:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C rozproszone chmury

Żywe choinki się nie zmarnują

Aktualności, Żywe choinki zmarnują - zdjęcie, fotografia

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok za nami. Mieszkańcy Szczecinka pozbywają się świątecznych drzewek. Ze sztucznymi choinkami nie ma problemu, wędrują do piwnicy lub na pawlacz. Z kolei ci, którzy zdecydowali się na zakup choinki w doniczce, drzewko mogą postawić na balkonie lub posadzić na działce.

    Żywe choinki po „wykorzystaniu” lądują najczęściej przy pojemnikach na śmieci. W wielu miastach w regionie firmy zajmujące się sprzątaniem odpadów organizują specjalne zbiórki drzewek, jeszcze gdzie indziej odbywa się ich publiczne palenie. A jak wygląda to w Szczecinku? 

    - Świąteczne drzewka zabierają ekipy uprzątające i dbające o czystość i porządek w miejscach składowania śmieci – mówi „Tematowi” Tadeusz Chruściel, wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. 

    - W firmie mamy miejsce, gdzie składujemy choinki, jako materiał zielony. Tak spreparowany po rozdrobnieniu specjalistyczną maszyną służy nam, jako materiał pielęgnacyjny do nawożenia terenów zielonych w mieście, m.in. drzewek, krzewów i kwiatów. Wykorzystujemy go również do tzw. przesypywania rekultywowanej kwatery na wysypisku śmieci w Trzesiece. 

    Prezes T. Chruściel za naszym pośrednictwem prosi mieszkańców Szczecinka, by choinki składowali w pobliżu kontenerów na śmieci, a nie próbowali je wcisnąć do pojemników. 

    - Zazwyczaj się to nie udaje. Luźno pozostawione drzewko łatwiej będzie nam odebrać –argumentuje nasz rozmówca. (sw)

 

Foto: Sławomir Włodarczyk

archiwum Tematu Szczecineckiego

Żywe choinki się nie zmarnują komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com