:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

ZNP nie żartuje. Będzie strajk nauczycieli w czasie egzaminów?

ZNP nie żartuje. Będzie strajk nauczycieli w czasie egzaminów?
Temat Szczecinecki 10/02/2019 19:23

Nauczyciele są zdeterminowani i nic nie zapowiada tego, by zaplanowany na czas egzaminów strajk miał się nie odbyć. Jak się dowiadujemy, procedurę przygotowawczą do oficjalnego protestu rozpoczęli również nauczyciele w Szczecinku. Przynajmniej jedna szkoła zamierza strajkować w czasie, gdy uczniowie przystąpią do rozwiązywania testów.


Ogólnopolski strajk nauczycieli to ostatni etap walki z rządem o wyższe płace. Nauczyciele domagają się podwyżek w wysokości 1000 zł do pensji zasadniczej. Resort edukacji podjął rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych, jednak nie przyniosły one oczekiwanego skutku.
Aby zapowiadany strajk w oświacie był legalny, musi przejść odpowiednie procedury. Machina już ruszyła. Także w Szczecinku.
- Musimy przejść procedury rozstrzygania sporu zbiorowego – mówi „Tematowi” Ryszard Malinowski, szef ZNP w Szczecinku.

- Podjęliśmy już uchwały dotyczące wejścia w spór zbiorowy.

Dyrektorom zostały dostarczone pisma z żądaniem podwyżek. 12 placówek dostarczyło protokoły rozbieżności. Zostają nam jeszcze mediacje, a później zaczniemy przygotowania do strajku.
- Determinacja środowiska jest bardzo duża. Przynajmniej tak wynika z rozmów z nauczycielami. Są także placówki, które są jeszcze niezdecydowane. Uważają, że to nic nie daje.

W wielu szkołach nauczyciele jednak dojrzeli już do strajku. Oficjalnie zarząd ZNP nie podaje terminu strajku. Zacznie się wtedy zastraszanie, a my już to przerabialiśmy. 


Nieoficjalnym terminem strajku mają być egzaminy. Nasz rozmówca przyznaje, że tylko wtedy protest nauczycieli może przynieść oczekiwany efekt.
- Uważam, że niestety, ale nikt o nas się nie upomni.

Pierwszym terminem powinny być egzaminy gimnazjalistów: 10-13 kwietnia, egzaminy klas ósmych 15-17 kwietnia i matury. To moje prywatne zdanie

– podkreśla Ryszard Malinowski.


- To, co wyprawia pani minister, wprowadza wszystkich w błąd, zrzuca odpowiedzialność na samorządy, nie mieści się w głowie. Niestety taki głos idzie do ludzi.
Ministerstwo Edukacji Narodowej stara się doprowadzić do porozumienia z nauczycielami. Resort złożył propozycję podwyżek jeszcze w tym roku. Na ten cel ma być przeznaczony 1 mld zł. Do końca kwietnia mają być gotowe regulacje prawne, gwarantujące nauczycielom wyższe pensje.
- Niestety, podwyżki, które miały być przekazane nam w roku 2020, pani minister chce przesunąć na wrzesień 2019. Natomiast nie ma do tego żadnych dokumentów. Budżet państwa został uchwalony, a tych pieniędzy na 2019 nie ma.

Nasz postulat pozostaje niezmienny. To 1000 zł do pensji zasadniczej nauczycieli i pracowników administracji obsługi. My tego nie zmieniamy

– zaznacza przewodniczący szczecineckich struktur ZNP.


- Podobnie było w ubiegłym roku. W kwietniu 2018 roku pani minister powiedziała, że nauczyciele dostali 1000 zł podwyżki. To poszło w świat. Wypadało tylko iść do dyrektora mojej macierzystej szkoły i poprosić o oddanie 860 zł. Bo moja faktyczna podwyżka wyniosła 146 zł brutto – dodaje.
Szef ZNP zapewnia, że przed zbliżającym się protestem nauczycieli uczniowie i rodzice zostaną o tym odpowiednio poinformowani.


- Informacja o proteście pojawi się na 5 dni przed oficjalnym terminem strajku

– zapewnia Ryszard Malinowski.

- Wcześniej jednak przeprowadzimy ankiety, w których nauczyciele i pracownicy szkoły opowiedzą się, czy są za strajkiem. Przykro mi, że to dotyka rodziców, jak również szkoda mi uczniów. Patrząc jednak na to, co dzieje w szkołach, jaka odpowiedzialność spada na szkoły, to myślę sobie, że sprawdza się to, co mówiłem. Że ta cała reforma to będzie tak, że dyrektorzy szkół staną się tzw. chłopcami do bicia. To im się obrywa za to, że dzieci chodzą na lekcje na dwie zmiany. Do tego jeszcze winny jest nauczyciel, który nie układa programu nauczania. Jeśli sami nauczyciele przyznają oficjalnie, że są w stanie zrealizować jedynie 60-70 proc. programu, to znaczy, że resztę dziecko musi nadrobić samodzielnie. Natomiast ósme klasy miały do opanowania tak naprawdę materiał trzyletni. A czeka nas w tym roku jeszcze „kinder niespodzianka”, czyli podwójny nabór do szkół. 


Warto nadmienić, że wraz z przygotowaniami do oficjalnego strajku trwa także protest nieformalny, polegający na przechodzeniu przez niezadowolonych z płac nauczycieli na zwolnienia lekarskie. Najwięcej nauczycieli na L4 przebywa w woj. łódzkim i zachodniopomorskim. Jeśli chodzi o Szczecinek, póki co, nieformalny protest odbywa się w SP7. Przed feriami na zwolnienia lekarskie w tej placówce przeszło 33 nauczycieli (ok. 50 proc. zatrudnionej kadry). Kontrole zwolnień lekarskich zapowiedział ZUS.
 

Reklama

znp strajk egzaminy podwyżki protest nauczyciele szczecinek - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-10 21:02:41

  Za zmarnowanie życia mojemu synowi od każdego nauczyciela poproszę o utrzymanie go do emerytury

 • gość 2019-02-10 21:26:02

  Skoro oplucie Magdaleny Ogórek przez rozwścieczony tłum nikogo nie szokowało to co mam zrobić gdyby pani profesor nie przyszła na mój egzamin? Czym jestem winny, że nauczyciele zarabiają nieadekwatnie do włożonej pracy? Mieszkamy w jednej wiosce i wypada sie szanować. Mój egzamin to moja przyszłość, dla pani profesor to nudne kilka godzin i ploty z nielubianą koleżanką.

 • gość 2019-02-11 06:34:31

  To nie nauczyciele, to twoje geny dały taki rezultat! Patrz w lustro, a wszystko będzie jasne.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 07:10:59

  Niech zmienią pracę i wezmą kredyt.Tak radził mentor komuszego grona niejaki Bronek.Jak tam trzynasta pensja zapracowani?Odebrana?Po feriach wypoczęci?

 • gość 2019-02-11 08:55:39

  Nauczyciela i tak za duzo zarabiają .Kto ma dwa lata płatnego urlopu zdrowotnego , wakacje ,ferie i ogromne mozliwosci dorobienia chocby p[odczas wakacji .A ile godzin pracuja? Ta grupa to wiekszośc nie z powołania jak kiedys ale dla pieniędzy i wygody

 • gość 2019-02-11 09:20:33

  najgorsze barachło. Szantaż kosztem dzieciaków. Trzeba mieć nadzieję, że dzieciaki nie będą mściwe i nie podziękują nauczycielom za przedmiotowe traktowanie.

 • gość 2019-02-11 09:37:40

  A w SP7 biedactwa już wydobrzały?

 • gość 2019-02-11 10:01:41

  To się w głowie nie mieści. Jak ktoś chciał być milionerem to powinien inne studia skończyć. Nauczyciele nie szanujący uczniów i ich potrzeb natychmiast powinni zmienić zawód.Najlepiej na taśmę do prywaciarza, albo na stragan na targowisku.

 • gość 2019-02-11 10:49:03

  kolejna "kasta" której się w głowie pomieszało

 • gość 2019-02-11 12:07:01

  Calkowicie popieram Zmienic Prace Wziac Kredyt i Wyjechac za chlebem nierobow nam nie potrzeba. Co ma powiedziec matka np 2 dzieci ktora za miesiac ciezkiej pracy ma 1500 zl i to dzieki PIS, ba jeszcze 4 lata temu miala 1000 zl

 • gość 2019-02-11 12:26:46

  Boże! Ludzie czy wy czytacie, co piszecie? Może belfrowie nauczyli was składać literki, ale z myśleniem u was nie tęgo...

 • gość 2019-02-11 13:04:10

  Zamknąć szkoły! rodzice osiągnęli już taki poziom, że nauczyciele nie są potrzebni. Jaka to oszczędność będzie. Za to dać podwyżki tym, którzy po latach nieuctwa ukończyli studia uczęszczając na nie raz w miesiącu lub przez Internet- to jest przyszłość!

 • Gość - niezalogowany 2019-02-11 13:11:21

  Dzieciakom w to graj, kilka dni dodatkowego wolnego. Egzaminy? Mają to gdzieś! A nauczycielami są ludzie z przypadku a nie z powołania. W SP nr 6 dyrektor kazała nauczycielowi podnieść oceny niedostateczne uczniom, bo matki na nią chórem wsiadły. To nie jedyny przykład wdzierania się patologii do szkoły. Dzieci to bystre istyty, ale kierują się instynktami nikt i jeszcze nie nauczył dyplomacji znaczy się kłamać. Bezbłędnie wyczuwają belfra i na ile mogą sobie u niego pozwolić. Dyscyplina po pierwsze, wychowanie a wtedy dopiero wiedza teoretyczna. Ponadto selekcja co roku najlepsi a słabsi b,c i dalej. Taką samą selekcja w gronie pedagogicznym. I wtedy można porównywać wyniki szkół, uczniów, prowadzących nauczycieli. Wpływanie na statystykę powinno być surowo karane. Fałszuje obraz całości.

 • gość 2019-02-11 13:21:43

  to nie są nauczyciele, to .... brak słów!

 • gość 2019-02-11 15:24:43

  Szkoda że dzisiejszy system w szkołach nie przypomina tego kiedy ja chodziłem do szkoły. Wtedy była dyscyplina. Do kozy i wpier888 a jak w domku się poskarżyłeś to jeszcze babka poprawiła kablem. Niestety czytając większość komentarzy dochodzę do wniosku że że wraz ze zmianą systemową wykształciło się nam pokolenie tępych mamusiek które myślą że wszystko im się należy, zawsze mających racje a gówno wiedzących o systemie oświaty i trudzie pracujących nauczycieli. Taka matka nie ma zielonego pojęcia że większość nauczycieli przez ich tępych skurw***synkó ma depresję bo zachować się w szkole nie umieją a nauczyciele mają za zadanie naprostować gnojka. Niestety brak im dzisiaj odpowiednich narzędzi. Potem taka głupia mamusia przylatuje do szkoły z pretensjami bo nauczyciel zły bo dał dziecku jedynkę a sama nie upilnuje dziecka aby się przyłożył do nauki. I koło się zamyka.

 • gość 2019-02-11 15:46:04

  Mogliby dostać podwyżkę z tej kasy, co rodzice płacą za dodatkowe zajęcia dla swoich dzieci. Ale to trzeba mieć lepsze efekty i stosować skuteczne metody nauczania. Nasza szkoła uczy jak za Bismarcka. 45min lekcji i rycie na pamięć dat, wzorów i regułek. No i ta religia. Nie, żebym był przeciwny, ale nie tyle godzin uczyć o aniołkach. Dla kandydatów do bierzmowania prawdziwa droga krzyżowa jako bonus do zadań domowych. Te dzieciaki pracują więcej niż dorosły na etacie, o nauczycielach nie wspomnę.

 • GośćEL - niezalogowany 2019-02-11 23:22:18

  Podsumowując wszyscy w państwie demokratycznym? mają prawo do strajku a tylko nauczyciele NIe. Efekt nagonki: jesteśmy nierobami, tłumikami, miernotami.....no w dupach nam się przewraca z tego nieróbstwa.Brawo Wy co nie znacie tej profesji,dziękujemy i pamiętamy Polsko!

 • gość 2019-02-12 10:46:13

  Może ktoś mi wyjaśni dlaczego nauczyciele tylko za rządów PIS strajkują za PO siedzieli cicho ,wszystko im się podobało ,nie kumam ,chyba mnie źle wykształcili, nieroby przepracowane.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-12 11:04:10

  Proponuję sprywatyzować szkolnictwo. Oddać rodzicom podatki, które płacą na oświatę, żeby mieli pieniądze na naukę dzieci w prywatnych szkołach, których o dziwo poziom w Szczecinku jest znacznie wyższy niż szkół publicznych.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-12 12:55:19

  A co maja ludzie powiedzieć jak pracują po 12 godz dziennie , nie podoba się zawód nauczyciela ,bo mała płacą , służba zdrowia się nie domagała się aż takiej kwoty o proszę i to aż o 1000 zł .Za mała płacą za 5 godz pracy to do biedronki na kasę tam zobaczycie dopiero co to jest ciężka praca .Ferie wolne całe dwa tyg jeszcze za to płatne każdy nauczyciel może sobie dorobić w czasie ferii na drugą wypłatę .Na ubrania dostają .A co maja rodzice powiedzieć jak w szkole muszą płacić za wszystko nawet za papier , toż to pensji zabranie bo wiecznie trzeba coś kupić i przynieść nauczyciele dzieciom tego nie zapewniają a jeszcze muszą dać na radę rodziców żeby szkoła mogła żyć ponad stan . Nauczyciela to już się w dupie po przewracalo .

 • Gość - niezalogowany 2019-02-12 15:16:12

  Zwolenniku Biedronki. Po co prowadzasz dzieci do szkoły?. Oddaj je do Biedry. Tam kasjerka mu wyłoży co trzeba. A ochroniarz utrwali. Po co dajesz zarobić tym zachłannym i tępym nauczycielom. Najlepsze kształcenie - to w Biedronce!

 • Gość - niezalogowany 2019-02-14 22:51:41

  Najwięcej do powiedzenia mają miernoty umysłowe, które miały pod górkę do szkoły.

 • gość 2019-04-12 07:50:25

  to jest prawda dziecko jest nie winne że pani mało zarabia i pani może prace znienić nie podoba mi się to .

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"