjnej Szczecinka licząca ok. 280 mieszkańców. Granica miasta kończy się kilkaset metrów przed pierwszymi domami na linii kolejowej w kierunku Chojnic. W tym miejscu obok przystanku kolejowego Czarnobór znajduje się również pętla autobusowa kursującej zaledwie kilka razy dziennie „ósemki”.

Zmotoryzowani mieszkańcy korzystają jednak ze znacznie krótszej trasy od strony Marcelina. Problem polega na tym, że droga na swoim pokaźnym odcinku posiada nawierzchnię gruntową. Asfalt, który położony został zaledwie kilka lat temu kończy się mniej więcej w jej połowie długości. Wprawdzie co roku droga jest naprawiana, ale bardzo szybko w nawierzchni powstają poprzeczne garby tzw. tarka. Jazda w takich warunkach jest bardzo uciążliwa a na dodatek o suchej porze roku za każdym przejeżdżającym pojazdem ciągną się tumany kurzu.

Mamy dobrą wiadomość nie tylko dla mieszkańców Godzimierza ale wszystkich okolicznych rolników. Droga doczeka się asfaltowej nawierzchni to już w najbliższym czasie.

- Drogę pomiędzy Marcelinem a Godzimierzem to „pętla nieszczęścia”. Właśnie przed chwilą podpisałem dokumenty dotyczące rozstrzygnięcia przetargowego – informuje nas wójt Ryszard Jasionas. – Koszt przebudowy wyniesie 360 tys. zł i w całości zostanie pokryty z budżetu gminy. Umowa będzie podpisana w ciągu najbliższego tygodnia.

- Co do terminu rozpoczęcia, jest poważna kwestia do rozstrzygnięcia – mówi wójt. - To jest droga bardzo mocno użytkowana przez rolników. Nie chcę rozpoczynać inwestycji w okresie spiętrzonych prac polowych, bo będziemy sobie przeszkadzać. Jeśli wykonawca wywiąże z zamówienia w krótszym okresie, to zrobimy to jak najszybciej. W ramach tego zadania – mamy już ustane uzgodnienia i czekamy na odpowiedni dokument – wybudowany zostanie również przejazd kolejowy. (jg)


marcelin godzimierz droga urząd gminy szczecinek - komentarze opinie

  • gość 2017-07-11 10:33:33

    Kolejna droga rowerowa R.I.P.

Dodajesz jako: Zaloguj się