:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Zniszczenia na szczecineckim cmentarzu. Ucierpiały groby i drzewa

Interwencje, Zniszczenia szczecineckim cmentarzu Ucierpiały groby drzewa - zdjęcie, fotografia

Grudzień był wyjątkowo wietrzny. Orkan Barbara, wiejący pod sam koniec miesiąca, wyraźnie spustoszył drzewostan nie tylko w szczecineckim parku, ale i na Cmentarzu Komunalnym. 

- Mieliśmy wiele zniszczeń w grudniu. W parku powalonych około piętnastu drzew, pięć drzew było powalonych na cmentarzu, jedno było na tyle przechylone że musieliśmy je ściąć - wylicza Tadeusz Chruściel, wiceprezes PGK w Szczecinku. - To wszystko zdrowe drzewa, jeszcze mogły długo rosnąć. 

Co najsmutniejsze, zniszczone zostało około piętnastu nagrobków. 

- Dlatego naprawdę warto ubezpieczać nagrobki. To są niemal symboliczne kwoty, a wszystko mogą zmienić - podkreśla wiceprezes PGK. 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ma ubezpieczenie, które obowiązuje na terenie całego cmentarza. Ale, jak to w przypadku ubezpieczeń bywa, im wyższa szkodowość, tym potem większa składka. W przypadku przedsiębiorstwa miejskiego zapłacimy ją potem wszyscy, zatem pomysł na prywatne ubezpieczanie nagrobków może się okazać po prostu tańszy.

Zniszczenia na szczecineckim cmentarzu. Ucierpiały groby i drzewa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com