:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Zostaną prawnikami albo... dziennikarzami. Dziś byli gośćmi Tematu

W czwartkowe (26.10) popołudnie grupa uczniów z klasy o profilu dziennikarsko-prawnym z I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku, wraz z opiekunem, odwiedziła naszą redakcję przy placu Wolności 6.

Uczniowie I LO odwiedzili redakcję Tematu

Uczniowie, w ramach zajęć dziennikarskich, mogli z bliska zobaczyć jak na co dzień funkcjonuje redakcja gazety i portalu lokalnego. Chętni wzięli udział w nagraniu, które na żywo transmitowane było także w naszym internetowym Radiu Szczecinek. W czasie audycji mówili między innymi o swoim profilu nauki, prowadzonej przez siebie gazecie szkolnej, a także o tym, jak spędzają czas wolny.

Uczniowie chyba otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, taką przynajmniej mamy nadzieję :) Zobaczyli, jak wygląda skład gazety papierowej, jak zakładać i dodawać wpisy w blogu na naszej stronie Szczecinek.com. Nie zabrakło także informacji dotyczących reklam w mediach, sposobów działania redakcji i pozyskiwania materiałów.

Zainteresowani zadawali pytania, na które staraliśmy się odpowiadać. Uczniowie pytali chociażby o interwencje, autoryzowanie emitowanych wiadomości, a nawet o rysunki Macieja Gacy, jakie pojawiają się w Temacie.

Mamy wrażenie, że jeszcze do nas wrócą! Ci, którzy nie słyszeli wejścia “na żywo” w Radiu Szczecinek, mogą go posłuchać poniżej.

 

Patryk Witczuk

 

i liceum ogólnokształcące szczecinek temat uczniowie dziennikarze - komentarze opinie

  • gość 2017-10-26 18:37:28

    Zostaną wyedukowani na dziennikarzy i prawników, po czym nie będą mieli pracy:) Witajcie w Szczecinku, młodzi;)

  • Gość - niezalogowany 2017-10-27 06:42:26

    Oj znajdą sobie dobrą pracę -na taśmie w kronospanie, błehehehe

  • gość 2017-10-29 13:29:34

    a jak nie to zmywak w Birmingham albo szparagi pod Berlinem, względnie obcinanie kopyt krówkom gdzieś w Irlandii;)

Dodajesz jako: Zaloguj się