:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Zostań starszym rodzeństwem

Zostań starszym rodzeństwem

Fajnie jest mieć starszego brata lub siostrę. Doskonale wiedzą o tym dzieci, które uczestniczą w realizowanym w Szczecinku już od 25 lat programie „Starszy brat, starsza siostra”. Do tej pory z takie formy pomocy i wsparcia skorzystało ponad pół tysiąca par. Z kolei co roku w programie uczestniczy około dwudziestka przybranych rodzeństw. Właśnie ruszył nabór do kolejnej edycji programu.

Zgłaszać mogą się zarówno wolontariusze, którzy chcą zostać „starszym rodzeństwem”, jak rodzice poszukujące dla swoich dzieci starszych braci i sióstr.
Kto może zostać starszym rodzeństwem? Praktycznie każdy, kto chciałby podzielić się swoim wolnym czasem z innymi. Do obowiązków starszego brata i siostry należą cykliczne spotkania z dziećmi, wspólne odrabianie lekcji, oglądanie filmów, czytanie książek, spacery, gra w piłkę, ale też rozmowy na różne tematy. Tak naprawdę liczy się obecność i pokazanie się w roli pozytywnego wzorca, mentora, przewodnika czy przyjaciela. 
    Jak poinformowała nas Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz, koordynator programu, pracownicy MOPS będą się spotykać przez najbliższy tydzień z uczniami szczecineckich szkół średnich, żeby opowiedzieć o tym, co daje uczestnictwo w programie „Starszy brat, starsza siostra”. - Równolegle trwa nabór dzieci, czyli młodszych braci i sióstr – informuje Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz. - Spotkanie informacyjne dla kandydatów odbędzie się 20 września (środa) o 16.30 w MOPS Szczecinek przy ul. Wiejskiej 4. Więcej informacji można też uzyskać pod nr telefonu 94 37-280-09 lub 94 372-80-00. 
    Przypomnijmy. Projekt "Starszy Brat - Starsza Siostra" narodził się w 1991 roku w Szczecinku, kiedy dyrektorką ośrodka była Wiesława Dudzińska-Stankiewicz. Koncepcję tę przywiozła do Szczecinka z Izraela Noa Livne - wykładowca pracy socjalnej na Uniwersytecie Ben Gurion w Beer Sheva, kierownik oraz twórca wielu ośrodków pomocy w Izraelu. Początkowo projekt rozwijał się powoli. Mimo wielu trudności organizacyjnych i kadrowych, zyskał jednak uznanie pracowników ośrodka, ale przede wszystkim - dzieci i młodzieży. Dzisiaj program jest wzorem dla wielu innych wolontariuszy w Polsce. 
 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


starszy brat starsza siostra szczecinek rodzeństwo - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się